597 entry daha
  • edirne'de 7 liraya biranin icine tekila shot atip getirdikleri gunlerdi ayni zamanda
  • kısa marlboro light, bira ve barlar sokağında karışık sandviçin 1 milyon lira olduğu günlerdi.
    bira, marmaris escape'te içilir.

yazın her gün 1 paket sigara, geceleri 3 bira ve 1 karışık sandviçe kayıp evin yolunu tutardım. bugünki parayla 120 lira.
    her gün bu ritüel devam eder, izmirden kuzenler de gelir onlara da ısmarlardım ve hiç koymazdı..
  • eskiden taksimde haydar rock bar vardı. şimdilerde hala açık mı bilmiyorum. eski cumbalı binanın 2.katından bozma bir yer. bar demeye bin şahit lazım. bundan 10 sene önce arkadaşlarla oraya gider 5 tl ye bira içerdik :)) içeride hayko tipleri izler gülerdik :)) eyy gidi günler..
  • gundogdu (bkz: eko pub) gunlerimizdi
  • 2005
  • sene 2007, 2008'dir. öğrenciyimdir ve zaten kısıtlı olan param az kalmıştır. hem paramız az kalmış hem de canımız bira içmek istiyorsa sakarya'daki* nil bar'a giderdik.

nil bar'da mezozoik dinlerken içilen biradır*.
  • bira fiyatlarini yil yil net bicimde hatirladigimi farkettiren baslik. biranin 5 liraya barda icildigi yil, ustteki arkadasin da yazdigi gibi 2007-2008'dir. luks yerlerde ise 2005'de bu fiyattir. lanet olsun icimdeki bira sevgisine.

harika gunlerdi.
  • hey gidi hey, taksim'in taksim olduğu yıllar, yanılmıyorsam 2006-2010 arası falan, 1 shot tekila 4 tl idi. hatta bazı günler kampanya olurdu, tekila shot + 50cc bira 5 tl idi.

biraz daha öncesinde bir paket winston 2,25 tl idi. bira da 2,75 tl idi. 5 liraya 1 paket sigara, 1 kutu da bira alınırdı.
  • 2011 yılıydı. taksim'e itü mezunu elemanların işlettiği arı pub vardı. birayı plastik büyük bardaklarda verirlerdi. öyle alırsan 3 tl, şişe istersen 4 tl istiyorlardı.

edit: quantimone nickli yazar arkadaş uyardı. mekanın adı "içen arı" imiş.
  • aklıma 2010'ların başında bahçeli el paso günlerimi hatirlatan günler.keske her gün gitseymişim.
901 entry daha
hesabın var mı? giriş yap