• her gün kasayı tutturamamanın üzerine yüklemiş olduğu stresle erken yaşlanan, sorumluluk-maaş grafiğinin boynu bükük olan kasa tazminatı adı altında her ay 300 400 lira ekstra maaş alsalar da aldıkları toplam para 1400 1500'i geçmeyen lakin yalnız ve güzel(!) ülkemdeki -gündemde diye söylüyorum- aynı paraya çalışan madencileri düşününce rahat mı batıyo la size denilebilecek meslek erbabı, izafi bunlar izafi...
  • yıl sonu hesap kapanışlarında , ''bu yıl x milyar tl* ciro yaptık , çok güçlüyüz!'' diye konuşan şirket ceo'larının söylediği hesaba göre yapılan şerefsizliktir.ama 2.2 milyar tl* kazanmak varken neden 2 milyar tl kazansınlar dimi? bu bankaların en bilinenleri hep aile şirketi.ne var yani biraz daha az kazansalar ? kendi hesaplarından her yıl 3-5 milyon tl* personeline dağıtsa ölürler mi ? aç mı kalırlar ? kahrolsun kapitalizm amk.

buyrun 1

buyrun 2

buyrun 3
  • ve bu rakamın normal kabul edilmesi.gişe elemanı 1000 tl alırken; banka onun emeğinden ne kadar artı değer elde ediliyor tespit edilmeli ve teşhir edilmeli.sonuçta sömürü; artı değer ile ücret arasındaki farksa eğer düşük ücret ölümüne sömürü demektir.
  • bankalara laf yok. kıçımızdaki don bile onlara emanet. allah bankalarımızı korusun ve yüceltsin.
  • ey türk bankaları birinci vazifen paradan para kazanmaktir.bu senin en doğal hakkın olup kimse sorgulayamaz.mevcut durumları göz ardı edip faiz yapma hakkı senin elindedir.eger birgün bankalara saldırıda bulunursa yada ele geçirmeye çalışırsa bunun sebebi işinizi iyi yapmanizdan kaynaklıdır.
  • hadi diyelim maaş böyle. çok var bu gibi az maaş veren iş yerleri ama adam açıkça da valla yaparsan böyle bir iş var sana verebileceğim maaş da bu der adam gibi. sen de düşünürsün lan yapacak bir şey yok kabul edeyim ya da yok ben kabul edemem diye. maaştan çok gişe elemanı işe alım süreci beni şaşırtıyor. 1000 tl vereceği bunun yanında baya güzel de çalıştıracağı adamı seçerken önce yazılı sınava sokuyor ordan geçerse toplu mülakat ordan geçerse birebir mülakat ordan geçerse teklif sonra haftalarca eğitim bilmem ne. vereceğin iş bu kadar ince eleyip sık dokuma gerektiriyorsa bunun bedeli 1000 tl olmamalı. ha ne yapacaksın ki fazla para istiyorsun yaptığın işte bir şey yok diyorsan ve biri gider biri gelir diye adamın hunharca kanını emiyorsan neden işe alma sürecinde bu kadar zahmet çekiyorsun?
  • asgari maas zamlanmadan once yapi kredi 1300tl gibi bir rakam veriyordu.
  • anlaşılan odur ki; gişe memurluğu bankacılığa atılan ilk adım. çıraklık gibi bir şey. basamakları birer birer çıkmanın yolu buradan başlıyor.

hiç bir meslek sahada çalışmadan tam anlamıyla öğrenilmez. söz konusu pozisyonda alınan ücreti küçümsemeden;

bu işe başlayıp, esas kazancının paradan da değerli olan iş deneyimi olduğunun farkında olarak çalışan gişe görevlilerini kutlarım. ülke gerçekleri ortada malesef.
  • bana biraz abartı geldi
hesabın var mı? giriş yap