şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baskanlik yapmis bir kocasi ve baskan bir oglu olan kadin.
 • (bkz: barbra bush)
 • ayrıca george w bush'un ikiz kızlarından ilk önce doğanın adı.
 • http://www.nytimes.com/…ml?incamp=article_popular_2

  insan olduğundan şüpheleniyorum.
 • george w bush'un ikiz kızlarından guzel olani.
 • ikizlerden abd'nin ilk kadin baskani olabilecek ve hanedani devam ettirmeyi becerebilecek olani.
 • milliyet gazetesi internet sitesinde kendisi ile ilgili ilginc bir habere rastladigim abd'nin 41. baskani baba bush'un torunu ve 43. baskani ogul bush 'un yale universitesi 2004 mezunu kizi.

  "abd’nin muhafazakâr politikalarıyla tanınan bush ailesi şokta. abd’nin 1989-1993 yılları arasında başkanlığını yapan george bush’un torunu ve 2000-2008 yılları arasında başkanlık yapan george w. bush’un kızı olan barbara bush son dönemde iki ayrı açıklama yaparak ailenin ilk liberali olduğunun işaretlerini verdi.
  barbara bush önce yazın katıldığı bir radyo programında, herkese eşit sosyal güvenlik hakkı sağlayan sağlık reformunu savundu. bush, ülkede cumhuriyetçilerin nefret ettiği yasayla ilgili olarak “kongre’den geçtiğine menun oldum” dedi. bunun münferit bir olay olduğu düşünülürken, bush bu kez de geçen hafta sonu new york’ta eşcinsel evliliği savunan bir kampanyaya katıldı.

  ‘afrika gözümü açtı’
  new york’ta yaşayan birçok kişiyle birlikte kamera karşısına geçerek “new york eşitlik ve adalet demek. herkes sevdiği kişiyle evlenebilmeli. siz de bize katılın” diyen barbara bush’un bu sözleri, cumhuriyetçi ailenin tek liberali olduğu iddialarını gündeme getirdi. yale üniversitesi’nde okuyan barbara bush’un birçok eşcinsel arkadaşı vardı. barbara bush daha sonra üniversite öğrencilerinin afrika’da gönüllü çalışmasını sağlayan bir dernek kurdu. genç kadının yakın arkadaşlarına “afrika’ya yaptığım seyahatler gözümü açtı” dediği iddia ediliyor. barbara bush ve ikizi jenna, beyaz saray’da yaşadıkları dönemde politikayla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyordu. "

  http://www.milliyet.com.tr/…011/1348815/default.htm
 • baskan bush'un ofisinden bugun yapilan aciklamaya gore fazla vakti kalmadigi anlasilan 92 yasindaki eski first lady. tibbi tedaviyi uzatmama karari vermis.
 • dun gelen haberlerin uzerinden cok da zaman gecmeden, bugun 92 yasinda hayatini kaybetmis.
 • “ı want to be known as a wife, a mother, a grandmother. that’s what ı am. and ı’d like to be known as someone who really cared about people and worked very, very hard to make america more literate.”

  diyerek nasıl hatırlanmak istediğini belirtmiştir.

  ayrıca 14üncü başkan franklin pierce'n 4üncü dereceden kuzenidir.

  soyağacı ;

  --- spoiler ---

  english, german, scottish, french;

  kate pritzel, the mother of barbara bush's paternal grandfather, was born on december 19, 1841 in sweizel, germany, eventually immigrating to pennsylvania, where she married jonas james pierce.

  she is also a direct descendant of henry sampson, an english immigrant who arrived in the colonies on the mayflower.

  some twenty generations back, barbara bush had an ancestor, thomas de saluzza, who was born in saluzza-cuneo, ıtaly, in 1286; he and his wife leugia de eva moved to england.

  she also shares several family lines with abigail adams, the only other woman who was both wife and mother to u.s. presidents.

  one chart claims that some thirty generations back into her genealogy that lady godiva was an ancestor.

  barbara pierce bush is also a fourth cousin four times removed of president franklin pierce, and not a third great grandniece as was previously understood. they share an early new england ancestor named thomas pierce, and she has admitted her disappointment at the 14th president's low rating among historians.
  --- spoiler ---

  (bkz: http://www.firstladies.org/…adies.aspx?biography=42)