şükela:  tümü | bugün
  • bugun başıma gelen olaydır efendim bu. nakit borc odemeyi sectim serefsiz bankamatik parayı aldı su an işleminizi gerçekleştiremiyorum dedi kartımı verdi. bu esnada bankamatikten gülme sesleri de gelir gibi oldu sanıyorum. sube onunde olmadığı ve saat de gec olduğu için telefon bankacılığını aradım telefondaki adam annemin kızlık soyadından tutun da dogum tarıhıme kadar sorular sorduktan sonra "bu işlemi buradan yapamayacağım lütfen bankaya gidin" deyince küfretmemek için kendimi zor tuttum. bu arada belitmek isterim ki yutma sozcugu atari salonlarında "abi makina jetonu yuttu"dan kalmadır. bu bankanın da adını burda vermekten çekinmiyorum. iş bankası.
  • parayı yutmak bir yana, bir defa elimdeki simiti yutmuştu. sonra krem peyniri sade bir şekilde yiyip eve dönmüştüm.
  • para yatırdığınız zaman gerçekleşen şey.
  • altı ay ara ile iki kez aynı şube ve aynı atm' de yaşanmıştır.şubeyi yazmıyorum.banka iş bankası.
  • para yatırırken çok sık karşılaşılır bununla. büyük ihtimalle parayı yatıran kişinin elindeki banknotlarda bir tane çok eski, hamur gibi olmuş para vardır. kimsenin zorluk yaşamaması için eski, hamur gibi paraları atmlere vermeyiniz. bu tür paraları atmlere verirseniz, hem siz zorluk yaşarsınız, hem de sizden sonra para yatıracak insanları da engellemiş olursunuz, zira o atm'nin para yatırma ünitesi, birileri gelip atmyi açıp içindeki hamur paraları çıkartana kadar çalışmayacaktır. ama yine de fazla dert etmeyin, paranız kaybolmaz.

bunun tam aksine, atmler çok istisnai durumlar dışında para verirken parayı sıkıştırmazlar, çünkü içine düzgün para konur.
  • bankamatiği kusturma girişimlerine neden olur.
  • atm'ye para sıkıstıran müşterilerde çeşitli ortak özellikler vardır. genellikle bu insanlar cebindeki, hesabındaki vs. parayı kurusuna kadar bilirken atm'ye verdikleri paranın tam olarak nekadar oldugunu bilmezler(!) yardımcı olmak isteyen personel ısrarla paranın nekadar oldugunu öğrenmeye çalıssada; artık ne çıkarsa sansımıza türünde davranıslar sergilerler. diğer grup ise panik yaparak atmnin basında nöbet tutar. sube-atm arasında mekik dokuyarak panik yaratırlar. banka paramın üstüne kondu algısı olustururlar. bir diğer müşteri tipi ise sıkısmalara alıskındır. ayda 1-2 defa para sıkıstırdıgı icin rahat tavırlar sergilerler. '' yine paramı sıkıstırdı *mna kodumun atm'si '' triplerine girer.
  • başıma iki defa aynı bankamatikte gelen olaydır. aşağıdaki gibi bir yazıyı her zaman elinizin altında bulundurmanızı tavsiye ederim.

xxxx bankası 28/7/2010
    ..... şubesine;
    bankanıza ait xxxxx hesabına , yyyyy, aaaaa'da bulunan 0115 nolu atmnize, 27-temmuz – 2010 tarihinde 4543 xxxx xxxx xx32 nolu bankamatik kartımla 900 (dokuz yüz) tl sını yatırırken, bankamatik parayı sıkıştırdırğından dolayı arıza verdi ve işleme koymadı, şubemi aramam söylendi. bankamatikdeki paranın hesabıma geçirilmesini rica ederim. saygılarımla

djarumt

iki üç gün içinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, paranız hesabınıza yatırılıyor.
  • gayet normaldir.

kardeşim, adam bunu ilk ne için icat etmiş? para çekmen için. sen adamın icadını al, boz, para çekeceğine para yatır, ondan sonra da otur ağla. olmaz.