şükela:  tümü | bugün
  • bilkent siyaset bilimi bölümünün bilkente yakışacak cinsten bir öğretim üyesi. *

(bkz: böyle okula böyle hoca)
  • zamanında odtü'de yapılan "solu yeniden düşünmek" konulu bir konferansta, şili ziyaretinin turistik anılarını anlatmış ve kendince salvador allende'yle dalga geçmişti.

bir de birikim'de yazdığı bir yazıda bir kaç kere "taşşaklı" lafzı geçiyordu. rivayete göre o yazıda 15-20 kere "taşşaklı" diyormuş ama tanıl bora rica minnet çoğunu çıkarttırmış.

entelektüel paparazzi notu: uzun zamandır görmedim ama eskiden çok kötü giyinirdi.
  • “the god-market alliance in defence of family and community: the case of the new right in the u.s.a.”, “the thrills and chills of postmodern imaginary: the western intellectual vertigo”, toronto’s racial conflicts: wild in the street?”, “allahu ekber we are turks: yearning for a different homecoming at the periphery of europe”, “l’ambiguo nazinalismo in turchia”, “globalization in the neighborhood: from the nation-state to bilkent center” ve "human nature in nature's nature" gibi ses getiren teorik çalışmaları bulunan gençliğinde daha açık bir şekilde sosyalist dünya görüşünü savunurken, sonradan bilkent'te daha liberal bir çizgiye geçtiği ifade edilen, küreselleşmenin olumsuz etkilerini dile getirmesine karşın bunun karşı konulamaz bir süreç olduğuna inanan değerli kadın akademisyenlerimizden. karl polanyi hayranlığı ve feminist teoriye olan düşkünlüğü de bilinmektedir.
  • öğrencilerine yeterince saygı duymayan ve uzmanı olduğu konuyu detaylarıyla, cevapları eksiksizce karşılayacak şekilde bilmeyen teori hocası. dersini aldığınıza alacağınıza pişman ettirir. ancak hakkını yememek lazım, dersi güzel anlatır.
  • "islamic masculinities" isimli derleme kitaptaki "the smile of death and the solemncholy of masculinity" adlı yazısında annesini, babasını, teyzesini ve dayısını 17 ağustos 1999 depreminde kaybettiğini öğrendim. yazı çok duygusal, dramatik ve türkiye'deki eril "cenaze bürokrasisi" ile ilgili enteresan anılara/analizlere sahip.