şükela:  tümü | bugün
 • uzun yillar suren hasreti* bitirmeyi basaran hanim. latince* ogretmeni ve de sabirli kisi.
 • almanyali eski bir thrash metal grubu.vokalleriyle öne cikmis bir gruptur özellikle,kendinden geçmiş,kontrolsuz ve çoşkulu bir vokale sahipti bu tarihin tozlu sayfalarina gömülşmüş grup.1992 yılında latest jesus adlı bir album yayınlayıp dagıldılar.
 • 1980 senesinden gurultulu, guzelce bi angel witch parcasi
  bas ve davul basaridan basariya kosmakta, en cok dikkatimi ceken bu aslinda..

  bi de "baphomet's gonna break your soul" diyo sanatkar, kotu bishi o zaman bu baphomet, kesin bi pislik var..
 • (bkz: my precious)
 • eksi sozluk 9 mart 2002 ankara zirvesi ine pek de keyifsiz gelen hanim*. ancak orada napacagini bilemeyen organizator lere hos sohbeti ile yardimci olan kisi.
 • grave digger'ın "knights of the cross" albümünde yer alan harika parça:

  baphomet

  in the dark of the night
  behind the walls
  they say that we worship an idol
  behind the walls

  a devil in disguise
  an unholy cat
  but it's a secret
  we keep until we are dead

  we all believe in baphomet
  we believe in what we see
  your disciples,
  belong the thee

  building up our strength
  behind the walls
  they accuse us of a bloody sacrilege
  behind the walls

  we would never betray
  the one we adore
  yours are our lives
  we sacrifice it in war
 • tampliye şövalyelerinin idolü. kesik bir keçi kafası şeklindedir. hayır efendim satanizmle alakası yoktur, netekim satanizm kilisenin dışladığı pagan ikonlarını bünyesinde toplayarak varolmuş bir harekettir. tampliye şövalyeleri zaten anti-kilise-otoritesi insanlar oldukları için pagan kültünü benimsemekten çekinmemişlerdir. holy grail sayesinde kilise üstünde otorite kurup papalığın kendilerine ses çıkartamamasını sağlamışlardır.

  ama sonrasında bu baphomet idolü yüzünden şeytana tapmak, haça işemek, sodomizm gibi abuk sabuk şeylerle suçlanıp yakılmışlardır.

  pagan kültünde baphomet çoğalmayı, üremeyi, verimliliği temsil eder. kelt kültündeki green man ile aynı yola çıkar. hatta keltler bu green man'e tapınma törenlerinde ormana kalabalıklar halinde giderler ve orada dağılırlardı, erkekler kadınları bulurlar ve beraber olurlardı. o zamanlar sevişmek bir ibadet şekliydi. doğan çocuklara da son of robin soyadı ya da adı verilirdi. robin hood efsanesindeki robin beyin yeşil kıyafeti de bu kültün bir uzamasıdır. haa bi de robinson soyadı da bu tip ayinlerin uzantısından gelmiştir.
 • pek çok okült gelenekte kullanıldığı gibi genel kanıya ayrıkı olarak illa da satan matan hötan götan'ı temsil etmesi gerekmez, gayet gözümüzün önünde alışılagelmiş bir silüet halinde yeniden canlandırılmış olabilir.

  kafa güçlü bir şeydir.* insanın vücudunun en vakıf kısmıdır. zaten nüfus cüzdanlarında da pipinin kukunun resmi değil de kafanın resmi vardır (di mi). heykel olarak kafa da tıpkı tapınak şövalyeleri gibi tarihin pek çok evresinde tarihi kahramanların silüetinde yeniden canlandırılmıştır. buna kısaca büst de denir. (çok zekiyim bu akşam)

  bugün her yerde gördüğümüz atatürk büstü de böyle bir sembolizmanın devamıdır.
 • bir rivayete gore de baphomet muhammet adinin latinceye cevrilmis halidir.