şükela:  tümü | bugün
 • kardeşimin anneme banyo seti hediyesi almak için kullandığı dolandırıcı sitedir.

  siteye girdiğinizde tüm ürünlerde porselen ifadesini görüyorsunuz ve fiyatları da normal gözüküyor. kardeşim beyaz porselen bir model seçmiş ve kapıda ödeme ile sipariş vermiş. sonrasında sipariş eve geldiğinde kargocu kargoyu teslim almadan açamayacağını söylemiş ve annem de içinde kırılacak eşya var eğer kırıksa tutanak tutmanız gerekir demiş ve ucundaki boşluktan kırık mı diye bakmış. baktığında ise kardeşimin seçtiği beyaz porselen model yerine pembe plastik bir set ve ağır gözüksün diye kutu içerisine deterjan konulduğunu görmüş. annem de haliyle teslim almamış. sonra kargocu siteye kişi evde yoktu ifadesini kullanmış. ertesi gün annemi siteden birisi aramış ve ısrarla neden teslim almadığını sormuş, sonra da kargocuyu işten attıracağını söyleyip kapatmış .bu arada bu dolandırıcı sitenin taşıyıcılığını aras kargo yapmaktadır.

  söylediğim gibi siteyi biraz araştırdığımda onlarca şikayet gördüm ve bu firma hakkında neden hala yasal işlem başlatılmadığını merak etmekteyim. kim bilir bu şekilde kaç kişiyi kandırdılar ve haksız kazanç elde ettiler. site hakkındaki şikayetler aşağıdadır. umarım araştıran kişiler bu yazımı görür de kandırılmazlar.

  şikayetler
 • neden hakkında işlem yapılmadığı ve hala aynı yötrmlerle binlerce mağdurun üretildiği basit olan dolandırıcılıktır:
  -insanlar para verip ürün alacağı bir yeri malı almadan önce araştırmıyor. şu arama satış yapılmadan önce yapılsa, büyük sitelerdeki satıcıların puanına işlem yapılmadan önce bakılsa bu tip olaylar azalacak
  -ekşisözlük’e, şikayet sitelerine yorum yapan kişiler; gümrük ve ticaret bakanlığı’na, tüketici hekem heyeti’ne ya da gerektiğinde cımhuriyet savcılığı’na aynı şevkle gitmiyor.

  hırsızın hiç mi suçu yok, elbet var. ama ülkemizde dolandırıcılığın hızına devletin kendisinin harekete geçerek müdahale etmesi gerçekçi değil; devlet kurumlarını dürterek, bilinçlenerek kendimizi korumak zorundayız.

  tanımadığınız, ilk kez duyduğunuz sitelerden, ne idüğü belirsiz instagram sayfalarından ürün almayın!