• olmeyi haketmemesi bir yana, bize medyanin ne kadar igrenc bisey oldugunu bir kez daha uzucu bir sekilde kanitladi kendisi. bir insanin komadaki resimlerinin yayinlanmamasi gerektigini, bu resimleri ailesnin daha sonra tekrar tekrar gorup uzulecegini bilemeyecek kadar cahil, dusunemeyecek kadar saygisiz bir medyanin oldugu boyle boktan bir ulkede yasiyoruz dedirtiyorlar insana. uzucu, gercekten cok uzucu.. bu kadar gencecik, su herkesin birbirinin kuyusunu kazdigi, orda burda gorunup havasini attigi televizyon insanlari arasinda adam gibi yasayan, isinde gucunde olan sayili insandan biriydi. allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun ama bizi de cok uzdu, bundan da haberi olsun.
  • saciyla, sakaliyla, küpesiyle, dövmesiyle halkimizin oldugu gibi benimsedigi ikinci baris..
  • vakti zamanında yavuz çetin için yapılan sözde üzülmeler, ne yazık ki şimdi barış için yapılacak. hiç bir şeye sahip olmayan, saygı duymayan, duygularını ve insancıllıklarını yitirmiş bu yayıncılar, ne olur bir defa da asilce bir haber yapabilseniz. genç yaşta vefat etmiş bu yetenekli ve sevimli insanı acılı arabesk edebiyatından ve sahte duygu yoğunluklarından uzakta gösterebilseniz... rating'inizi, haberinizi, muhabirinizi, kameramanınızı, yönetmeninizi, haber müdürlerinizi, yayın koordinatörlerinizi, içinde bulunduğum basın yayın sektörünü ne edeyim bilmem ki. sevenlerin ve tanıyanların başı sağolsun...
  • ülke digeratisinin birşeyin arkasında birlik olma ihtiyacını bize göstermiş şahıstır. hissizleştik mi? insan olduğumuzu hatırlatacak göz yaşlarını ivedi şekilde dökmek için vesile mi arıyoruz? sanırsın ki lennonu vurdular be abim. böyle amarikalıların 11 eylül vigil'lerinden bizde olmuyo mistik mistik, naapalım, idare edin. üzerinden kokuşmuş medya eleştirileri falan. cumhuru reis tıkanıklığına da bağlanacak diye bekliyorum ekranlarımın başında (pixar çalışanıyım da). he öldüyse başımız saolsun, allah rahmet eylesin de, sizi gitarının yanına çiçek bırakmak üzere yollara düşerken görmezsem dalgamı da geçerim.

(bkz: hayvansın rıza)
  • bu insanın - evet, dizisi ve yaptığı müzikle veya hiçbir şeyle alakam yok ama hayattan göçüp giden genç daha çok genç bi "insan" benim için- ölümünü hastane kapılarında gözünü reyting bürümüş asalak magazin basını haber yapacaksa,
    bu kadar seviyesiz bi şekilde yoğun bakımındaki görüntüleri üstüne "bizden kaçmaz" logosu koyacaksa ,
    kendi dizilerinin kadrosundaki -sonuçta bi çalışanından- ölümü üzerinden hala "ağğğğzzz soooraa!" primi ve rantı toplamaya çalışacaksa,
    eğer yaşasaydı bu adam;
    ölüme bile saygısı olmayan, ona alınacak rating gözüyle bakılan bir anlayış içindeki artık kokuşmuş magazinsellikten geçilmeyen medya yoluyla kime sanat yapacaktı ki ulan bu ülkede kime!

"iyi de her gün insanlar ölüyor" yüzeyselliğindeki farklı olma çabasındaki adamcıklarına,
    "şehitlerimize üzülmessiniz bu kadar be" karşılaştımasını yapabilecek kadar analitik düşünceden yoksun demagoji çakallarına kalıyor ortam adeta; boşalmış pazar yerindeki çürümüş sebze sinekleri gibi uçuşuyorlar hemen ölmüşün arkasından!

üstünden para ve reyting kazanılacak bir şeye dönüştürüldüğünü gördükçe insan hayatının;
    ekran karşısındaki hüznüm, korku ve dehşete dönüştü.
    ben bu şekilde ölmek istemiyorum bu ülkede!
    kendi adıma ve barış adına yazmak istediğim vasiyetimdir bu; ceset sömürücüsü magazin medyasına karşı!
  • yolu ışık olsun...
  • dün annemle dua ettiğimis gencecik çocuktu...
    nr drişti dünden bugüne?

peder ameliyat oldu
    işten atıldım
    zşlzurna sarhoşum
    barış öldü

bütün gün ağlamamak için zor tuttum kendimi. pezevengin koordinatörü karşısında sustum, milllet ağladı sustum. peder ameliat oldu sustum. sustum.sustum

barış ölmüş. az önce duydum gözyaşlarımı tutamıyoumki, zaten saarhoşum

saroşum
    işten atıldım hem barış ölmüş< sözlükten de atılırım. koduğumun hayatı. gelmişini de geçmişinide sikeyim emi

gencecik filiz ölmüş, benim peder 75 taında sağ. hem de ay koyayım hayata işye.
  • giderayak kendisinden özür dilediğim insan...

yattiği hastanenin önündeki kameralara pişmiş kelle gibi siritanlar için...

can çekişirken kendisini görüntüleyip o görüntüleri medyaya peşkeş çekenler için..

daha ölmeden öldü gibi gösteren medya için...

ve medyanın gazına gelip te seni ve adını rahat bırakmayan herkes için.

özür diliyorum senden barış. senden ve ölümleri gösteriye dönüştürülen herkesten... ölümü bile bu kadar sömürdüğümüz için özür diliyorum.

böyle değildik biz, nedenini bilmiyorum, bilmek te istemiyorum, geride kalan sevenlerine sabırlar diliyorum.

huzur içinde yat. üzgünüm.
  • "...sen yalnız değilsin
    biliyorum nerdesin
    bu üzerdi beni
    yaşasaydım ve görseydim

bir gün belki hayattan
    geçmişteki günlerden
    bir teselli ararsin
    bak o zaman resmime
    gör akan o yaşları..."

resme bakıp dondum kaldım öylece...bir tek gözyaşlarımı donduramadım; donduramıyorum...bi "ama..." kaldı dilimde...mekanın cennet olsun barışım...
  • sözün bittiği yerdedir. keşke şuraya yazabileceğimiz birkaç kelimeyle kalbi yeniden atmaya başlasa diyorum, hayal kuruyorum ama elimizden sadece ağlamak geliyor. hâlâ mucize bekliyorum, inanmak istemiyorum.. allahım çok mu şey istiyorum...
hesabın var mı? giriş yap