• hijyenik saplantılarını giderek yenmeye çalışan, eskiden tuvalet kapılarını başkasına açtıran, yere düşen kalemini orada bırakan, annersinin yaptığı poğaçaları peçeteden çıkarıp havayla temas etmeden bir kerede ağzına atan biriydi. klavye ve fareyi plastik cerrah eldivenleri ile kullanırdı. acaip titizdi. ama şimdi bu özelliklerinden kurtulmak için korkularının üzerine gitmiş ve dolapdere'de paçoz mekanlarda kıyma yerine kara lahanadan yapılmış lahmacun yiyerek aleme bodoslama dalmıştır.
  • akademisyen ve yazar kumaşından biçilmiş olmasına rağmen muhteşem bir aşçıdır da. alacakaranlık dizisinde kurguda çalışmışlığı da vardır ama kurgu işini sevmez. bufon'un kaypak sponsorudur. duyduğumuza göre iran sinemasıyla ilgili bir kitabın çevirisiyle uğraşmaktaymış bu aralar. makmalaf falan derken kendinden geçmiş, kurgu-gerçekliklerle yakından ilgilenmeye başlamış. kimselere benzemez, maydonoz ve semizotu yemez, hah, yusuf kaplancı ve beşiktaşlıdır. daha ne olsun.

mau! mau!
  • ismini imdbde görünce "oha falan" olduğum sinema kişisi. tabii bu isim onunla adaş soyadıdaş ve meslektaş ve muhtemelen doğum yılıdaş birine de ait olabilir. zira kendisinin almanya'nın baden eyaletinde doğduğunu ve alman yapımı bir filmde çalıştığını hiç zannetmiyorum.
  • dünya tatlısıdır, canım arkadaşım.
  • rammstein 'ın deutschland klibinin yapımcısı olan yönetmen.
  • rammstein'ın deutschland adlı klibinin sonunda, credits'ler geçerken adı executive producer olarak geçmektedir.
  • deutschland klibinin sonunda adını görünce as bayrakları moduna girdiğim yönetmen.
  • yönetmen değil yürütücü yapımcı/uygulayıcı yapımcı'dır.

(bkz: executive producer)

edit: elbette rammstein'ın deutschland adlı klibi için konuşuyorum. ilerde yönetmenlik de yaparsa bilemem.
  • aynı zamanda tokio hotel'in de ismini hatırlamadığım bir klibinin yönetmenidir.
  • bugün deutschland klibinde gördüm adını. daha önce duymamıştım. takip edeceğim.
hesabın var mı? giriş yap