şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak ne iş yaptığını bir türlü kestiremiyorum lakin geçenlerde yine bir eylemle gündeme geldin, göz altına alınmaya çalışır bir halin vardı. tamam sesini duyur karşı çık ama sen de biraz seviyorsun, bu yönünle prim yapmaya çalışıyorsun sanki. senken öncesi olsa sosyalizm reklam yüzü olabilirdin. sprey boya ile çizilmiş siluetini bir duvarda görmek işten bile olmayabilirdi.

ama artık sosyalizm kalmadı. maalesef barış bey de bu hazzı yaşamaktan mahrum kaldın. ya hu kim bu barş atay ? filozof mu ? düşünce adamı mı ? aydın mı ? hiç biri değil. göz altına alınması falan neden bu kadar sansasyon yaratıyor ? öne sürdüğü düşüncelerin derinliğinden mi ? hayır, tipi ve o eski solcu tavrı yüzünden. reklam kokan hareketler var sadece o kadar.

tüm bunları iktidara muhalif olan bir insan olarak söylüyorum;

muhalif olmanın dayanılmaz hafifliği.
  • mesleğiniz nerede yaşadığınız kim olduğunuz söylemlerinizin doğruluğuna gölge düşürmez. bir insan evladı çıkıp barış atay haksızdır söylemi yersiz diyemiyor. hepimiz yerdeki vatandaşa tekmeler atan o şahsi gördük. utanmadan gidip ayağı için hastane raporu alışına şahit olduk. madenci varandaşı yerde tekmeleyen bu şahıs yargılanmayacak öylemi? kişilere değil fikirlere saldırın. bazı insanların ne fikri var ne kişiliği. olanıda garipsemeseler keşke
  • kendisi oyuncu normalde. artık herhangi bir oyunda görmediğim gibi genelde var olduğu oyunlar da sanıyorum siyasi alt yapıya sahip. mesleğini bile öteleyip halk kahramanı olma çabaları biraz midemi bulandırıyor. altında hiçbir şekilde mantıklı sorgulama barındırmayan, sürekli fakir edebiyatı yapıp anarşik tavırlar içerisinde bulunması bende biraz günümüzün deniz gezmiş'i olmaya çabalıyor gibi bir his uyandırıyor.