şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2012 yapımı bir hint filmi. imdb'yeye göre yaklaşık 12.000 izleyiciden 8.9 gibi bir oy almış. izleyip görmek lazım ama şimdilik türkçe altyazı yok gibi sanki.
  ayrıca fragmandaki son sahne bazılarınıza tanıdık gelecektir.*
 • türkçe altyazısı çıkmış olan 2012 yapımı bir hint filmi. öncelikle başrol oyuncusu ranbir kapoor'un çok iyi oynadığını söylemeliyim. kendisi nam-ı diğer awaara raj kapoor'un torunuymuş. filmdeki ince bıyıklı hali raj kapoor'a benziyor ya da bana öle geldi bilemedim, nese aileden yetenekli yani bunlar.
  --- spoiler ---

  film sağır bir gencin otistik bir kızla olan aşkını anlatıyor kısaca ifade etmek gerekirse. bi de sağır gence aşık olan bi kız daha var aşk üçgenini tamamlamak için. hikayeyi bu ablanın ağzından dinliyoruz zaten. şahsen ben filmi beğendim. müzikleri olsun, şarlo göndermeleri olsun, barfi ile otistik kızın (adını unuttum) aralarındaki iletişimin yansıtılışı falan güzeldi. sonu biraz the notebook'u andırıyor sanki demiştim.
  --- spoiler ---

  daha sonra filmin bir çok sahnesinin değişik filmlerden alıntı olduğunu gördüm.barfi copied scenes
  ama olsun yine de izleyin,güzel film...
 • muhteşem bir film. fransız filmlerini anımsattı görüntü ve tarzıyla. alakasız gelebilir belki ama bana verdiği etki le fabuleux destin d'amélie poulain filmininkine çok benzer. en iyi hint filmleri sıralamasında şu anda birinci, ki kesinlikle hakediyor. 3 gün öce çıkan altyazıyla şu anda film izlenebilir durumda. mutlu sahneleriyle bol bol göz yaşartıyor, dudak ısırtıyor. tavsiye ederken bir an bile düşünmüyorum. izleyin.
 • barfi'yi anlamak için,

  charlie chaplin ile amelie'yi toplayıp raj kapoor'un awara'sına bölmek lazım.

  hiç bir şeye ve pek çok şeye benziyor.
 • müthiş bir film olmuş. müzikleri tadından yenmiyor. şahsen amelie'nin yarısında sıkıntıdan uyuyan biri olarak bu film çok daha tadında olmuş diyebilirim, en azından sanat vesvesesi ile sıkıcı diyaloglara girilmemiş.

  3. kere izledikten sonra gelen edit: hayatımda izlediğim en güzel film. film müziklerine ayrı bir parantez açmak lazım ne zaman dinlesem beni mutlu ediyorlar, yok böyle bir şey.
 • 2,5 saat film mi olur lan! şeklinde uzun bulduğum hint yapımı muhteşem film.castingin de sonuna kadar seyrettiriyor o derece.

  --- spoiler ---

  en çok işeme sahnelerinde tarlada işçilerin birden belirmelerine sesli güldüm

  --- spoiler ---
 • oturup kız arkadaşınızla ya da eşinizle izleyebileceğiniz romantik filmlerden. baş tarafları biraz sıkıcı ama aradan sonra gayet güzel gidiyor. ağlayan ağlar gülmek isteyen ise gülebilir o derece.
  her an her şey olabiliyor. filmde bir çok zaman dilimi mevcut bazen insan karıştırabiliyor neyin nereye hangi zaman ait olduğunu. bu arada her iki aktriste müthiş derece de güzel aktör barfi ise bizim ruhi sarı'nın ta kendisi.
 • sırf priyanka chopra için bile izlenmesi gereken, biraz uzun ama çok güzel film. sevgilinizi alın, geniş bir zaman ayırın ve filmin keyfine bakın, pişman olmayacaksınız.
 • kalıplaşmış senaryolarından bıktığımız romantik komedilerin üstüne çok iyi gelen film. güldürdüğü de oldu, üzdüğü de. farklı ve bizim için değerli insanların da duygularını hissetmemizi sağlayan tarafı belki de en önemlisi.

  --- spoiler ---

  shruti'nin annesi ona 'insanların yalnızca bir kere mi aşık olduğunu sanıyorsun?' sözü hala aklımda. ama bu söz shruti'nin yüzüne belki de barfi'nin ikinci aşkını görmesiyle tokat gibi çarptı.

  ayrıca filmde jhilmil karakterinde ki priyanka chopra, fringe'de ki aspirin'imize* yani jasika nicole'e ne kadar benziyor öyle.
  --- spoiler ---