şükela:  tümü | bugün
  • suruçla ilgili attığı tivit çok anlamlıdır. biraz da ironiktir. nur içinde yatsın.
  • boşa döğüşmeyin bizim yiğitler
    sizi vurduranlar vurulmuyor ki
    kim bilir nerede hangi koltukta
    kömürde tarlada yorulmuyor ki

aynı baba dölü ölen öldüren
    ölenle öldüren iti güldüren
    yokmuyudu bunu size bildiren
    vur diyenler burda görülmüyor ki

işçiyi işçiye düşüren zalım
    boynumuzda boza pişiren zalım
    bu kadar bardağı taşıran zalım
    gözümüz önüne serilmiyor ki

yeni adı çıkmış sağ ile sol’un
    tarihte borcu yok kullara kulun
    iki yanı birdir yattığın çulun
    bilirsin ölenler dirilmiyor ki

mahzuni der nedir hak’kın davası
    insana benzer mi köpek mayası
    uy tükensin de bitsin sınıf kavgası
    sınıfsız bir okul kurulmuyor ki
  • bu çocuğun annesinin fotoğrafını paylaşırken altında yazdığı yoruma bakıp ağladım az önce. annemi aradım sonra, "sesimde bir şey olduğunu" söyledi. "iyiyim" deyip geçiştirdim.

barış istiyoruz, barışlar ölmesin istiyoruz.

hpg derhal silahlı eylemlerine son versin.

kan dökmenin sonu yok.
  • an itibariyle, bakın "an itibariyle" yazıyorum. kendisinin twitter hesabına, "siktir git o zaman bu ülkeden" yazan, kendisine küfürler eden 'türkler' var. çünkü şöyle bir tweet atmış geçen yıl;
    "benim bir gün ahmet kaya konserine gitme ihtimalimi çalan ülkesin sen türkiye!
    #ahmetkaya57yasında"
    https://twitter.com/…ybek/status/527188148334649344

bu da geçen ay attığı bir tweet
    "bu dünyada insan olmaktan utanıyorum #suruçtakatliamvar"
    https://twitter.com/…ybek/status/623408369383157760

bu çocuğu pkk öldürdü. benim şehitlik inancım yok ama inananlara göre şehit oldu bu çocuk. gerçekte ise yazık oldu sadece.

pkk öldürdü, türkler küfür ediyor.
    pkk, 'türklere ders olsun' diye öldürdü. türkler, 'pkk yancısı' diye küfür ediyor.
    işte bu kadar anlamsız yere öldü bu çocuk.

barış aybek özelinde durum bu. başka bir isimde durum tam tersi de olabilir. isimler değişiyor da, "yazık"lar sabit kalıyor.
  • bu dünyada insan olmaktan utanıyordu, bu dünyayı insan olmayanlara bırakarak gitti. öldü. öldürüldü. bu dünyayı yaşanası bir yer olmaktan, insanı insan olmaktan çıkaranlarca öldürüldü.

hangi toprak, hangi güç çatışması, hangi ince iğrenç iktidar ve hakimiyet hesapları barış'ın ve barış gibi daha onlarca, yüzlerce, binlercesinin canının binde birine değerdi diye düşünelim mi? ya da barış bu kirli savaşın hiçbir yerinde değilken, olmak istemezken; barış'ın tek isteği kendi adının hakkını verebilen bir dünyada insanca yaşayabilmekken bu bedeli ödeyenlerden biri barış mı olmalıydı diye? yok ya düşünmeyelim. cidden kafayı yeriz düşündükçe. ki yedik de zaten...

gerçekten bir şey söylenemiyor artık. sadece dilerim ki huzur bulabileceği bir yere gitmiştir, gidiyordur. bizler burada cehenneme devam...
  • nasıl başarıyorlar bilmiyorum bu çocuğun öldürülmesinden bile pkk sevicileri mağdur olmayı başardı.
    allah rahmet eylesin.
    https://twitter.com/…ybek/status/584118865195577344
  • kime küfür edelim barış ? kime kan kusturalım ? kime hesabını ödetelim ? ismin gb olmuyor barış .bu ülke seni hakketmiyor üzgünüm
  • barış sözcüğünü utanmaz yüzlere bir kez daha tokat gibi çarpan çocuktur. yazıklar olsun bize barış, seni yaşatamadık, sana yer açamadık aramızda. ekmeğimiz yoktu, suyumuz yoktu seninle bölüşecek kadar. öyle kötü bir toplumuz işte biz. birbirimizi türk kürt diye kırarak senin gibi çocuklardan feragat ediyoruz. senin gibi güzel çocukları kefenleyip tabutlara koyuyoruz. biz doğmadan önce yapılan kötülüklerin bedelini ödetiyoruz sizin gibi küçüklere. oysa ne sen yasakladın kürtçeyi, ne ben kurdum diyarbakır zindanını, pkk denilen biz doğduğumuzda zaten var olan örgütü. biz bu batağın içine doğduk, bu batağın içinde ölüyoruz. yazıklar olsun bize, bizi bu bataklığın ortasına koyanlara. adın hep yaşasın barış çocuk. ne biz unutalım seni, ne de sen unuttur kendini katillerine.
  • türk tipi ırkçılık neden kötüdür biliyor musunuz?

tam da bu çocuğa edilen hakaretler yüzünde kötüdür. sözde bu ülkenin kahraman ırkçısı tarafından yok sayılması yüzünden kötüdür. bak hiç bir şey değil, o sözüm ona türk ırkçısı, milliyetçisinin sevdiği ülke ve devlet için ölmüş bir çocuğun ardından ettiklerini görün diye vardır bu ülkede bu gerzekler. gencecik çocuk işte. zorunlu askerlik denen ucube yüzünden evinden, ailesinden uzakta, bir dağ başında ölmüş çocuğun ardından http://i.hizliresim.com/ly1zvp.jpg gibi şeyler diyebilsin diye varolmuştur türk ırkçısı. türk ırkçısı denen tek hücreli yaşam formu, bedelli açıklanınca banka açılmadan sıra beklesin diye varolmuştur. türk ırkçısı kendi yerine başkası ölsün diye var olmuştur. türk ırkçısı imc tv'nin şehit haberine hdp'li yorumları diye başlık açabilsin, hdp'ye oy verenlerin şehitlere üzülmediği gerçeğidiye saçmalayabilsin diye varomuştur. karşılaştığımdan beri kendimi sikicem sinirden. elim ayağım titriyor. bu puştlar hala vatan millet sakarya edebiyatı yapıyor. açın bakın şu twitter hasebını kim nasıl milliyetçilik oynuyor görün. görün de düşün insanların yakasından artık.

evet barış istiyoruz. barışı istiyoruz. sizin isteyemediğini isteyebiliyoruz diye her şey olduk, oluruz da. sıkıntı değil. yeter ki az biraz insan olun.
  • pkk tarafindan katledilmiştir. arkasından vicdansızları ortaya dökmüştür.

ben de barış, ben de utanıyorum bu dünyada insan olmaktan.