şükela:  tümü | bugün
  • ülkede her birim seferberlik ilan etmiş ama bakıyorsun bankalar sinsi gibi kenarda bekliyor. misal adam corona sebebiyle ücretsiz izin almış nasıl ödeyecek kredi kartını, ev kredisini, taşıt kredisini vs.

bunların umrunda değil ben size söyleyeyim. allaha şükür bunlarla böyle bir ilişkim yok da rahatım. olana da allah yardım etsin. bankalara güven olmaz aga. en sinsi kurumlar bunlar çünkü. hayreti mucip.
  • krizden ne kazanacaklarını hesaplamakla meşgul olan tefecilerin şaşırtmayan hareketi.
  • "borçları erteliyoruz hadi gel" derken bile hesap makinesinde iki tık tık yaparak fark çıkarma durumudur. elbet kucağıma oturacaksınız duruşlarını da hiç bozmuyorlar.
  • siz evinizde #evdekal diyip otururken bankacılar çalışıyor, ama siz aksamlari; doktorları sevdiginiz icin degil caninizi kurtarcaklari icin alkisliyorsunuz. sizi iki yuzlu pislikler, once çöpçüleri alkışlayın sonra kalkip burda bankacıları eleştirirsiniz.
  • ortalık yanıyor, bildiğim bir icraatları yok. bağışlardan gelecek sıcak paranın kokusunu mu aldılar acaba?