şükela:  tümü | bugün
 • bankamatiğin içinde yaşayan böcekimsi yaratıklar. birileri bulundukları yeri içten içe oyarak onlara yer açar, onlar da açılan yere yerleşip boşlukları doldurur, kuruturlar. (bkz: asalak)
 • mhp-anap-dsp koalisyonu döneminde mhp'nin bolcana işe aldığı , hiç bir iş yapmayıp maaş alan memurlar..

  (bkz: mhp)
 • atm cihazına kartınızı soktuktan sonra kartın doğruluğunu kontrol eden ve akabinde makinenin içinden size istediğiniz parayı veren banka çalışanı... çalışma şartları çok zordur. 3x8 vardiyalı çalışırlar. vardiya değişimi süresince "şu anda servis dışıyız lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" gibi mesajlara karşılaşırız...
 • sadace x partisinin değil, haliyle bir çok partinin kadroya eklediği kişilerdir. sorun böyle bir "imkan"ın mevcut olmasıdır, siyasi iktidarın böyle bir şey yapmamasını beklemek, noel babanın gelmesini beklemekten farksız. "bankamatik" diye tabir edilmesi gerçekten "hiç" bir iş yapmadan maaş almalarıdır ki -atilla koçbunu anlatmaya çalışmış, becerememişti- örneğin "devlet sanatçısı" ünvanıyla bu şekilde maaş alan sanatçıların varlığından söz edilmektedir. nitekim son açıklanan verilere göre (tvden takip ettiğim kadarıyla) sene içerisinde hiç bir projede yer almadıkları halde kartal tibet , çetin tekindor , mahir günşırah, arsen gürzap gibi isimler maaş almaktadır. (kendi özel projeleri müstesna tabi) e devlet kültüre karışmasın demek, "maaşta vermesin,para da vermesin, destekte olmasın" demektir ki bunu da demeye kimse razı değil.. o zaman nolcak aynı tas aynı hamam...
 • basinin, 2005 yilina girilen gecede ytl'ye gecisin sembolu olacak rte-ytl bulusmasi esnasinda eger basbakan bankamatikte islemini yaptıktan sonra alet ona ytl vermezse bankamatigin icine sokulmak suretiyle basbakana eliyle ytl banknotlarini uzatacagi rivayetlerini haber yaptigi cucedir. senede bir gun calisir, temiz bi isi vardir. zannimca kpss puani falan da istemiyor.
 • kamu kurumlarında bolca bulunan bir insan çeşidi.
  günde sekiz saatten haftada 40 saat işe gelir. çay içer, gazete okur, sohbet eder, millete parayı nasıl değerlendirecekleri konusunda akıl verir.
  arada bir internet üzerinden kankileri ile pişpirik oynar sessiz sakin.
  öğlen arasında bana yemek ısmarlayacak var mı diye sorar arada babacan bir tavırla.
  öğleden sonra yan birime çay içmeye gider.
  at yarışı tüyoları alır odacıdan.
  akşam saat 17.00 de biter mesaisi.
  saat 16.30 da hazırdır evine gitmeye.
  16.50 de çıkar işten.
  bir gün daha bittiği için mutlu ve de yorgun tutar evinin yolunu....:)
 • uyku modundadır. bu bekleyiş, masasının önünde bulunan daha alçak sandalyelerde sehpaya ayak uzatılmasıyla gerçekleşir. iş çıkabilmesi ihtimaline karşı, tek gözü açık yatar. hizmetlinin uyanık olmasına güvenmez çünkü o arkadaş memurun boşalan bilgisayarında çoktan dalıp gitmiştir soliter'in büyülü dünyasına. ayrıca bu uyku modu işlerini bitirdiğinden olur.
 • (bkz: bankamatik)
  (bkz: atm)
 • demokrat parti'nin genç genel başkanı gültekin uysal'ın son açıklamasına göre, milletvekillerinin de dahil olduğu grup.

  http://dp.org.tr/…il-baskanlari-toplantisinda-.html

  (bkz: bankamatik milletvekili)
13 entry daha