şükela:  tümü | bugün
  • tbmm 27. dönem milletvekilleri 07.07.2018 günü yeminlerini ederek görevlerine başladılar. hdp'nin sol kontenjanından hatay milletvekili seçilen tiyatrocu barış atay* mengüllüoğlu, mezhepçi söylemleri ve agresif tavırlarıyla dikkat çekmektedir. barış atay tiyatrocu kişiliğinden daha çok twitter'da provoke edici cümleleri ile tanınmaktadır.

halkın merak ettiği konulardan biri de barış atay'a yeni yasama yılında ilk yumruğu atacak milletvekilinin kim olacağıdır.

tahminlere göre iki milletvekilinin adı öne çıkıyor;

1. akp izmir milletvekili fehmi alpay özalan*: eski milli futbolcu olan alpay özalan sporcu kimliği ve david beckham'ın burnuna panik atması ile bilinmektedir. (bkz: alpay'ın beckham'ın burnuna pandik atması) alpay'ın tbmm'ye kayıt yaptırdığı gün yaptığı açıklamada "sayın cumhurbaşkanımıza yapılacak en ufak bir harekette karşılarında beni bulurlar" şeklinde söylemde bulunmuştu. alpay açıklama
    barış atay'ın recep tayyip erdoğan hakkında hakarete varacak şekilde konuşacağını varsayarsak büyük bir ihtimal alpay'dan ilk yumruğu yiyecektir.

2.mhp mersin milletvekili ve ülkü ocakları genel başkanı olcay kılavuz*: olcay kılavuz'un barış atay'ı dövmesi için herhangi bir sebep olması gerekmiyor, doğal seleksiyon gereği barış atay'ın ülkücülerden dayak yemesi lazımdır. halkın da olcay kılavuz'dan beklentisi bu yöndedir. olcay kılavuz beklenti
  • çok temiz dayak yiyecek olan vekildir.
  • yavş-ak alpay'ın meclise ugrayacagını düşünmüyorum. federasyon falan kovalar kendi çapında.

o yüzden 2. aday daha kuvvetli ihtimal
  • saffet sancaklı
  • kendi heveslendiği ama götü yemediği için başkasının yumruk atmasını bekleyen yazarları toplayacak yazar başlığı.

edit: hdpli değilim.
  • ilk yumruk atacak olanın kim olduğunu bilmem ama kendisinin zeyid aslan'ın milletvekilliğine denk gelmediğine şükretmesi gerektiği kanaatindeyim.
  • bence olcay kılavuz bir adım önde duruyor.

başbakanlık koruma polisini yumruklamış adam türkiye cumhuriyetinin seçilmiş vekilini mi yumruklamayacak!?
  • bedelli askerlik yapan ülkü ocakları başkanı olcay kılavuz mu ?
  • yakinda olur umarim. agla baris atay velet gg demezsem ben de ne olayim. *
  • alpay özalan ihtimali yüksektir