şükela:  tümü | bugün
  • bunu çekemeyen adamın yaptığı spor, vücut geliştirme eksiktir.

"benchte kaç basıyon?" diyen adama direkt barfiks ile kontrayı çakıyorum, bir allah'ın kulu da şaşırtabilsin ama yok, çok yoruyormuş, kıyamam.

bir de kimi artistikçiler, kollar yarıya inmeden tekrar yükselirler, yine de 10'u bulamazlar, bana sorsan öyle yaptığın 10 barfiksin ederi olsa olsa 5'tir zaten.
    bir de hakkıyla çatır çatır barfiks çeken adam salonun en taşaklı adamlarından birisi olur, saygıyı hak eder ve görür de.
  • her gün düzenli çektiğim meret. bunu çekmeyen, çekemeyen adam kendine sporcu demesin. her babyiğidin harcı değil.
  • olimpiyatlarda amacına uygun kullanılmadığını tespit ettiğim cimnastik aleti. bir tane insan evladı çıksın da adam gibi barfiks çeksin. dönmeler havalara uçup tekrar tutmalar. bunların yaptığını askerde yapsan askerliğin bitene kadar döndürürler adamı öyle...
  • nizami 10 adet çekemeyen adam değildir. (pull up tabi ki)
  • düzensiz de olsa 1 senedir yapmakta olduğum hareket. gel gör ki, ellerimin içine etti. nasırlandı. çalışma bittikten sonra acıdığı oldu. çok etkili, çok güzel hareket, yapmaya da devam edeceğim ama yine de lanet gelsin. bebeksi yumuşaklıkta ellerimi piç etti.
  • hareketin doğrusunda demiri tuttuğunuzda, avuç içleriniz dışarı bakması gerekir. antrenmansız biri bu şekilde bir tane bile barfiks hareketi çekemez. çünkü yük omuzlara biner. ama avuç içleri yüzünüze bakacak şekilde tutarsanız demiri, bu sefer pazılarınız ve göğüs kaslarınızın yardımıyla antrenmansız olsanız bile en az 2-3 kere yapmanız muhtemeldir. ama bu şekilde hareketin esas amacını gerçekleştirmemiş olursunuz.
  • askerde başıma bela olan tek hareket. 1.86 boyunda 95 kilo adamım. yattın mı 100kg benchi bana mısın demiyorum. şınavlar mekikler havada uçuşuyor ama gel gelelim bu soktuğum hareketini nizami 7 tane yapamıyorum. ızdırap oldu. daha şafak 84...
  • çok az emek, çok fazla getiri...işte barfiks böylesine verimli ve iktisadi bir çalışma. üstelik her türlü sırt ağrısı ve omurga problemlerini de yok ediyor. bu sebeple cümle aleme şiddetle ve önemle tavsiye olunur. bir sporcu hareketi değil, ab-ı hayat çeşmesi mübarek...
  • vucut yapisi elverip de bunu cekemeyenler kendilerine erkek dememeli. askerde bara ciktigimda zar zor dururken simdi 4 tane cekebiliyorum. bir tane barfiks cekmek 100 sinav , 200 mekik cekebilmekten evladir.
  • bu hareketi çekemediğim için kendimi çok eksik hissediyorum. böyle atlayan zıplayan aksiyonlu bir çocukluk evrem yoktu, oradan geldiğini düşünüyorum bu eksikliğin. şimdi bir spora başlayayım da onu da deneyeyim diyorum.
    ben şınav da çekemem doğru düzgün zaten, ulan ne beceriksizim heee.

hesabın var mı? giriş yap