şükela:  tümü | bugün
  • açık parfüm üretim firması. bursada faaliyet gösteren gonca kolonyaları parfüm işine girmesi ile oluşmuştur. parfümleri çok ta iyi değildir.
  • bursa dışında başka 49 ilde de piyasaya girmiştir. parfümleri eh diyebileceğimiz seviyededir ama ekonomiktir.
  • iki gün kıyafette kalma garantisi veriyorlar. aksini kanıtlayana ise para iadesi yapıyorlar.
  • bu sıralar bi taraflarının kalktığı belli olan marka. fiyatları adım adım d&p'ye yaklaşmakta. tek güzelliği bir alana bir bedava olmasına karşın, kalitesi düşük. öyle şişeyi bargello yazan karton kutuya koymakla olmuyor bu işler.
  • 2 parfümlerini aldım (güya lacoste red ve güya ck one şeklinde), ikisi de kullanılamayacak kadar kötü çıktı. bayık, boğucu, hemen ekşiyor ve orjinaliyle alakasız. ona göre.
  • üsküdar sahildeki şubesinde çok kaba bir eleman çalıştıran parfümcü. eleman kedimizin çizdiği kolu görünce müşterisine psikopat muamelesi yapıyor, kedimiz var deyince yalancı falan diyor. konuşmasını düzeltmesi için uyarınca sesini yükseltiyor, dayılanıyor. şikayet edeceğim deyince ne yaptığını hiç anlatmayayım...
  • ne şikayete dönüyorlar ne bir özür diliyorlar ne bir cevap ne sual... vurdumduymaz bir çakma parfüm dükkanı.
  • şikayetime "şu numarayi arayin" diye döndüler, telefon faturalari cok geliyor galiba bu cakma parfümcünün.
  • çoğu orjinal parfümden daha kalıcı parfüm üreten firma.
    (bkz: burberry classic)
  • issey miyake parfümü orjinalinden daha güzel üreten parfüm markası...
    (bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)