şükela:  tümü | bugün
  • empire total war da crimea* ile birlikte en embesil devlet olma konusunda devamlı bir yarış içerisinde olan ilginç devlet, ne vahimdir ki bu iki embesil de osmanlı himayesindedir.

oyunun başında bu arkadaşların 3 tane şehri vardır ve istisnasız olarak cezayir i fas a kaptırırlar, peki bununla yetirinirler mi? asla! varlık amacı osmanlı yı akdenizde 'kafir donanmalardan' korumak olan bu gardaşlarımız sürekli bir ticaret gemisi basma derdindedirler, işleri güçleri ticaret gemisi basıp limanda bekletmektir.

bir ara ben bu oyunu bozarım uleyn moduna girip hindistanın ve avrupanın yarısı benimken bu arkadaşları kalkındırma gibi bir uğraşa girmiştim ama nafile, oyun yapımcıları bilerek mi yapmışlar yoksa bir hatanın ürünü mü bilmiyorum ama gelene geçene hunharca dalan korsanların aksine oyunun diğer korsan ulusu olan bu adamlar(!) limana full donanma istifleyip mal gibi beklemek dışında birşey yapmıyor.

fas ile tunusta yaptıkları saçma salak savaşlara değinmek bile istemiyorum bünyem kaldırmıyor zira.