şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cocukluk yıllarımın pazar aksamları yasanan en güzel üçlüsüdür. anne zoruyla banyo yapılır. arkasından ailecek oturulup her birlikte ulusal dizimiz bizimkiler izlenir. eğer anne-babadan geç yatmak için izin alınırsa parliament pazar gecesi sinemasi ile geceye son verilir ve mışıl mışıl uyunurdu. ahh ne güzel günlerdi be sozluk
  • dünyanın en güzel zamanlarının en güzel tanımıdır. hele ki ödevler de yapılmışsa stresin ne olduğunu bilmeyen çocuk bünye daha da bir rahattır. belki de ertesi gün okulda hayalet avcıları konuşulacaktır.
  • kabus gibi lan.

yarın okul var hatta resim dersi var msnkym stresi, bizimkiler mizimkiler nedir lan bunlar diye rahat rahat pineklerken bir anda huzur kaçıran ve banyo bitene kadar kesilmeyen, kovaya dolan suyun çıkardığı fışşşşşşşşşşşş sesi, annenin çitilemesi, babanın ifilemesi, banyo sonrası buruşan eller, yarın resim dersinin olması, kesilmesi gereken tırnaklar, parliament sinema kulübünün adamı moda sokan jeneriği ama yarın okulun olması, resim dersinin olması.

burada benim için huzur yok.
  • bizimkiler ba$larken cali$tirilan cama$ir makinasi da cabasi.
  • alt yazıdan maç sonuçlarını takip etmekle beraber olduğında biraz da heyecanlıdır.
  • bizimkiler zaman zaman kıl olurdum, izlemezdim ama parliamentin o başlangıcı o laciverti için beklerdim, aslında izlerdim belki de bir sinsi gibi. anneannem de televizyonu kapatmak isterdi ''hadi artıık'' diye ama o da o müziğin efendim o renklerin cazibesine kapılırdı ve böylece şansımıza bir film izler ve sonra horultular eşliğinde uyurduk mışıl mışıl.

epey güzel zamanlardı vesselam..
  • sıkıntının sembolüdür çoğu kişi için bunlar. pazar günü başlar, daha ertesi güne -daha doğrusu okula- uzun uzadıya bir zaman vardır. saatler ilerler, insanın içini yavaştan sıkıntı kaplamaya başlar. banyo saati sonun başlangıcıdır. sonrasında akşam yemeği eşliğinde izlenen bizimkiler ve hiç uykunuz olmamasına rağmen uyumak zorunda olmak..yatağa giderken göz ucuyla televizyona bakmak..ve gecenin son anektodu parliament mavisini görmek..
  • bir kısır döngünün anatomisi.