• eğer benim gibi 3-4 bankaya birden borcunuz varsa ve her seferinde "ne zaman ödeyeceksiniz" diye kafa ütülüyorlarsa yapılması elzem olan bir hareket maalesef..

artık hem sabit numaralarını hem de cep numaralarını ezberledim. be arkadaşım gün içerisinde en az 10 kere aramak nedir ya..

bunlar yüzünden artık 444 ya da 0850 ile başlayan numaraları bile açmıyorum.
    siz de açmayın.
  • bu benimdir. arka arkaya 8 kere aradılar bir kere 10 gün gecikme yüzünden. ruh hastaları. sanki keyfimizden bekletiyoruz. ya telefon numaramı degistirdim adamlarda nasıl bir sistem varsa * *ev arkadaşımın numarasından beni buldular. allahın cezaları.
  • (bkz: truecaller)

rehberi cukkalamasa iyi program.
  • daha önceki entrylerde belirttiğim üzere en yakınlarım hariç gelen aramaları ciddi anlamda cevaplayan biri değilim. hele bankaları falan hiç açmıyorum.

ama bir gün geldi, izin günüm mis gibi uyuyacağım ve sabahın köründe bir banka, türk telekom ve benzerlerinden birinden bir arama geldi. uyurken de telefonu sessize almam ben. (bkz: gecenin köründe beni kim arayacak) gerçi bir ara amerika'da yaşayan en yakın arkadaşım sağolsun gecenin 4ünde "vahcounter, naber?" mesajı atardı ama sonra döndü o da saatlerimiz eşitlendi, hep birlikte rahatladık.

o gün çalan telefonları açmamanın da yorucu olduğuna karar verdim ve arama kaydında banka, turk telekom vb. olduğunu bildiğim numaraları engelledim. sonra bunlar aramaya devam ettikçe de yeni numaraları da engelledim ilerleyen dönemde.

geçenlerde türk telekom arızası oldu evde. ben onları aradım bir güzel. arıza kaydı oluşturdular. size döneceğiz dediler ama engellediğim numaralarından dönmüşler. en son mesaj size ulaşamıyoruz, şu numarayı arayıp şikayetinizle ilgili bilgi alabilirsiniz diye. sonra hatırladım bendeki engelli listesini. neyse ki genel arıza kaynaklı bir şeydi de ertesi gün kendi kendine düzeldi.*

ay bir de düzelmemiş olsa sinirden ölecektim hiç ilgilenmediler bile diye.*

sonuç: engelini kaldırdım mı? cık, ı-ıh kaldırmam.
  • sülale bilgimi ve doğum tarihimi kamuya açık her açık alanda sesli bir biçimde söylemek zorunda bırakan gereksiz telefonlar. en iyisi hiç açmamak....
  • yazık yaa...onlara da vermişler bir limit " şu kadar kart satacan "falan. açıyorum çoğunu ...ama inanın o kadar ruhsuz konuşuyorlar ki. belli ki vakti zamanında çok küfür yemişler. çok azar işitmişler..ya arkadaş bunlar da insan ya. akşam o da eve ekmek götürme telaşında . sanki avını tuzağa düşürmüş aslan gibi saldırmak da ney ki?
  • kirayı isteyen ev sahibinden daha beter baskı yaparlar
  • bir banka haricinde, ki ona da her ay düzenli ödeme yapıyorum ve kalan borcum çok cüzi bir miktar kaldı, diğer hiçbir bankanın telefonlarını açmayarak dahil olduğum durum.

bakıyorum numaraya banka, olsa olsa kredi kartı ya da kredi pazarlaması yapacaklardır diye açmıyorum. fakat bunlar beni bir hayli fazla arıyorlar. gerek kredi kartı ödemelerim gerek kredi ödemelerim düzenli ve kredi skorum 1800'ün üzerinde diye resmen tacize vardırdılar işi. geçen hadi açayım ulan neymiş dedim, hemen "mrb x bey, bankamızda adınıza tanımlanmış 12.000 tl, size özel bilmem ne faizli krediniz mevcuttur, onaylıyor musunuz?" lafı. reddettim tabi. 10 yıldır çeşitli gerekçelerle tonlarca kredi çektim ödedim, artık yeter. bi noktadan sonra bu tür teklifler küfür etkisi yaratan ama küfür olmayan cümlelere giriyor benim için.

ha bi de, yeni bi taktik geliştirmişler, 444'lü numaradan değil, sıradan alan kodlu sıradan numaralardan aramaya başladılar. insan banka olup olmadığına da şüphelenmiyor değil.
  • artık bundan sonra açmayacağım. baydı a. koyayım, ısrarla kredi kitlemeye çalışıyorlar ihtiyacım olmadığını söylüyorum belki almak istediğiniz bir şey vardır düşünmez misiniz? diyor... hiç şaşmıyor hep aynı cümle. arkadaşım bu aramaları sizlere yapmanızı söyleyen üst denetim benim hesaplarımı görmüyor mu? kredi çekmeye ihtiyacım var mı sizce?

hatta ciddi ciddi rolls royce wraith almak istiyorum bana bi 10 milyon sarar mısınız diyesim de gelmedi değildir. sanki bedavaya kredi veriyor ibineler.
  • borçlarımı düzenli bir şekilde ödediğim halde bende devamlı taciz ediliyorum. bu seferde şöyle kampanyamız var böyle kampanyamız var diye taciz ediyorlar. kısacası borcunuz olsa da olmasa da her türlü taciz ediyorlar ve her türlü telefonu açmıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap