şükela:  tümü | bugün
 • tv8 de yayınlanan bir zamanlar kıbrıs'ta belgeselinden sonra trtde sınırlar arasında programıyla yayıncılıga devam eden takdire sayan gazeteci.
 • eskiden tv8'de program hazirlamaktaydi. asiri solcu bir gecmisi oldugu halde, halihazirdaki programlari milliyetci bir cizgidedir.
 • trt'deki programında konulara can evinden yaklaşarak izlenirliğini haftadan haftaya arttırdığını düşündüğüm haberci kişi. sınırlar arasında belgeseli de, trt'den gelmiş geçmiş en cesur belgesel olma yolunda ilerlemekte kanımca.
 • sinirlar arasinda programinin bu bölümünde türkmenistan gerçegi hakkinda onemli bilgiler veren basarili yapimci.
  bazi uluslararasi (yani amerika kökenli) olan sivil toplum örgütlerinin gercegini tekrar gösterdi.
  gerçekleri, etkili konusmasiyla kafamiza dank ettiriyor.

  edit: aslında bölümlerde ciddi bir objektiflik eksikliği hissedilmekte.
  dikkatli izlemek, her anlatılanı doğru kabul etmek yerine
  şüpheci yaklaşımla önemli noktaları yakalamaya çalışmak lazım
 • uygur türklerinin web sitelerinde herkesin protesto etmesini istediği televizyoncu.

  http://www.hurgokbayrak.com/
 • çin'i konu alan programında, bu ülkeyi çekemeyen 'dış mihraklardan' dem vurup, "sincan özerk bölgesi * hakkında söylenen şeyler yalan dolan, herkes mutlu mesut buralarda." mealinde cümleler geveleyen trt programcısı. sen neymişsin be çin de biz kadr ü kıymetini bilememişiz. çinliler para verse türkiye’de böyle bir program yayınlatamazdı (kim bilir belki de vermişlerdir!). 'belgeseli' seyredip hayıflanırken hanımefendinin ismini çin muhipliğiyle * mâruf aydınlık dergisinde yazar olarak tesadüfen görünce 'hah, tamam!' dedim...
 • seyrettiğim son programını, öncesinde 'dünyaya musallat olan amerikan emperyalizmi' ana fikirli bir diskur çekip "allah yeni yılda bize tam bağımsız bir ülke nasib etsin" duasıyla bitiren hanımefendi... ben de, böylesi rusya-çin ululamalarıyla ve kör kör gözüm parmağına siyasi mesajlarla dolu programın nasıl olup da bir devlet kanalı olan trt'de yayınlanabildiği sualine şöyle bir dokunarak, banu hanım'ın mutluluk coğrafyası rus diyarlarını gezinirken çeçenistan'a da uğramasını, ardından bu ülkeyi rusların nasıl sulh, sükun, hürriyet, refah adasına çevirdiklerini biz enayi türk halkına bildirmesini yüce allah'tan niyaz ederek entryimi bitiriyorum...
 • dogu turkistan'in yer aldigi programda, tuzaga dusurulmus olmasini umuyorum, aksi halde hakkinda soylenecek sozler cok agir olabilir.

  cin isgali altindaki dogu turkistan toğraklarinda mücadelesini sürdüren uygur türklerini, bölücü terörle eşdeğer ifadelerle itham etti, avar. bunun yaninda, bircok maddi hata yapmis, tarihleri birbirine karistirmis, isimleri yanlis soylemistir.

  programda konusturulan kisilerin secimi ve bu kisilerle gerceklestiren soylesilerde dusundurucudur. avar'n sordugu sorular, yonlendiricidir, bu basin etigine, gazetecilige ve tarafsizliga sigmaz.

  avar, uygur türklerinin tamamının abd tarafindan yonlendirildigi turunde, temelsiz iddialarini da programin icinde dile getirmistir.

  konustugu kisilerin cogu, cin hukumetince atanmis kisilerdir.
  avar'in eline buyuk ihtimalle cin hukumeti tarafindan, gidilecek yerler, gorusulecek kisiler listesi verilmistir. cunku sayin avar, dogu turkistan'in dort bir yaninda faaliyet gosteren doğum kontrol istasyonlarina gitmedi. “kota dışı hamile kaldı” gerekcesiyle katledilen anne ve bebeklerin cesetlerini de goremedi o yuzden.

  avar, gercekleri gostermedigi gibi bir de "gördüğünüz gibi çin'de en ufak insan hakkı ihlali yok. burada herkes hayatından memnun." diyerek alenen yalan soyledi.

  avar, bir degil birden cok konuyu atladi.

  donemin basbakanlari'nin gokbayragi yasaklamalari yetmedi, simdi bir de devletin televizyonunda, uygur türklerini bölücülükle sucluyorlar. bakalim daha neler gorecegiz.

  (bkz: dogu turkistan)
 • soyadi, kokeninden gelir. avar, yani dagistan.
 • trt'nin hakkında inceleme başlattığı programcı:
  http://www.ntvmsnbc.com/news/394104.asp
hesabın var mı? giriş yap