şükela:  tümü | bugün
 • leventten gelip besiktasa inerken kullanilan koca cadde. zaman zaman trafigi cildirtici olabilir.

  yıllar sonra gelen edit: bir şehrin alışkanlık hatta bağımlılık yaptığına inanmama sebep olan bulvar. uzun süre ayrı kalıp, sonra istanbul'a geri dönünce ve kazara ilk işiniz barbaros'tan aşağı inerken önünüzde adaların, karşı kıyıların yer aldığını görünce tarif edilemez bir mutluluk, aidiyet duygusu... (sen herkesi istanbullu mu sanıyorsun?? bak online yazarlara!)
 • akşam saatlerinde karşıya gidiş trafiği had safhada olduğu için arabayla yan taraftakilere gülerek hızla inilebilecek ve özellikle yeni asfaltlanmış haliyle nice yepyeni heyecanlı kazalara da sebebiyet vereceğini düşündüğüm cadde..

  sene 1965**, bir kamyon uçarak deniz müzesinin içine girmişti hiç unutamam. gene bu yakınlarda* üç kişiyi öldürmüştü freni patlayan bir kamyon; birinin kafasını kopartıp bizi izlemek durumunda bırakarak. o yüzdendir ki bulvardan aşağıya doğru inerken sol tarafta çevreyolu tabelasından hemen önce "ağır taşıtlar azami hız 20km/s" yazısını görürüz, ufaktır ama görmek lazımdır. havalı frenlere kısa kısa basmalıyız, öyle asılmamalıyız onlar kavrama değil kapma yapar. ayrıca entrylerde anılarımızı anlatmalıyız, anılar güzeldir, onları koruyalım.
 • monopoly oyununda en pahali cadde idi. mor renkti. en ucuzu ise tarlabasi caddesi idi o da yesildi
 • gecenin 5 ınde bıle olsa rahatlıkla gecen bır mınubus bulabılecegınız bır bulvar sakın besıktastan levent tarafına dogru yukarı yurumeye kalkmayın bayagı bır yokus
 • trafik zaten sıkışıkken yetmiyormuş gibi bi de üstüne üstelik etilere doğru giderken sağ tarafta kalan askeri hededen çıkan omuzu kalabalikların makam arabaları beklemeden geçebilsin diye trafik polislerince durdurulma sonucu cinnet geçirilebilecek olan bulvar
  ayrıca (bkz: guven kurtul)
 • kolnde de vardir bundan (bkz: barbarossa platz) giden yabancilik cekmez pek.
 • bilumum otobus sirketlerinin bulundugu cadde.
 • mef beşiktaş'in üzerinde bulunduğu cadde...
 • gecen cumartesi itibariyle bir halk otobusunun yagmurda kayarak sabanci lisesi onunde diger bir otobuse carptigi ve camdan bir kadinin firlayip tekerlek altinda kalarak öldüğü, 8 ki$inin yaralandigi, dogalgaz borusunun patladigi tehlikeli yoku$..
 • geçtiğimiz sene içerisinde de bir kamyonun freninin patlaması sonucu, ki muhtemelen yoğun yaşanan bu fren disordırlarının sadece önemlileri aksettiriliyor basına, denizcilik müzesinin köşe kolonunu sonsuzluğa emanet etmesine sebep olan çılgın eğimli bulvar. sonrasında kısa süre içinde yeni kolon dökülmüş ancak sağlamlığı konusunda soru işaretleride bırakmıştır. gerçi müzenin hasarlı kolona rağmen yüksek hiperstatik reaksiyon göstermesi sevindiricidir; turp gibidit eskilerin deyimi ile.