aynı isimde "baraj" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • 1977 yapımı filmin dizi versiyonunun dün itibariyle sete çıktığı türk klasiği.

  başrollerinde biran damla yılmaz, burak yörük, feyyaz duman, tuna orhan ve sumru yavrucuk yer almakta.

  dizinin yapım şirketi: medyapım ve bu projeyi yıllardır hayata geçirmek isteyen yağmur önal diğer yapımcı.

  tıpkı öğretmen dizisi gibi fox tv'de yayınlanacak.

  kaynak 1
  kaynak 2
 • 1977 yapımı türkan şoray ve tarık akan’nın başrollerini paylaştığı filmin dizi versiyonu. selvi boylum al yazmalım ve dila hanım dizileri tutmamıştı bu tutar umarım. yapımcı cihan ünalın kızı yağmur ünal.
 • (bkz: edmond rostand) tarafından kaleme alınmış (bkz: cyrano de bergerac) eserinden esinlenilmiş olabileceğini düşündüğüm henüz yayınlanmaya başlamamış olan fox tv dizi
 • az önce fragmanını gördüğüm ve tabii ki izlemeyeceğim dizi. yüzünde yara izi olan bir karakteri var ve fragmana sezen aksu'dan herkes yaralı şarkısını koymuşlar.*
 • tanıtımı etkileyici olan yeni fox dizisi. konu itibariyle şaka yapmıyorum rus klasiklerine selam çakıyor gibi. bir adamın çirkinliğinden utanıp hoşlandığı kadına kendini gösterememesi vs.*
 • bildiğin postmodern cyrano de bergerac.
 • dizinin detayını bilmiyorum lakin fragmanında yüzünde yara olan bir arkadaş sevdiği kızla buluşamıyor ama yerine bir arkadaşına sen git diyor. böyle bir dizi vardı başrolünde zeynep çamcı vardı. orada da bu sefer kadın eskiden sevdiği çocuğun karşısına bir başka arkadaşını kendisi diye tanıtıyordu.
 • fox tvnin yeni dizisi

  abi bu senaristler neden böyle? bir tane mantıklı olanı yok mu? feyyaz duman’ı sevmeme ve filme bayılmama rağmen dizisini izlemem kesinlikle. neden mi? filminde nazım ustanın yarası var mı? yüzüne bakılmaz çirkin biri mi? hayır değil. kendine güveni yok çünkü aldatılmış, hayal kırıklığına uğramış, güveni sarsılmış bir adam sadece. peki dizide? nazım ustanın yanağında yara izi neden var? hiç mi çevrenizde kazaya uğramış veya doğuştan böyle bir sorunla uğraşan yok? yüzünde yara varsa toplumun normal anlayışına uymuyorsan çirkinsin imajı yaratmak nasıl bir cahilliktir? senaristi kim bilmiyorum ama çevresinde hiç yok kendini toplumdan soyutlayan anlaşılan ki böyle yazmış. benim var ama. kendini yıllarca toplumdan uzak tutmaya çalışan, üzülen. 35 senesini aldı kendini kabullenmesi sizin gibiler yüzünden. insanlar böyle aptal senaryolar yüzünden sevdiklerinin yanına gitmekten, aşık olup sevişmekten korkuyor. ya beni beğenmezse diye. allah akıl fikir verir umarım.

  edit: yara olayının senaristle ilgisi yokmuş. yapımcının halt yemesiymiş. senaristten özür diler yapımcı vs bu işte parmağı olan herkese teessüflerimi tekrar iletirim. izlememe kararım bakidir.
 • (bkz: cyrano de bergerac) ‘dan al ana temayı, eski bir türk filminden de genel konu için çevre faktörlerini arakla sonra yeni dizi yaptım panpa diye git çuvalla para kazan.

  türk filminden uyarlama olduğunu söylüyorlar zaten, e bi zahmet adı bile aynı sonuçta ama cyrano olayına hiç girmiyorlar.

  çok izlenir mi izlenir, konu yüz yıllardır eskimeyen bir konu sonuçta.
 • fox tv'de başlamış olan dizi. biraz damla yılmaz için izliyorum.