şükela:  tümü | bugün
 • 2012 yapımı bir hint filmi. imdb'yeye göre yaklaşık 12.000 izleyiciden 8.9 gibi bir oy almış. izleyip görmek lazım ama şimdilik türkçe altyazı yok gibi sanki.
  ayrıca fragmandaki son sahne bazılarınıza tanıdık gelecektir.*
 • türkçe altyazısı çıkmış olan 2012 yapımı bir hint filmi. öncelikle başrol oyuncusu ranbir kapoor'un çok iyi oynadığını söylemeliyim. kendisi nam-ı diğer awaara raj kapoor'un torunuymuş. filmdeki ince bıyıklı hali raj kapoor'a benziyor ya da bana öle geldi bilemedim, nese aileden yetenekli yani bunlar.
  --- spoiler ---

  film sağır bir gencin otistik bir kızla olan aşkını anlatıyor kısaca ifade etmek gerekirse. bi de sağır gence aşık olan bi kız daha var aşk üçgenini tamamlamak için. hikayeyi bu ablanın ağzından dinliyoruz zaten. şahsen ben filmi beğendim. müzikleri olsun, şarlo göndermeleri olsun, barfi ile otistik kızın (adını unuttum) aralarındaki iletişimin yansıtılışı falan güzeldi. sonu biraz the notebook'u andırıyor sanki demiştim.
  --- spoiler ---

  daha sonra filmin bir çok sahnesinin değişik filmlerden alıntı olduğunu gördüm.barfi copied scenes
  ama olsun yine de izleyin,güzel film...
 • barfi'yi anlamak için,

  charlie chaplin ile amelie'yi toplayıp raj kapoor'un awara'sına bölmek lazım.

  hiç bir şeye ve pek çok şeye benziyor.
 • müthiş bir film olmuş. müzikleri tadından yenmiyor. şahsen amelie'nin yarısında sıkıntıdan uyuyan biri olarak bu film çok daha tadında olmuş diyebilirim, en azından sanat vesvesesi ile sıkıcı diyaloglara girilmemiş.

  3. kere izledikten sonra gelen edit: hayatımda izlediğim en güzel film. film müziklerine ayrı bir parantez açmak lazım ne zaman dinlesem beni mutlu ediyorlar, yok böyle bir şey.
 • 2,5 saat film mi olur lan! şeklinde uzun bulduğum hint yapımı muhteşem film.castingin de sonuna kadar seyrettiriyor o derece.

  --- spoiler ---

  en çok işeme sahnelerinde tarlada işçilerin birden belirmelerine sesli güldüm

  --- spoiler ---
 • oturup kız arkadaşınızla ya da eşinizle izleyebileceğiniz romantik filmlerden. baş tarafları biraz sıkıcı ama aradan sonra gayet güzel gidiyor. ağlayan ağlar gülmek isteyen ise gülebilir o derece.
  her an her şey olabiliyor. filmde bir çok zaman dilimi mevcut bazen insan karıştırabiliyor neyin nereye hangi zaman ait olduğunu. bu arada her iki aktriste müthiş derece de güzel aktör barfi ise bizim ruhi sarı'nın ta kendisi.
 • sırf priyanka chopra için bile izlenmesi gereken, biraz uzun ama çok güzel film. sevgilinizi alın, geniş bir zaman ayırın ve filmin keyfine bakın, pişman olmayacaksınız.
 • son dönemde hint filmlerinde ki başarının yansımalarından birisi ayrıca romantik komedi klişelerinin çok ötesinde olduğunu söyleyebilirim.

  --- spoiler ---
  filmin sonunda en güzelin yalnız kalması hem üzmüş hemde sevindirmiştir.fedakarlığın zamanında yapılmadıktan sonra kıymeti olmadığını görmüş olduk bu sayede.
  filmde ki polis abi içinde ayrı bir komedi unsuru demek yerinde olur gerektiği yerde sevmediği bir adamı kurban etmek yerine özgür bırakmayı tercih ederek ve tarlaya dönük vaziyette işeyerek gönülleri fethetmiştir.
  filmin bir görsel olarak ta çok beğendim o kasvetli kalabalık hint sokaklarında kaçıp bizim doğu karadenizde çekilmiş gibiydi.bir hint filminde bu kadar yeşillik görmek şaşırttı doğrusu.belli sahneler resmen kartpostal gibiydi zaten.
  ulan barfi sataşmayayım dedim de sendeki götçülük nedir be abi fırsat buldukça her adamın götüne elledin ya.

  --- spoiler ---
 • son zamanlarda keşfettiğimiz ve bu hint sinemasında ne cevherler varmış dedirten, içinde sıfır doz karamsarlık barındıran, sizi duygu selleri içersinde kahkalara boğacak bir film.

  --- spoiler ---

  ben güzel hanım kızımızla sağır-dilsiz şaklaban jönümüzün aşk hikayesi zannederken meğer jönümüz otizmli diğer hanım kızımıza gönlünü kaptırmış...

  --- spoiler ---

  izlemelisiniz demiyorum, izlemezseniz çok şey kaçırırsınız benden söylemesi diyorum...