şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir sekilde sozlukte olumsuz yorum yapilan fakat benim kisisel olarak takip etmekten cok keyif aldigim, muzik piyasasi calisani.
  • şarkı yapan youtuber çöplerden berkcan güven isimli soytarı için "önce reynmen şimdi de berkcan güven. plak şirketli pop müziğin sonu geldi sanırım. bunların izlenmelerini görüp kalp krizi geçirmezsiniz umarım. yolun açık olsun bilader" şeklinde tweet atmış asi metalci, aşırı donanımlı müzik yazarı djajsjaj.

gerçekten bu soytarıların pr için falan dünya para harcadığından bihaber sanırım. hatta şirketlerle kafa kafaya masraf yapıyorlar. bu adamların gazetelerde falan müzik köşeleri var. sorsan liyakat, akp, akrabacılık falan filan tabii.

internet ve üretim böyle bir şey değil kardeş. bu ülkede kendi şarkısını kaydedip, kendi mix-masteringini arkadaşına yaptıran, kendi klibini eş dostla birlikte çeken adamlar var. (bkz: peyk) ve bu adamların tık gibi dinlenme gibi bir derdi de yok. ne plak şirketine ne kankacı organizatörlere tamahları var. eş dost ayağı da hoş bir şey değil. güven erkin abin de yıllarca pentagram'la kankacılık oynadı adamlar şimdi yüzüne bakmıyor jdsajjasj. neyse ya kime ne anlatıyoruz amk. pikaptan manowar plağı storysi falan çekip instagrama at. ne giriyorsun bu toplara amk.
  • twitter hesabına denk gelinceye kadar sağır sultan'ı ve yazılarını severek takip ettiğim kişi. yazdığı tweet'leri görünce acayip soğudum. neyse, yaşını başını almış adam, kendi bileceği iş. ama keşke yazdığı herhangi bir tweet'e gelen beş altı tane "bakın barış beyciim, tam olarak öyle değil" tepkisini "linç yiyoruuuum" diye (tabii ki yine twitter'dan) duyurmasa. mesela "bu doğru bir yaklaşım değil, üslubunuz çirkin" demek linç değil. valla değil. ayrıca averaj bir dünya görüşü içeren bir tweet'in linç yiyecek kadar toplumsal infial nedeni olabileceğine inanmak da ne bileyim...
  • metal camiasında neredeyse nesli tükenmekte olan "abi o grup çok tırt ya" benbilirimciliğinin son temsilcisi. twitter'da, patavatsızca sevmediği her gruba saldırmakta ve edindiği önyargıları değiştirmeye asla ve asla uğraşmamakta.

çok şükür, metal müzik takipçisi arkadaşlar bu tip boyalı basın (evet birgün ve radyo eksenden böyle bahsediyorum) ürünü soytarıları takip etmemekte. bugün metal müzik adına söz söyleyen sitelerde, bir grup hakkında bahsederken "bu grubu dinlemiyorum, hoşuma gitmiyor, ama..." şeklinde bir cümle duyarak o grubun olumlu yanlarını da nesnel olarak görebilirken, bu boyalı basın çocuğundan ise "kıro" gibi hakaretler duyabiliyorsunuz.

nesli tükenen bir türü burada anıp olumsuz da olsa bilinirliğine katkı sunmak istemezdim fakat önyargısızlığına inandığım insanlar biraz olumlu buluyorlarsa, kendisinin riyakar davrandığını bilmeleri de önemlidir.