• bugün bu siyasi operasyonları yapanlar gün gelip yargılanacaklar.

insan haklarına ve evrensel hukuka saygılı; bağımsız, tarafsız, kararlarını gerekçeli olarak veren vatansever yargıçlar tarafından yargılanacaklar.
  • şahsı tanımıyorum ancak fatih tezcan ve sevda noyan gibi pislikler ifadeye bile çağrılmadan elini kolunu sallaya sallaya geziyor bu kadın da bir tweet yüzünden tutuklanıyorsa vay bu ülkenin haline ağır konuşmak da mümkün ancak gerek de yok zira anlayana küfürdür zuldür bu söylesiklerimiz zaten
  • faili meçhul olan olayda en masum kişiyi tutuklu yargılamak hukukun akp tarafından guguk yapıldığının kanıtıdır.

camiden yayın yapılıyor internette paylaşanın suçlu bulunmasının mantıklı hiçbir gerekçesi olamaz.

bankada hırsızlık yapıldı hırsızlar kaçarken sokağa paraları düşürdü ve bende yerde para buldum cebime attım hırsız ben mi oluyorum?
  • hani sadece bir paylaşım yaptı bu kişi ne yorum kattı ne fikir sundu sadece video paylaştı. ayrıca dini değerlere hakaretten değil halkı kin ve nefrete düşürmekten tutuklandı(dini değerlere hakaretten dolayı en fazla infaz alıcağı için kin ve nefret suçundan tutuklandı).elle tutulur mantıklı bir yanı yok. bu olayı chp ye maal etmek için yapılan bir olay sadece. hani fikir beyan etmekten de değil sadece gündelik garip bir olayı paylaşmaktan bile artık hapis cezasına çarptırılabiliriz.çok tehlikeli olaylar.
  • olan bir olayı internette yayınlamak neden suç olsun? daha önce de değişik camilerde kazara da olsa müzik yayını yapıldı. siyasi propaganda yapıldı. hiçbiri suç olamadı, bir kişi olay ile hiç ilgidi olmadığı halde gördüğü ilginç bir olayı paylaşmış suç oldu. bu savcının başka işi yokmuş demek. ben açık açış açık suç ihbarı yaptığım hukuksuzlukla ilgili bana alakasız cevap veren savcılık bu konuda gayet duyarlı davrandı. dilekçenin okuduğumdan emin değilim. okudu ise de anlayabildiğinden emin değilim. malum pisa sonuçlarına göre okuduğunu anlamada geriye gidiyoruz. (genel durumdan bahsediyorum. benim bahsettiğim olayın bu savcılık ile ilgisi yok.)
    internette şöyle birşey buldum. https://onedio.com/…-alirsan-sarkisi-calindi-644580 bu olay ne oldu acaba. arabesk olduğu için yırttı mı?
  • kadının biri tvye çıkıp asarım keserim 50 kişiyi öldürürüm derken nerdeydi adaletiniz yargınız. bir gram umudum kalmasa da bu devran döner elbet diyorum.
  • az önce bu başlığı gündemde gördüm, yanlışlıkla başka başlığa tıkladım. sonra bu başlığa girmek için aramaya yazdım fakat başlık çıkmadı. garip. ne oldu bu başlık bile sansürlendi mi sözlükte?

neyse, tanım: 50 kişiyi öldürecek kapasitemiz var diyenin yandaş olduğu için elini kolunu sallayarak gezdiği ama başka birinin muhalif olduğu için, müzik emojisi koydu diye tutuklandığı bir ülkede yaşanan olay. daha fazlasını söyleyemiyoruz bile, malum silivri...
  • şu soruların yanıtı olmalı...

bu videolar kim ya da kimler tarafından gönderildi?

tanıyor musun?

yayınlamadan önce emniyete şu numaradan bu videolar gönderildi diye ihbarda bulundun mu?

tecrübeli bir siyasetçi olarak, bunu yayınlamak toplum vicdanını yaralar bunu bilmeyecek birisi değil. olanın suç olduğu belliyken ihbarda bulunmayıp sosyal medyadan paylaşması suça iştirakdır.

eğer ki bunu kendisi yaptırmamışsa o zaman yapanların ekmeğine yağ sürmüştür.

ayrıca videoların hepsinin farklı kişilerce çekilip banu hanıma gönderilmesi de, suçun toplulukça işlendiğini gösteriyor.
  • yanlıştır. adaletin olmadığının tecellisidir.
  • açıkça yapılan bir haksızlıktır. bakıyorum ki chp yönetimi beylik laflarla bunu geçiştiriyorlar. kaldı ki camilerden bella ciao çalınması bana sadece komik gelmişti. onun dışında herhangi bir şey ifade etmedi.
    bu kadın ise hiçbir yorum katmadan sadece haber niteliği taşıdığı için tweet atmıştı.
hesabın var mı? giriş yap