şükela:  tümü | bugün
  • hoş bir film. saate hiç bakmadan izledim.
  • priyanka chopra'nın oyunculuğu karşısında şapkam olsa çıkaracaktım ama maalesef evde şapka takmıyorum. film boyunca mimiklerini yüz hatlarını seyrettim, filmden sonra da kimdir dbu kadın diye bir baktım ki ama neler göreyim kadın zaten afet-i devran imiş.

başarılı film.
  • tanıdığım en odun 2 erkeği bile ağlatabilmiş , beni de yer yer zırlatmış filmdir. hangi filmi izlesem diyen herkes bunu izlesin , pişman olmaz. ben izledim, olmadım.
  • sağlam bir baş yapıt. son zamanları en iddialı filmlerinden.
  • charlie chaplin'e bolca gönderme yapılan film.

müzik kullanımı abartı olsa (hint filmi olduğu için şaşırmadım) ve milyon dolarlık bir filmde yaşlandırma tekniği amatörce yapılsa da eğlenceli bir filmdir.
  • film bittikten sonra, arkanıza yaslanıp şöyle bir iç çekiyorsunuz, bir süre aklınızdan çıkmıyor, izlerken hem gülüp hem ağlıyorsunuz. hint sineması işte yaa diyerek önyargı ile izlenmemesi gereken film. kesinlikle tavsiye edilir, bir çok saçma sapan romantik komediden daha güzel bir etki bırakıyor insanın üzerinde...
  • çok pis duygusal yapan , bir yandan da komik bir film. atmosfer, karekterlere ise denilecek bir şey yok. oyunculuklar da on numaraydı, yalnız şu yaşlandırma makyajı yok mu, bi bunun çaresini bulamadılar * ay cok ağladım ben ya. kesinlikle tavsiye ediyorum. *
  • cok cok cok guzel bir film.

ask filmi, samimi bir film, ne desem eksik kalacak ama yine de yazmalıyım:

klasik bolivud filmlerinden ayrılıyor, ciro ciro müzikleri baskın degil. abartılı oyunculuk sekansları da yok, oyle goz suzmeler el kol hareketleri de bulunmuyor ama film ben holivud filmlerine benzemem diye bas bas bagırıyor.

konusu cok guzel, kurgusu saglam; surekli gecmise donmesi aslında burada da degildik asıl buradan anlatmalıyım deyip baska bir zaman dilimine gecisi vs.vs. acayip basarılı duruyor.

her sey bir yana film icinize isliyor. etkiliyor, zaman zaman insanın burnu sızlıyor, gozlerimizi kırpsak aglayacakmısız hissini veriyor. asıl asıl ayrıca,,

bu kadar muazzam bir oyunculuk takdire sayan bence.

--- spoiler ---

filmi sevgililer izlemeli bence, gercek ask, samimi ask nasıl olunur oyle guzel anlatıyor ki. en etkilendigim sahneleri;

barfi, rehabilitasyon merkezine gidiyor ve jimihill'i ayakkabısını fırlatarak arıyor ya, sonra jimmyhill cıkıyor pencereye ve barfi'ye avaz avaz bagırıyor ve diger abla barfi'ye soyluyor ya seni cagırıyor diye, iste ben orada bittim. kavustuklarından sonra jımmyhill'in barfi'nin onune gecip diger abladan onu korumasına bayıldım...

en en ayrıca, birlikte son nefeslerini verdikleri hastane yatagında kocamın elini bir kez daha sıktım sıkıca, bize de olmek boyle nasip olsun diye.

--- spoiler ---

deli miyim neyim cok etkileniyorum boyle samimi filmlerden,
    muhakkak izleyin izlettirin efenim.
  • çok iyi film. çok çok iyi bence. herkes izlemeli, pişman olunacağını sanmıyorum.
    bu da mükemmel soundtracki
  • türkiyede vizyona girdiğinde belli başlı sinemalarda birer hafta gösterime girerek 16.000 kadar seyircinin izlediği lakin hakettiği değeri alamamış güzel bir film.

ülkemizde sinemada gösterilen en son hint filmi raj kapoor un avare filmiydi ve ondan sonra bu sefer torunu ranbir kapoor çıktı karşımıza barfi filmiyle. priyanka chopra muhteşem bir oyunculuk sergilemiştir ranbir kapoor ile birlikte.