şükela:  tümü | bugün
 • su kesintileri sebebiyle haberdar olduğumuz ölçü birimi. bir kaç hafta önce ankara için % 3 deniyordu. sonra % 2 ye düştü. şimdilerde ise % 1,2 diyor. hani yuvarlasan sıfır.

  peki bu su ne kadar olunca yeterli oluyor? mesela % 5 su ankara'ya ne kadar yeter? şunu anlayacağımız bir birimden verseler; daha kolay anlasak ne olduğunu.
 • (bkz: dibi geldi) *
 • bu değer, haber bültenlerinde ankara için bir kaç gündür 0 (sıfır) olarak veriliyor. ancak bu konuda bir allah'ın kulu açıklama yapmıyor. ne halt edeceğiz sayın yetkililer? yüzde sıfır su kaç gün yeter? ne kadar sağlıklıdır? bir ishal veya benzeri bir hastalık salgını riski var mı ankara'da? sayın gökçek, gülüşünüzü özledik. bi çıkın da ekranlarda dişlerinizi görelim.
 • ankaranın baraj doluluk oranı günlerdir 0 veriliyor ve son birkaç gündür ankarada musluklarından su damlamayan semtler var.
 • sağlıklı bir veri değildir. her barajin kapasitesi farkli olduğu için daha çok "şu kadar günlük su" gibi bir kalipla ifade edilmelidir.
 • dün kanal d ana haber bülteninde espri konusu olmuş durumdur. deniz arman, mehmet ali birand' a "washington' da durumlar nasıl?" diye sorduğunda "barajlardaki doluluk oranı yüksek" diye cevap almıştır.
  ankara' da ise barajın dibini sıyırmaktayız.
 • enflasyon, döviz kuru, fay hattı vs.den sonra türk halkının yeni uğraşıdır. yakın zamanda herkes konu hakkında uzmanlaşacak, birbirine girecektir. melih gökçek'in en seksi erkek seçilmesiyle de "su"lar durulacaktır.
 • artık ankara'nın baraj doluluk oranı sıfır olarak verilmiyor. ankara yerine bursa'nın baraj doluluk oranı veriliyor. ankara'yı toptan gözden çıkardılar herhalde. ya da artık ankara için hiç değişmeyen bu rakam sıkıcı olmaya başlayıp artık haber değeri taşımaz oldu. bilemiyorum belki de şöyle düşünmüşlerdir:

  - müdür bey, ankara'da bu oranı paso sıfır veriyoruz. halk kıllanmasın sonra. ne bileyim başımıza iş açmasın bu iş sonra.
  - lan olm. bize ne. biz işimizi yapıyoruz. halkı bilgilendireceğiz. bu kadar basit.
  - yok müdürüm yok. bunca akp'li yönetici ve belediyenin ses etmemesinden bir anlam çıkarmalı. üstelik öbür kanallar da artık konuyla ilgili haber yapmıyor. bence biz de artık vermeyelim bu sıfır sayısını.
  - e güzel diyosun da oğlum. sayı sıfır işte. başka sayı mı verelim? vermesen ne yapcan?
  - benim aklıma bir fikir geliyor müdürüm. ankara'nın oranı yerine bursa'nın oranını verelim.
  - komik misin lan sen. ne saçmalıyon.
  - valla müdürüm bence en iyi fikir bu. hem o listede yine üç il olur. ankara yerine bursa'yı yazdık mı bizden iyisi olmaz valla.
  - iyi len iyi git ne halin varsa gör.
 • yetkililer (olmaz olaydı) suyun nasıl geleceği hakkında sırlarımız var diyor. gerçektende böyle diyor.
  (bkz: oha)
 • istanbul'da an itibariyle %80,88'dir.