• hani vardır ya bir matematik problemini yanlış gidiş yoluyla çözer ama tesadüfen doğruyu bulursunuz.. bu kadının yazıları da bana nedense hep öyle geliyor. fantastik açıklamalar ama ilginçtir ki olacaklar konusunda doğru tahminler.. yok eğer açıklamaları bana fantastik gelmesine rağmen doğru ise yani ben yanılıyosam o zaman da vay halimize..ölelim bence:)
  • zamanında zaytung'a kurban gitmiş olan araştırmacı.

memleket meseleleriyle ilgili acaba ne demiş diye mutlaka bakardım eskiden. sonra bu hanımefendinin doğu türkistan hakkındaki beyanlarından haberdar oldum ve gündemimden düşürdüm. o artık benim rusçu ablam veya hep öyleydi, bilemedim.
  • buyuk resmi ilk gormeye baslayan ablamizdir. daha comarlar bu kadar ortada degilken haber yapma durumu su sekildeydi

1) bir olay buluyorsun
    2) bu olaydan pozitif etki alacak buyuk bir guc devlet buluyorsun (abd, herhangi bir ab ulkesi vb)
    3) aslinda bu olayin arkasinda o devletin olduguna dair bir teori olusturuyorsun
    4) bunu gercekmis gibi yayinliyorsun
    5) eger bunu yayinlaman gazetecilik etigi nedeniyle engellenirse de sucu bilinmeyen guce atiyorsun

tebrikler banu avar tarzi gazetecilik yaptiniz.
  • yıllar önce söylediklerinin şimdi bir bir çıktığını görüp hala "paranoyak komplocu teyze" diye eleştirenleri gördükçe şaşırıyorum. birilerinin hoşuna giden şeyleri söylemediği için programlarına son verildi, ana akım medyadan uzaklaştırıldı. kendisi yine de fikirlerini savunmaktan vazgeçmedi. doğruları değil de parayı tercih etseydi, şimdi 3-5 kişinin izlediği dandik uydu kanallarında laf anlatmaya çalışmak yerine yalandan muhalif görünüp toplumun gazını alma göreviyle malum kanallardan birinde haber programı sunuyor olurdu. hem güzel maaşını alır hem de başı hiç ağrımazdı. sırf bu yüzden bile anlatmaya çalıştığı şeyler üzerine kafa yormaya değer diye düşünüyorum. yıllar önce dinlediğim konferansında tekrar tekrar vurguladığı cümleyi de buraya bırakıyorum:
    "medyada gördüğünüz her şey yalandan ibaret."
  • başta büyük ortadoğu projesi olmak üzere dünyada izlenen politikaların ve yaratılmak istenen yeni dünya düzeninin idrakında olan araştırmacı gazeteci.
    yine de her söylediğine biat edilmemeli, temkinli yaklaşılmalıdır. neticede söylediği birçok şey hala komplo teorisi düzeyindedir.
  • belgeselleri ve kitapları ile yeni dünya düzeni hakkında halkı bilgilendiren , oynanan oyunların nasıl ve kimler kullanılarak yapıldığını anlatan türk kadını.yaptığı yayınların özü sivrisinekle uğraşmak yerine bataklığı kurutmak olduğunu söyleyebilirim.
  • bu insan gazeteci neyin tarafindan bahsediyorsunuz? tabi sizde alışık degilsiniz tarafsız gazetecilere. sizde haklisiniz.
  • bilgi berekettir...

www.banuavar.com.tr web sitesini açınca karşıma çıktı. ne kadar doğru ve derin bir söz.
  • krt'de yine oldukça sert ve sansasyonel mesajlar vermiş. banu hanım'ın emperyalizm karşıtlığı yerinde; ama batı karşıtlığı abartılı ve hatalı. çünkü batılı ülkelerin türkiye'ye birçok faydası-katkısı da oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bkgt_dk4hz8
  • büyük resmi gören nadir insanlardandır. çünkü olayı gidip yerinde görür, analiz eder. diğer haberci ve araştırmacılara bakarsınız elinde malzeme olmadan politik atar tutarlar, o ise gider oranın halkı ile röportaj yapar, lokal yönetimlerle gider konuşur durumu birebir ele alır. tabii mesleği gereği yapacak derseniz, o kadar kolay değil. istese evinde oturur, kahvesini önüne alır, sahip olduğu yayın organlarından atar tutar. hem de iktidarın bu kadar nefretini kazanmadan programlarına ve parasını kazanmaya kolayca devam edebilir, ama öyle bir insan değil. kendisi trt'de kırılma noktası diye bir program sunardı, ülke ülke gezer tarihi analizler ve araştırmalar yapardı. fakat şimdi yapamıyor, izin vermiyorlar çünkü.

bu güzel insan sayesinde dünya'yı ülkelerin ve onların liderleri tarafından yönetilmediğini genç yaşta farkettim.

tek eleştirebileceğim noktası türkiye içerisindeki köklü sorunlara yüzeysel bakmasıdır. çok keskin olmasıdır, düz bakmasıdır. malumunuz, türkiye karışık bir ülkedir, yaşayan insanlar, kültürler dolayısıyla. her şeyi siyah yada beyaz olarak görürseniz hata yaparsınız. yoksa kendisi ülkesini çok seven bir insandır, yanlış anlaşılmasın.

bildiğim kadarıyla artık tamamen sosyal paylaşım siteleri üzerinden paylaşım yapıyor. ilgiyle takip ediyoruz kendisini.
hesabın var mı? giriş yap