şükela:  tümü | bugün
 • istanbul fatih'te bulunan efsane et lokantası. hayatımda yediğim en iyi bifteğin yapıldığı mekan.
 • kaburga, pirzola, biftek ve dahi köfte ve adana'da çıtamı yükselten mekan.

  porsiyon kaburga ve pirzola'nun fiyatı 17,5, kilosunun fiyatı 70 lira.

  iki kişi gittiğiniz zaman 70 liraya bir kilodan*fazla et yemiş olarak çıkabiliyorsunuz.

  ikram olarak getirdikleri salata, yoğurt, ezme, bulgur pilavına ise diyecek yok.

  diyeceğim o ki çiçek gibi mekan. gidin ama çok rağbet edip bokunu çıkarmayın.
 • istanbul fatih'te küçük gösterişsiz ancak bir o kadar harika işler çıkaran lokanta. hayatımda yediğim en iyi bifteklerden birisini burada yediğimi söyleyebilirim. sucuklarını da denemelisiniz. manda yoğurtlarını ise özellikle tavsiye ediyorum.
 • etleri güzel fakat salatalari kötü olan mekan. manda yogurduna laf söyleyen çarpılır. antrikotu malesef pisirirken biraz kurutuyorlar. her ne kadar az pişmiş deseniz de standarta bağlı şekilde getiriyorlar. kaburga konusunda başarılılar. bu arada kaburgadan sonra antrikot yemeyin, tadını alamazsınız. sur kebabın hemen karşısındaki ufacık, varoş bir mekan şeklinde dursalar da et konusunda fena sayilmazlar, gidilebilir.
  bir de sahipleri tahmin edersiniz ki muhafazakar. ilk elin günahı olmaz tadinda cumleler kurarsaniz "günah ilk elden başlar abi" tadında cevaplar alabiliyorsunuz, aman dikkat.
 • kebapları (adana da diyebiliriz) çok ama çok lezzetli. istanbul'da daha iyisini yemedim. porsiyonu 16 tl ve cidden doyurucu.
 • efsane bir mekan. kebap yeyip havuç dilim ile cila yapmadan bu dünyadan göçmeyin.
  tabiki daha lezzetli etler yenilebilir fakat burası bol çeşit, fiyat / performans olarak listenize kesinlikle girmelidir.
 • etten anlayan, lezzette çığır açmış fatih'te kadınlar pazarı içinde bir mekan ancak garsonlarla anlaşmak kesinlikle mümkün değil ordan burdan mültecileri toplayıp garson yapmışlar kesinlikle ne sen onları anlıyorsun ne de onlar seni anlıyor söylediklerine tek kelimelik kısa cevaplar veriyorlar mesela bir açık çay diyorsun çay diyor evet çay istiyorum diyorsun gülüyor gidip katran karası çay getiriyor tekrar açık istediğini hatırlatınca sanki sen yanlış anlatmışsın gibi olsun be canın sağolsun beşer şaşar bakışları atıyor sonra gidip yine aynı çayı getiriyor etraftaki rengi sarıya çalan bir nesne bulup açık yani bu renk, bunun gibi vs diyerek çırpınıyorsun biraz sonra diğerine nazaran 3 5 kelime daha fazla bilen bir garson geliyor afedersiniz anlamamış arkadaşlar ne dediniz diyor vay arkadaş sanki dünyanın sırrını söyledik de anlaşılamadı sakin, yalın bir şekilde açık çay istedim sadece açık çay diye isyan ederken sonunda gelen çayı zafer edasıyla içip gidiyorsun. * bu sadece bir tanesi defalarca kendim ve oradaki müşterilerin bu duruma düştüklerini görüyorum ama öyle bir lezzet yakalamışlar ki mazur görüyorum ama acilen bu durumu düzeltmelerini tavsiye ediyorum zira hem açsın hem de garson seni anlamıyor pek parlak bir durum değil.
 • güzel ve uygun fiyata et yiyebileceğiniz mekanlardan biri.
  abartıp yarım kilo et yeseniz ödeyeceğiniz hesap taş çatlasa 60-70 tl. verdikleri etin kalitesi de gayet güzel. özellikle kuzu ürünleri favorim. kuzu pirzola, şiş ve külbastıyı müthiş yapıyorlar. kendi sucuk, kebap ve köfteleri de gayet başarılı.
  kötü bir yönü yok mu diyecek olursanız servislerini söyleyebilirim. bir ara beylikdüzü'ne şube açtılar ama tutunamayıp dükkanı kapattılar. evdekilerle suriye ve başka asıllı ne dediğinden anlamayan garsonlar yüzünden olabilir demiştik. etler güzeldi ama doğru dürüst siparişini anlatamıyordun. aynı konu başka suser'ların da dikkatinden kaçmamış.* bir de sipariş alan dayıların tuttuğu adisyonu kasada güzel kontrol edin. arada hafiften geçirdiklerine şahit olmuşluğum var. özellikle kalabalıkta eksik et gelip tam para ödemiş olabilirsiniz. iyice bakmak lazım.
 • dört beş sene evvel abi çok güzel ya diyorduk, geçen gün önünden geçtim insanlar sıa bekliyor. et dedikleri adana kebap gayet başarılı idi. almış yürümüş olan mekan.