şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sabır) çektirir insana.
    atm ekranına bakıp düşününür de düşünür çektiği para 20 tl olur, acelen vardır krize girersin. tam işi bitti oh derken başka bir kartı bankamatiğe takar ki en pisi odur çünkü bir 20 tl daha çekecektir ayrıca düşünmeye çalışacaktır.
    tanım:sabır törpüsü.
  • insanımızın ne kadar sabırsız olduğunu bizlere tekrar ve tekrar göstermiş olan "tip"tir. evin önünde çocuk arabasını bagajdan indirirken arkadan kornaya asılıp, eşinizin ve çocuğunuzun yanında size camdan el kol yapan kişiyi hatırlatmıştır.
    belki o an aklında farklı bir şey vardır, işten dönmüş yorgundur, evde babası hastadır, maddi olarak zor durumdadır veya pratik zekaya sahip değildir, atm kullanmasını bilmiyordur gibi gibi. birazcık sabır, hoşgörü ama orta doğuda nerdeee..
  • rahat rahat düşünsün baskı hissetmesin diye, eğer kuyruk yoksa arkasında, yakınında beklemediğim, beklediğimi çaktırmadığım tip.
    bazı insanlar yapılacak standart bir işlemi dahi biri onları bekliyor/gözlüyorsa stresle birbirine karıştırırlar işleri daha da uzar. çok acil bir işiniz yoksa darlamaya gerek yok kimseyi.
  • qr kodu ile para çekiyordur. lütfen rahatsız edip sövmeyin. kaçtır denk geliyorum ya...
  • bir de bunun düşündükten sonra tüm tuşlara tek tek basıp kurcalayan versiyonu vardır ki adama olduğu yerde sabır kanseri geçirtir.
  • bu durumu idrak etmekte zorluk çekiyorum gerçekten. günümüzde internet bankacılığı üzerinden şubeye dahi gitmeye gerek kalmadan çoğu işlemi gerçekleştirme imkanımız var. buna rağmen genelde tam atm'den para çekmek istenilen an önünde beliren bu tip, arkasında kuyruk oluşturan insanlara hiç aldırış etmeden aheste aheste işlemini yapar. genelde elinde hesap numaralarının olduğu bir kağıt ve bir tomar para bulunur. tek tek hesaplara gönderir bu paraları. her işlemi minimum 2-3 dakika sürer. işte o an ağzına bir kürekle vurma isteği getirir insana.

bir keresinde para yatırma ünitesine paraları tek tek koyan bir dayı önüme gelmişti. hepsini tek seferde koyabileceğini ve atm'nin paraları ayırt edebileceğini söyledim. ancak adam beni tınmadı bile. bildiğini okudu. lanet olsun diyerek uzaklaştım ordan.
  • bunlar ömür törpüsüdür. hayatı sorgulayacak başka yer mi kalmadı oç
  • bi de bunun (bkz: turnike önüne gelince akbilini çıkarmaya çalışan tip) versiyonu var ki; bunları bi çuvala koyup dövsen ne güzel olur.
  • yapılan araştırmalara göre aceleniz olduğu zaman size denk gelme olasılığı, acelenizin olmadığı duruma göre %57,6 daha fazladır.