şükela:  tümü | bugün
  • hakikaten türkiye'de bu kadar zamanında şöhret olupta hayatına iki erkek sokmuş kadındır. rahmetli gürbüz hanefi ile yıllarca beraber yaşamış ve gerçekten dediği gibi türkiye'de benim diyen sosyetiklerin girmediği, giremediği, gezmediği, yemediği, içmediği, giymediği, takmadığı takıları takmış ortamların tozunu attırmıştır. gürbüz hanefinin vefatından sonra gazetelerde yazılanlara göre gürbüz beyin ailesi bir tane ev bile vermemişlerdir banu hanıma. şahsi düşüncem ne olursa olsun babalarıdır ve yıllarca adamın yanında sevdiği ve değer verdiği bir kadındır, emanettir. her neyse efendim banu hanım zorlu maddi sıkıntılarında gürbüz beyin zamanında kendisine aldığı fikret muallaya ait tabloları satarak hayatını idame ettirmiştir. kadının görmüş geçirmişliği hakikaten nirvana boyutundadır. ardından da hayatına bildiğimiz murat taşdemir girmiş ve bir 14 senede kendisiyle beraber olmuştur. ekşisözlük magazinforever
  • yürüyü$e cıktıgı vakit nerede inek görse cıldırıp ''inanamıyorum ineklere bak i$te burası cennet, cennete geldik'' gibi söylemlerde bulunan ki$i.

kendisi ya aslen hindu ya da cenneti yanlı$ anlatmı$lar ablaya.
  • lisedeki tarih hocamın adı. ilk sınıfa girdiği gün (klasik her öğretmen gibi o da adını tahtaya yazmak istedi ama o her öğretmen gibi değildi) "şimdi size adımı söyleyeceğim ama gülen olursa sınıfı geçemez" dedi.. sonra adını yazdı kara tahtaya.. dev bi şaka gibiydi ama gerçekti..üstelik boyu 1:40 ve çatal karam çingenem bir kadın için olabilecek en kötü durumdu
  • iyi bi iş yapmıyo ama işini iyi yapıyo
  • 90-60-90'dır.
    (bkz: inch)
  • çok iyi niyetli bir kadın gibi.

demet akbağ ile çok aramızda diye bir programda ünlülere şaka yapılıyor işte.

banu alkan'da bir hayvanat bahçesinde, kaplan kafesinden kaçtı diye kadını korkutuyorlar. dikkatimi çeken o panik anında bile suçlu bulduğu kişiye "siz" diye hitap etmesi gayet kibar bir şekilde şaşkınlığını sürdürdü. orada yine rol yapan şoka girmiş kıza kendi paniğine rağmen anne şefkatiyle yaklaşıp kıza yine kibarca yaklaşıp korkusunu yatıştırmaya çalışıyor.
  • çok seviyorum bu kadını ben. gerçekten çok güzel bir kadındı, hala da yaşına göre muhteşem bir yüzü var. üstüne üstlük korkunç zeki bir kadın. passaparolla yarışmasını zamanında izleyenler olmuş muydu bilmiyorum, metin ucanın bile ağzı açık kalmıştı. en çok sevdiğim yönü bu kadının bir dünyası var pembe otrişler içinde ve kimseyi kırmayı sevmiyor, hep güzel hitaplar hep olumlu cümleler dökülüyor ağzından. banucum umarım birgün görürüm seni ve sarılıp öperim bebeğim benimmm
  • lafları:
    - ben 15 yaşımda türkiye'nin en zengin adamıylaydım. (gururla)
    - türkiye'de 2 efsane vardır. esmerlerde türkan şoray, sarışınlarda ben.
    - benim yuvamı yıktılar. (hiç evlenmedi)
    - hayatıma sadece 2 erkek girdi. kimse benim naaamusuma laf edemez.
  • arkadaşımın annesi tanıyor bu kadını, gençliğinde bi yapımcıyla evliymiş(arkadaşımın annesi ,banu alkan değil) 'çok güzeldi' diye anlatıyor: 'herkes ona hayran, öyle böyle değil, bi adamla beraberdi yaşça kendinden büyük ama adam nasıl zengin, herşeyi var banu alkanın ,kuş sütü istese bütün kuşlar emrine amade ama adamla evli değil, sonra adam ölüyor, mirastan zırnık alamıyor, filmlerde oynayamıyor , şişmanlıyor, kendine yediremiyor, en tepedeyken dibe düşüyor kabullenemiyor, ondan bu halleri' diyor, 'toparlanamadı' diyor, ne diyelim allah akıl fikir versin ya da sabır versin ...
  • banu alkan 2000 yilinde verdigi bir demecte, cocuklugunun trocki'nin surgun olarak misafir edildigi konakta gectigini, ve o konagin uzumlerini yiyerek beslendigi icin bugunku kivaminda oldugunu beyan etmistir.

sirf trocki'nin adini agzina alabildigi icin bile taktire shayan bir hatundur.
    sorarim size, 'cumhuriyet 1953, yok yok 1973'te kuruldu!' gibi tumceler yumurtlayan guzel salaklar ulkesinde, tombul da olsa, pembe pofuduk kiliklar da giyinse, en azindan dunya tarihi hakkinda fikir beyan edebilecek kadar kafasi calisan banu alkan ablamiza deger vermemek mumkun mu?