şükela:  tümü | bugün soru sor
79 entry daha
  • bornozla uyumak demiş miydik?

edit: demişiz.
  • kuruduktan sonra yatağa geçip uykuya dalarak-yine bornozla-final yapılırsa bizimkiler halis'e dönüşmeme sebep olan durum.

(bkz: yumuşak yumuşak)
  • hayatımda bir kez yaptım, onda da deprem oldu . tövbe bismillah. ondan beridir her banyo sonrası henüz sular içindeyken hemen giyinirim .
  • bide bornozla uyumak vardir ki en guzel uykudur.
  • sinüzite davetiye çıkaran eylem. otururken iyi de o bir kaç dakikalık keyfin bedeli baya sancılı oluyor sonra.
  • abartarak yarım saatten fazla yaptığım eylem, sade gazoz içileni makbuldür.
  • neredeyse huzur verici bir eylemdir.

hayret, çok yazar tarafından (sevenler ve kullananlar da dahil) üşengeçlik ve tembelliğin sonucu olarak ifade edilmiş. severek kullanan biri olarak, şaşırttı beni bu söylenenler. çünkü kendime bakıyorum, ne tembelim, ne de üşengeç. tamam, zihinsel işlerde neredeyse tembel ve miskin görünecek kadar erteleyici* davranabiliyorum, ama fiziksel işlerede* kesinlikle tembel ve ya üşengeç değilim. her ne ise... sadede geleyim.

duş sonrası bir çeşit kurulanma telaşı bürüyor beni ve o sırada havlu ile kurulanmak bir tür stres kaynağı oluyor: şuram kurudu mu, buram kurudu mu, havlunun şurasıyla şuramı silmiştim, burasıyla da buramı sileyim...türü telaş. o sırada dökülen vucüt kılı da cabası. bornoz ile dolanırken evin içine dökülmüyor mu kıl? dökülüyor tabii, ama evin diğer bölgelerinin temizliği daha kolay, daha ulaşılabilir ve daha rutin. banyo temizliği öyle değil.

banyoda kurulanma telaşından kurtulduktan sonra, bonus olarak, bornozun o rahatlığından gelen huzura da kavuşuyorsun. bana garip gelen şu ki, ne soğuk aylarda üşüyorsun bornozla dolanırken, ne de sıcak aylarda yanıyorsun. hiç biri yaşanmıyor*, doğal ısıl yalıtım!

bornozun rahatlığı iyice sardığı için, son dönemlerde robdöşambr, kimono veya benzeri rahatlıkta giysi almayı da düşünür oldum*.
  • bahar ve yaz aylarında gerçekleştirebildiğim; şu iğrenç kış ayında ise yapmanın göt istediği eylem. gündüz zaten gazı kısıyorum, bir de duştan çıkıp bornozla oturma lüksüm yok. o yüzden çıplak oturuyorum daha iyi oluyor, hani zatürre olacaksam da dibine kadar olayım diye.
  • kendini ropdöşambrlı nuri alço gibi hissettiren bir tür rahatlama.

edit:kahrolası kelimeyi yanlış yazmışım.hissetmesi güzel,yazması çirkin.
  • terletir, tekrar duş almayı gerektirir.
34 entry daha