1. klasik bir aşk filmi olmayan şahane bir bollywood filmi.

  --- spoiler ---

  insan sonunun klasik bir şekilde güzel kızla yani sengupta ile evlenerek biteceğini sanıyor. ancak güzel ters köşe yapılmış. ayrıca filmde bazı sahnelerde barfi' nin sadece hareketleri var, altyazı yok. oralarda dikkatli izleyip çözümlemek lazım. barfi' nin neşeli ve çocuk saflığındaki halleri, etraftakileri düşünmeden yaşaması, jhilmil' e olan sevgisi...
  --- spoiler ---

  filmin sloganında olduğu gibi gerçekten de aşkın dile ihtiyacı yoktur.
 2. harika renkleri, karakterleri, oyunculari ve senaryosuyla izlenmesi siddetle tavsiye edilen, cok basarili bir filmdir.
 3. türkçe altyazısına ulaşamadığım film.. anlatıldığı kadarsa iştah kabartıyor iyicene..
 4. sonunun mutlu ya da mutsuz olduğunu söyleyemeyeceğim film. derin tereddütlere sokmuştur gece gece. hint sineması farkı. hakkında niye bu kadar az entry var anlayabilmiş değilim.
 5. bir yemek olsaydı patates kızartması olabilecek kadar güzel film. haftada bir milli marş eşliğinde izlenmesi biraz abartı olabilir.
 6. the fall'dan sonra köriden önce ganj'dan sonra buda'dan önce hindistanla alakalı muhakkak görülmesi gereken bir film. bu hint duygusallığı nedir ya böyle ağzım yüzüm şişti.

  --- spoiler ---

  hepsinden önce ve öte bedensel ve zihinsel bir engelin aşk için engelden sayılmadığını, belki biraz ütopik ama çok dokunaklı işlemiş.
  --- spoiler ---

  mutlaka izlenmeli izlenemiyorsa dinlenmesi gereken bir film.
 7. izlerken yer yer ağladığınız, ağlamanızın hemen berisinden sizi gülümseten güzel film. o güzel müzikleri, o renkleri, ve en önemlisi barfi ile ne şahane bir film olmuşsun sen öyle