şükela:  tümü | bugün
  • alexander gelman'in yazdigi zafer ergin ve sermin hurmeric'in oynadigi, istanbul devlet tiyatrosu'nca sahnelenen oyun.

zafer ergin'in butun oyun boyunca sarhos rolu yapmasinin, oyun sonunda nefes nefese selam vermesiyle, ne kadar zor bir is oldugu belli oluyor.
  • ikili iliskileri cok guzel inceleyen, herseye degisik bir acidan bakmaya baslamanizi saglayan bir oyun. sahneyi dolduran sonbahar havasi, dokulmus yapraklar ve oyuncularin performansi, bazi repliklerin gunlerce kafanizda yankilanmasina sebep olabiliyor.
  • 2003-2004 sezonu gösterimi, nisan ayında başlayacak olan tiyatro eseri.
  • muzigi pek bir guzel olan eser.. kimin ki acaba?..
  • elimde 24.nisan.2004 cumartesi 20:00 için 1 adet indirimli, 1 adet tam bilet fazla bulunan oyun.
  • alexandr gelman'ın yazdığı, kadın-erkek ilişkilerindeki bilinçaltı çatışmalarını çok hoş şekilde irdeleyen senaryosu ve sermin hürmeriç'in kayda değer, zafer ergin'in ise müthiş performansıyla oldukça etkileyici olan tiyatro oyunu. özellikle konuyu bağlayışı, beni hüzünlü bir düşünmeye sevk etmiştir. "şen şakrak, eğlenceli, hafif vs. bir oyun" beklentisiyle gidilmemesi ve gerçek anlamda tadını çıkarabilmek için olabildiğince dikkat kesilerek izlenmesi önerilir.
  • kartal sanat tiyatrosunda seyrettim. mükemmel bir oyundu. bravo erdal yıldırım. adam rolünde inanılmaz bir performanstı. hararetle tavsiye diyorum mutlaka izleyin.
  • 14 aralık 2017'de prömiyer yapacak 2017-18 sezonu ankara dt oyunu.

yazan : aleksander gelman
    çeviren : belgi paksoy

yönetmen: meraklısı için öyle bir hikaye oyununda sait faik'i canlandıran ve geçen sezon oyunlarından yeraltından notların da yönetmeni erdinç doğan.

oyuncular: berna konur, bülent çiftçi

konu: yaşamın ağır yükü altında ezilen bir kadın ve bir erkeğin parktaki tuhaf karşılaşmaları. yabancılaşmanın yarattığı umutsuzluk ve ruh çölleşmesinin içinde bocalayan insanların trajikomik aşk arayışları.