şükela:  tümü | bugün
 • bkmnin işlevi credit card authentication değildir, bankaların aralarında aracı olmaktır, yani a bankasına ait bir kartı b bankasına ait bir postan authenticate etmek istediğinizde, b bankası a bankasına direk sorgulama yapamaz bkm üzerinden yapmak zorundadır.
 • 31 aralık 2004 ü, 1 ocak 2005 bağlayan gece ytl ye dönüs islemleri sebebiyle 23:58 ile 00:03 saatleri arasında işlem yapmayacak kurum.
  (bkz: kredi kartı)
 • bünyesinde jandarmadan ve polisten birer tane irtibat sorumlusu bulunan kurum. e-mail ve benzeri yolla kredi kartı bilgilerini alma, mekanlarda kart kopyalayıp tanıdığı yerlerden harcama yapma gibi organize işlerde operasyon ayağı olur bu kişiler.
 • 14 bankanın ortağı olduğu kurum, kuruluş.

  http://www.buradanokuyun.com/…im-sular-antalya.html
 • kartlı ödeme sistemi içerisinde ortak sorunlara çözüm bulmak, banka ve kredi kartları kural ve standartlarını geliştirmek amacıyla 1990 yılında, 13 kamu ve özel türk bankasının ortaklığı ile kurulan bir nevi şirket. genel müdürü sertaç özinal, yönetim kurulu başkanı ise hakan kaplan'dır...
 • basın bültenleri vardır kendilerini. ahan da bültenden bir kuple "en çok harcamayı yaptığımız dönem yılbaşı oldu. ikinci sırada yer alan sevgililer gününü babalar günü izledi, anneler günü sıralamada yine sona kaldı"

  insan düşünüyor. %99 müslümanmış(he evet yılbaşının hristiyanlıkla ilgisi yok ama müslüman geleneği olmadığı sabit), evlenmeden aşk meşk günahmış(he evet evliler de sevgili göryoz), anasına küfretti diye tabi ki adam öldürülürmüş(hani lan nerde hediyeleriniz?) ve evet babalar günü çok önemli. yeminlen sike tapan bi milletiz.konunun bkm ile ilgisi yok. onlar basın bülteni yayınlamışlar garibim.
 • kredi kartı kullanımı vergi kaçırmayı azaltıyor zira faturasız alışveriş yapılamıyor kredi kartı sayesinde bunu tüm esnaf vatandaş biliyor zaten. diğer yandan kayıtdışılığın azalmasının istihdama olan olumlu etkisi binlerce akademik çalışma, makale ile kanıtlanmış.

  hal böyleyken kredi kartı kullanımı ile işsizlik oranı arasında olumlu bir ilişki kurma, küçümsenemeyecek derecede klasik bir sonuç
 • mastercard securecode girişinin üzerinden yapıldığı ve de gün boyu sıçtığı için bir türlü bilet alamamamın sebebi olan site. bok gibi site. bir biletimi 3 denemeden sonra, evet tüm detayları 3 kez girdikten sonra kazara www.mastercard.au gibi alakasız avustralya branşına yönlendirildiği için alabildim. diğeri için bekliyorum inşallah fiyat yükselecek ve ilk kez sağlam bir küfür maili yazmış olacağım.
 • baybay nakit reklam kampanyasında reklam yıldızı kekliğin gözlerine çekilen ekstra siyahlarla kekliği hırsıza dönüştüren ve bize alttan alta "nakit paranı çalarlar, ortam çok fena" mesajı verip ucuz reklamcı numaraları ile güvensizlik pompalayan kurum.

  (bkz: halka güvensizlik pompalamak)

  edit:imla