şükela:  tümü | bugün
  • eğer benim gibi 3-4 bankaya birden borcunuz varsa ve her seferinde "ne zaman ödeyeceksiniz" diye kafa ütülüyorlarsa yapılması elzem olan bir hareket maalesef..

artık hem sabit numaralarını hem de cep numaralarını ezberledim. be arkadaşım gün içerisinde en az 10 kere aramak nedir ya..

bunlar yüzünden artık 444 ya da 0850 ile başlayan numaraları bile açmıyorum.
    siz de açmayın.
  • (bkz: truecaller)

rehberi cukkalamasa iyi program.
  • sülale bilgimi ve doğum tarihimi kamuya açık her açık alanda sesli bir biçimde söylemek zorunda bırakan gereksiz telefonlar. en iyisi hiç açmamak....
  • bu benimdir. arka arkaya 8 kere aradılar bir kere 10 gün gecikme yüzünden. ruh hastaları. sanki keyfimizden bekletiyoruz. ya telefon numaramı degistirdim adamlarda nasıl bir sistem varsa * *ev arkadaşımın numarasından beni buldular. allahın cezaları.
  • borçlarımı düzenli bir şekilde ödediğim halde bende devamlı taciz ediliyorum. bu seferde şöyle kampanyamız var böyle kampanyamız var diye taciz ediyorlar. kısacası borcunuz olsa da olmasa da her türlü taciz ediyorlar ve her türlü telefonu açmıyorsunuz.
  • kirayı isteyen ev sahibinden daha beter baskı yaparlar
  • ben de acmazdim eskiden.

bir aksam arkadasimla bir yerde yemek yiyorduk. 0800 kusurlu bir numara aradi, sohbetimiz bolunmesin diye acmadim. tekrar aradi. acmadim. tekrar aradi, artik merak ettigim icin actim.

- ceska hanim, bindiginiz takside cuzdaninizi unutmussunuz. banka kartinizdan bize ulastilar. size taksicinin telefon numarasini verelim kendisine ulasin. bu esnada kartlarinizi iptal etmek ister misiniz?

sok oldum. hemen cantama baktim, gercekten cuzdanim yok. taksicinin numarasini aldim, kendisine ulasip cuzdanimi aldim.

meger soyle olmus. benden sonra taksiye binen beyfendi cuzdanimi bulmus. icindeki kimligimden facebook'umu bulup bana mesaj atmis ve telefon numarasini gondermis. ancak mesaj spam'e dustugu icin gormemisim. bunun uzerine banka kartimdan calistigim bankaya ulasarak durumu anlatip taksicinin telefon numarasini birakmis ve cuzdanimi taksiciye emanet etmis. taksiciyi aradigimda beyfendi size facebook'tan yazdi ona da donus yapin mutlaka aldiginiza dair dedi. siki siki tembihlenmis kendisi cuzdani bana iletme konusunda. nitekim olayli bir yolculugumuz olmustu ve taksiciyle birbirimize gicik olmustuk. beyfendi olmasa taksicinin bu kadar ugrasacagini hic zannetmiyorum, en fazla duraga birakirdi. zaten cuzdani bana getirmek icin de dunyanin taksimetresini yazdirmis.

donus yapip tesekkur ettim tabii ki. dunyada hala iyi insanlar ve ilgili bankalar var. bundan sonra her banka aradiginda cuzdani yerinde mi diye bakacak olanlar varsa aranizda onlara da selam olsun. *
  • artık bundan sonra açmayacağım. baydı a. koyayım, ısrarla kredi kitlemeye çalışıyorlar ihtiyacım olmadığını söylüyorum belki almak istediğiniz bir şey vardır düşünmez misiniz? diyor... hiç şaşmıyor hep aynı cümle. arkadaşım bu aramaları sizlere yapmanızı söyleyen üst denetim benim hesaplarımı görmüyor mu? kredi çekmeye ihtiyacım var mı sizce?

hatta ciddi ciddi rolls royce wraith almak istiyorum bana bi 10 milyon sarar mısınız diyesim de gelmedi değildir. sanki bedavaya kredi veriyor ibineler.