şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • gote got dedigi icin carmiha gerilen, bazi seylerin canina yettigi yazar.
  • (bkz: #73868716)
  • bırak göte göt demeyi, götün ne olduğunun bile farkında olmayan, nedenleriyle konuşulup tartışılması gerekli önemli bir konuyu sansasyonellik ve ilgi çekme adına, olabilecek en kötü şekilde ifade etmiş, yüzüne gözüne bulaştırmış yazardır. türk kadının taciz korkusu-kompleksi gibi bir başlık açamadın mı?

türkiye'de bazı kadınların geliştirdiği sağlıksız bir davranış biçimini türk kızlarından nefret etmek başlığıyla tanımlayıp, alakasız kültürlerde yaşadığını iddia ettiği iki-üç tane senaryo ile desteklemeye çalışıp, kadınlar niye bu hale geldi diye düşünüp tartışmak yerine, tek bir cinsiyeti şeytanlaştırıp kelimesi kelimesine nefret kusmuş. 'başlığın acımasız olduğunu söyledim' demiş, 'ilgi çekmek istedim' diyememiş.

niye? çünkü nefret-intikam 31'i haline getirilmeden konuşulamıyor kadınla ilgili hiç bir şey. dikkat çekelim, poz keselim. fav alalım. çünkü seni favlayanlar çok aklı başında, kadınla derdi olmayan insanlar ya. ulan yaşıyla, biyolojik fonksiyonlarıyla sistematik olarak kadın aşağılanan bir sosyal medya platformunda aldığın 1000 tane favın masturbasyondan başka ne anlamı olabilir?

karşınızda deli gibi korkan, konuşmaya, iletişim kurmaya ödü patlayan bir cinsiyet var, ama sizin anladığınız tek bok türk kızının kibri ve 'tür kızından nefret etmek'. korkuyorlar. anlayabiliyor musun bunu. ve bu korku onlara, el kadarken kafalarına vura vura öğretilen, yeri geldiğinde kaçmak, korunmak yeri geldiğinde güç kurmak, saldırmak, intikam almak için kullandıkları kin dolu bir korku. ne yaparsa yapsın sonuç aynı çünkü. ellerinde başka hiç bir güç yok. başka bir değerleri yok toplumun gözünde.

neyin kini? insan yerine konmamanın kini. öyle davransa orospu, böyle davransa kezban. ama ne olursa, ne yaparsa yapsın her zaman onun 'suçu'. tecavüze uğrasa da onun suçu, sevdiği adamla yatsa da, hiç kimseyle yatmasa da. ne yapsa suç. ağzını açmıyor diye, sapıtmayacağını, bundan kötü etkilenmeyeceğini, olabilecek en kötü karşılığı vermeyeceğini mi düşündünüz?

sabahtan akşama kadar nasıl göründüğü, ne giydiği, nasıl kalktığı, yediği, nasıl yürüdüğü, iş yerine getirdiği yemek, saçı, tırnağı, pedi, şoförlüğü... üzerinden orospu mu, kaşar mı onu tartış kitle halinde, bütün varlığını, değerini bunun üzerinden; güzelliği, yok bekareti, yok kaşarlık, yolluluk derecesinden tanımla, sonra kadın da buna göre saldırmaya başlayınca türk kızlarından nefret etmek.

edersin tabii. bir on seneye sokakta bulursan kadın, daha çok nefret edersin. hepsini şimdiden harcama.
  • cesur yazar.

ancak bilgi sahibi olması gereken konular var. bugüne kadar sadece sözlükte 100ün üstünde kişiye yardım ettim kendisine de yardımcı olabilirim.

başlangıç olarak şunlara göz atabilir:

https://www.youtube.com/watch?v=fcm8c21pxdq

https://twitter.com/…eman/status/941898961618685953

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi/@dies irae)
  • kendisine yöneltilen suçlamalara aldırış etmemesi gereken politically incorrect yazar.