şükela:  tümü | bugün
 • 18 yaşında işsiz kaldığı bir gün, new york'taki bir yetenek yarışmasına ("amaan brooklyn'li işte" denmesin diye) "smyrna, türkiye'liyim" diyerek katılmış ve 2 şarkı söyleyip, 50 dolar + ızgara yemek kazanmış.

  https://www.nytimes.com/…zine/barbra-streisand.html
 • ne yazık ki bazı insanların (bkz: south park)'ın bir kaç bölümünü izleyip hakkında çok yanlış önyargı ve fikirlere kapıldığı insandır.

  öncelikle burun konusu şöyledir. barbra hanımefendi broadwaylerde, filmlerde başgöstermeye başlamış ve herkes onu star yapmak için bi tarafını yırtarken kendisinden burnunu yaptırması istenmiştir. o da sesinin bozulacağı korkusuyla bu teklifi reddetmiştir. ayrıca yine bu insanlar adını değiştirmesini önermiş, streisand bunu da reddetmiş ve barbara olan ismini barbra yaparak farklılaştırmıştır. yani kendisiyle gayet barışık bir insandır, ki zaten kendisi özgüven sıçan bir kadın.

  oyunculuğu oscar, tiyatroculuğu tony, sesi grammy ve yapımcılığı (kendi konserlerinden oluşan) emmy alacak kadar iyidir.

  barbra streisand sanatçılığıyla son derece özel bir insandır ve pek tabii (bkz: ikon)dur.

  kendilerinin siyasetçiliği ve yazarlığı ise boğucu ve sinir bozucudur. sanırım south park'ta bu kadar dalga geçilmesinin nedeni de budur.
 • eskiden trtde yayinlanan pazar sabahi filmi kusaginda izledigimiz filmleriyle, bizlere guzel kadinin barbienin ete kemige burunmus hali olmasi gerekmedigini, hatta o burunla bile bir kadinin sevimli olabilecegini kanitlamis kisi. ayrica bilmem kac yasina gelmis olmasina karsin, prince of tides filminde gayet de tas gibiydi. ustelik sesi de guzel ve dahi bu kadar bok atmak niye?!
 • 47 altın, 28 plantinum, 13 multi plantinum albümü, 11 golden globe, 6 emmy ve 8 grammy ödülü ayrıca 2 oscarı bulunan amerikalı ses ve sahne sanatçısı.
 • south park'ta en nefret edilen kisilerin basinda yer alir.
 • pek çok insanın sözlerini ezbere bildiği tek yabancı şarkı...
 • kaya çilingiroğlu'nun annesidir.
 • gelmiş geçmiş en büyük kadın sanatçı olabilir.

  hem müzik, hem sinema, hem tiyatro, hem de televizyon alanında en prestijli ödüllere sâhip ve bunların hepsini birden kazandığında daha yaşı sâdece 28 idi. (bkz: grammy) (bkz: oscar) (bkz: altın küre) (bkz: tony) (bkz: emmy) hem de öyle eften püften dallarda değil hani, grammy'de yılın albümü ödülüne defâlarca aday gösterilip birinde (bkz: the barbra streisand album) ödüle lâyık görülmüş, yılın şarkısı ve en iyi pop kadın vokal ödüllerine ve bunun on katı kadar aday gösterilişine hiç değinmiyorum; oscar'da en iyi kadın oyuncu ödülünü götürdüğü yetmiyormuş gibi besteciliğini de tescilletip evergreen ile bir oscar da en iyi film müziği dalında götürmüş; altın küre ödülleri'nde bunlara bir de yönetmenlik dalını eklemiş (bkz: the prince of tides). tony'de şeref ödülü kazanırken sırf konserleri ile beş kez emmy kazanmış.

  2006'da çıktığı turneden 120 milyon dolar kazanmış ki yalnızca 29 konser vardı. senenin en kârlı turnesini yapan madonna ile arasında yalnızca 70 milyon dolar var ve madonna'nın 60 konser verdiği düşünülürse bu fark daha da ufalıyor.

  amerika'da 6 farklı 10 senede 1 numara albüm yayımlayan tek sanatçı. (bkz: partners/@turuncan53) ayrıca 72 milyon albüm satışı ile ülkesinde en çok satış yapmış olan kadın sanatçı. dünyâ genelinde yaklaşık 200 milyonluk albüm satışı var ayrıca.

  ayrıca ev çizimi tasarıları ve otobiyografisini yazdığı ancak henüz bitirmediği bir de kitap çalışması var.

  hepsi bir yana, 72 yaşında ve o kadar taşşşş gibi ki!!!

  ilâhe resmen. insan değil.
 • 2003 yılında malibu'daki muhteşem villasının havadan çekilmiş fotoğraflarının internete konmasına itiraz ederek 50 milyon dolarlık tazminat davası açmış ama kaybetmiştir. bu şekilde fotoğrafların çok daha fazla kişi tarafından görülmesine de vesile olmuştur. hatta bu olaya "streisand etkisi" denilmektedir. bir şeyi yasaklayacağımm diye çığırtkanlık yaparsan tam tersine daha fazla ilgi toplarsın. türkiyedeki yasaklı kitaplar da buna bir örnektir..
 • cevirdigi her filmin senaryosunda mutlaka bas aktor barbra'ya ne kadar guzel ve zeki oldugunu soyler (bkz: tabi tabi)
  bi de dunyadaki herhangi bir erkegi bastan cikartabilecegini iddia eder ki bu insana 'fesuphanallah' dedirtir.
hesabın var mı? giriş yap