şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nihavent longa yorumlari saheser olan super otesi topluluk. gosterilerinin ornekleri "gypsy balkan jam session" adi altinda you tube'dan bulunur. ayrica barcelona gypsy klezmer orchestra'dan evrilmistir. bgko diye kisaltilir, k eskiden klezmer demekken artik balkan sozcugundeki k'yi temsil eder. ve de kurdilihicazkar longa, muhayyerkurdi saz semaisi ve madilatos adiyla caldiklari hicaz mandira yorumlari da guzeldir. ve ayrica da nihan devecioglu ile senem diyici tadinda muzikler de yapmislardir (yagmur yagar, dut agaci).
  • an itibariyle izmir fuarda yardıran grup.

ne güzelmişsiniz la!
  • youtube ünlüsü, şişirilmiş bir grup. izmirdeki konserinden döndüm az önce ve beklediğim performansın çok çok altındaydı. evet, insanlar dans ediyorlardı, ama buraya kadar geldik, grubun isminde de balkan geçiyor, biraz oynayalım bari havasındalardı. neden peki böyle? akustik performansları, youtube videoları gayet keyifli kabul ediyorum. ama açık havada, büyük bir konsere, aynı akustik kafasıyla çıkamazsın. davul eklemelisin gruba, darbuka ya da cajon tek başına ritmi sürüklemeye yetmiyor. eğlenceli müzik yapıyorum diyorsan, ya da kendini böyle tanıtıyorsan, sahnede oturmayacaksın, hangi enstürmanı çalarsan çal.

ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timini başarıyla temsil ettiğimi düşünüyorum böylece. sevgiler, saygılar.
  • troia festivali kapsamında, çanakkale'de konser vermiş grup. konserden eve dönerken,balkanların her melodisi aklımda çalınmaya devam ediyor. fazıl say ile aynı gün konser vermiş olmaları çanakkale'liler için çok büyük kayıp oldu. umarım yolları buralara yine düşer.
  • moda kayıkhanedeki konserlerine gittik geçen haftalarda gayet eğlenceli geçti sadece çarşamba akşam 10:30 benim gibi yaşlı biri için biraz geç, eve gelince birkaç şarkısını dinleyince farkettim nereden duydum bu şarkıyı şu şarkıyı da derken ibb nin çingeneler gökyüzünde yaşar müzikalinde dinlediğim aklıma geldi, meğer zaten söyledikleri çoğu şarkı geleneksel rus, moldova balkan şarkı/türküleriymiş. kesinlikle dinleyin diyemem ama biz eğlenceli vakit geçirdik efendim.
  • ciganocka parçasıyla keşfettiğim müthiş müzik grubu/orkestrası.