• bloc party parçası.

a heart of stone, a smoking gun
    i can give you life, i can take it away

a heart of stone, a smoking gun
    i'm working it out
    why'd you feel so underrated?
    why'd you feel so negated?

turning away from the light
    becoming adult
    turning into my soul
    i wanted to bite not destroy
    to feel her underneath
    turning into my soul

she don't think straight
    she's got such a dirty mind and it never ever stops
    and you don't taste like her and you never ever will
    and we don't read the papers, we don't read the news
    heaven's never enough, we will never be fooled

and if you feel a little left behind
    i will see you on the other side

cos i'm on fire
    i'm on fire when you come

i'm on fire so stub me out
  • nefis bir sarki, lirikler bir yana, kesinlikle sizi dans etmeye tesvik eden bir yani da var
  • bu şarkı çaldığında "i am on fire" diye bağırıp "aşüfte bu!!" bakışlarına maruz kalıyorsunuz* ama verdiği zevk sonsuz...

(bkz: duygusal teşhirciliğin vaadettikleri)
  • fr. ziyafet..

daha çok, büyük resepsiyonlar, geceler ve organizasyonlar için kullanılır. en az 200-300 kişinin katıldığı banquet'lerde, standart reçete ile belirlenen menüdeki bütün yemekler çokça hazırlanıp, gelen misafirlere sunulur.
  • yetişmeniz gereken bir yer varsa, hedefinize sizi umduğunuzdan daha kısa sürede götürecek şarkıdır. kulağımda bu varken merdivenleri 2şer 3er çıkıyorum, otobüsün basamaklarına basmadan atlıyorum. aktarma yapacaksanız, başka zaman 15 dk beklediğiniz otobüs hemen geliveriyor. bu şarkıyla hayat yolunda. ağır adamlığımı unutsam dans edicem yol ortasında o derece.

http://www.youtube.com/watch?v=vdkmhquf60o
  • 2005 senesinde silent alarm albümünde yer alan müthis ötesi sarkilardan biridir.
  • bon mod'un idolize yourself albümündeki cover'ı da müthiş olan parça.

http://www.youtube.com/watch?v=j6dy0rlyzpa
  • caldiginda tepkisiz kalmaniza pek de imkan olmayan sarki. ya bir tarafiniz oynar ya da eslik edersiniz.
  • yeni tanıştığım muhteşem bir bloc party şarkısı.

bu kadar basit riff’ler ile bu kadar harika şarkı bravo valla.
  • nane limonu sallama cayla yapan mutfagi sikayet ediyordum laf arasinda banquet muduru ablaya, sordu "nasil yapiliyor?" diye. tarifi verdim, yapip gondertmis. göndermeseydi otelin müdürünü bulup mail atacaktim. nane limon bilmeyen mi var arkadas?!

banquet müdürü bir arkadasim vardi büyük bir otel zincirinde, kendisine yeme icme müdürü derdi.
hesabın var mı? giriş yap