aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • uzak doğuda yiyebileceğiniz mochiye benzer bir yiyecek. pirinç unundan yapılıyorlar sanırım... bembeyaz pişmemişe benzer ama mis gibi pişmiş buharda tutularak sıcak olması sağlanmış tatlı poçalar olarak anlatılabilir.bizim ağız tadımıza en uygunu sade olanları ama sadelerini genelde fakirler yiyormuş. normalde marketlerde soyalı hali bulunabiliyor. soyasının tadı da pişmiş kestaneye tadına benziyor. soyalı olanlar kahvaltı için süperler. bunun dışında tavuklu ve domuzlu olanları da oluyor ama zaten üzerlerinde renkli noktalar yapmışlar o noktaların renginden ya da olup olmamasından neyli olduğu anlaşılıyor. ben singapurda gördüm ama diğer uzak doğu ülkelerinde var sanırım. eğer yolunuz düşer de bir markette görürseniz kaçırmayın. bao'lu bir kahvaltının keyfini çıkarın.

http://www.flickr.com/photos/burls/367550084/
  • sisli de ikamet eden gri mavi, uysal otesi erkek siyam, annesi firfir ile evimizi senlendirmektedir.

bi cesit poaca kivamindadir kendileri
  • afrikada oynanan bir oyun adi http://en.wikipedia.org/wiki/bao_(mancala_game)
  • bir zazaca kerem sevinç şarkısı.

kum vatu tı meymuna?
    tı zaf rında seyruna
    çîçegey kuyê pîruna
    bao bao bao bao bao bao

ez çımûnê xu çarnena
    rindekey mı nêasena
    ez nêzuna se vuna
    çı rê here niya

kum vatu ti nêbena
    la helke helke bermena
    gîdî vaji ha la mıra çı hêrsbena
    bao bao bao bao bao bao
  • şu sıralar çok fena sardığım ponçik bir uzak doğu icadı. normalde cipsle sevsem de guacamole bu yumuşacık bao ekmeklerine de çok yakışıyor.

renkli olanları da yapılıyor, özellikle siyah bao ekmekleri pek popüler.

burada ise (bildiğim kadarıyla) dirty hands ve bunco yapıyor.
  • bir king of fighters karakteri.
  • bu seneki oscar töreninde en iyi kısa animasyon filmi ödülü alan, yüzümde tebessümle izledigim ve pixar bu işi biliyor dedirten güzel bir kısa film. ancak, bir “voodoo” kısa filmi kadar etkilemedi.
  • blockfolio uygulaması üzerinden alım yapabilirsiniz. henüz tam olarak yükselişe geçmemiş bir coin olduğundan umudum var, ufak tefek birşeyler atarak beklenebilir. genelde böyle coinler yükseldiği zaman x10 x20 atıyor kısa sürede. bilginiz olsun diye söylemek istedim. satın almak isterseniz bakıp araştırın alın. bol kazançlar.
hesabın var mı? giriş yap