şükela:  tümü | bugün
  • çok ama çok net kıskançlık sebebiyle çekemiyorlar.

annelerinin biricik kar taneleri, prensler ve premseslerin muhteşemliğini anne ve babası ve şanslıysa sevgilisi dışında hiç kimse taktir etmezken "sıradan" bir kızın bu kadar ilgi çekmesi çok fena koymaktadır kendilerine.

aynaya bakıp haksızlığa uğramış hissediyorlar. ağlıyorlar ve eğer yeterince şımartılmışlarsa eğer kızı taciz ediyorlar, iftira atıyorlar.

o ilgiler, o likelar, o aboneler yıllardır dünyaya muhteşemliği göstermeye çalışan sözlükçülere gitmeliydi ama anadoluda yaşayan sıradan bir kıza gidiyor :)
  • banu berberoğlu kim banane amk
  • kendini elit sanan insanlardır.
    mutluluğun elit olmadan da elde edilebileceğini görünce deliye dönerler.
  • (bkz: çekemeyen anten taksın) asdsgahs
  • tanıyamadım. bir google amcaya sorayım, görseline bi bakayım da yıldızı yeni parlayan dizi oyuncusu mudur diye merak ettim yine sözlükte başlıklardan birine tıkladığımda bu kız karşıma çıkmıştı. zaman kaybiymis dedim geçtim. yine rasgeldi görsele bakayım kimmiş dedim yine pişmanlık. otuzuma geldim ögrendim ki buraları ergenler parsellemişler.
  • türkiye'de ne kadar fazla "beni/bizi insanlar çekemiyor hastalığı" var yahu , siyasetten çık insanına kadar var. insanlar eleştiriyi de kaldıramıyor en ufak bir olumsuz söz karşısında mottosu o.

insanlar bizi çekemiyor , dış mihraklar gelişmemizi istemiyor mantığıyla birebir, cahilce, yüksek ve anlamsız bir egoyu gösteren bir yaklaşım.
  • badi listemdeki bir teknoloji gurusunun böyle bir başlık açacağını tahmin etmezdim de, neyse..

kim ne yapmış, ne kadar samimiymiş, ne kadar masum, ne kadar elitmiş beni ırgalamaz. isteyen istediğini yapsın. amma velakin iş bu noktada paraya-maddiyata gelince akan sular durur. çünkü kaliteli iş yapan, buna gönül veren, zamanının çoğunu buna harcayıp hem kendini hem de diğerlerini geliştiren-eğlendiren insanlar para kazanamaz iken; hiçbir vasfı olmadan ayda 4 bin lira kazanabilen birine 'sıradan bir anadolu kızı, temiz-samimi' denilip göklere çıkarılıyorsa, insanlar küser arkadaşlar. bir avuç kaliteli insan da çeker gider ve ortalığı bok götürür. artık yeni medya bu; youtube. ama tıpkı tv'de olduğu gibi aptal insanlara prim verirsek n'olur? youtube'un seda sayanları, esra erolları, acun ılıcalıları doğar. şirketler, kaliteli insanlar yerine; bu kız gibi tiplere yöneldiği anda her şey biter. işte çekemememizin -en azından benim- sebebi budur.
  • bi siktirin gidin amk. “acaba bugün kime hayran olsam” diye ortada gezen ergenler gelmiş burada millete çemkiriyor.
    sizin yüzünüzden 1-2 tane videosuna maruz kaldım bu mal karının ve yanındaki mehmet denen çapsızın , haram olsun hayatımdan çaldığınız dakikalar.
    bu ruhsuz ruhsuz konuşan kabız karıyı meşhur ettiniz bir de beğenmeyeni eleştiriyorsunuz. yazık sizin hayatlarınıza , ortamsızlar .
  • aslında şöyle, benim internet linçlerine karşı ciddi bir alerjim var. biri linç ediliyorsa kimdir nedir bakmadan savunurum.

ikincisi hateboy olmayın fanboy olun prensibim var. yani gidin bir şeyin fanatiği olun, sebepsizce sevin övün ama gelip bir şeyden nedenini entelektüel olarak açıklayamadan nefret etmeyin.

açın bakın bu kızın videolarına, ortada nefret edilebilecek herhangi bir şey yok.

tüm öfke "hak etmeden para veya ün kazanma" üzerine kurulu.

birinin hak etmediğini düşünme hakkınız var da bu kişinin elde ettiği başarıyı sizin malınızdan kaynak kullanmadıkça elinden alma hakkınız yok.

yani bu kız mesela sizin vergilerinizle işletilen trt'de çalışıyor olsaydı yaptığı şeyin emek sarfetmeden, kamu yararı olmadan para kazanma olarak tanımlayabilirdiniz.

hali ile banu berberoğlunun yaptığı şeyleri beğenmeyenlere düşen izlememek, kötülemek ve aşağlamak değil.

bence birey olmanın da gereklerinden biri budur, birey olarak farklı aktörlerin topluma yaptığı etkileri eleştirme hakkınız olsa da bu aktörlerin birey haklarına tecavüz edemezsiniz. bu videoları beğenmiyorsanız, insanların başka şeyler izlemesi gerektiğini düşünüyorsanız çekin ve izletin.
  • valla ben nefret ediyorum ama bu kızdan değil kodumun yerinde her şeyi abartan milletten nefret ediyorum. capslerini videolarını görmekten kusucam amk.