şükela:  tümü | bugün
  • yazar olanini tanımıyorum da bir tane daha var bundan yani aynı isim soyisimle kendini her yerde göstermeye çalışan bir tipten bahsediyorum, turkishtime da yazan şahsi ayrı tutuyorum bahsettiğim apayrı kişilik.
    "ülkemin yeni jenerasyonu iyi okusun" diye başlayan bir yazısı var. elinde simit yerken bir fotoğrafla paylaşılmış bir yazıyı her yerde yayımlatma çabasında, ve evet gaz bir yazı yayımlatıryor da, fake hesapları var diye biliyorum,
    neyse yazıya gelelim, aman allahım simit yiyormuş da tezek kokusu varmış da biz bundan utanırmışız o utanmazmis da sikim bokum bir yazı. ıphone fiyatına yabancı dil öğrenip kokartli tercüman olunup 12 bin lira maaş alınıyormuş, kendisi black berry kullanıyormuş her ortamda çıkarıp masaya vuruyormuş agfsgasadsd milyon dolarlık projelere imza atıyormuş kimse buna neden bu telefonu kullanıyorsun demiyormuş. aptal aptal sosyal medyada zaman geçirmiyormuş. adam 20 saat facebookta millete yorum kasıyor sonra da kendisini övecek diye sosyal medyayı gömüyor bu ne perhiz hacı? ıki dk profiline bakayım dedim adam tam olarak show yapıyor milletle dalga geçiyor, camide dinimiz amin derken videosu, dua okurken kendi kendini haberi yokmuş gibi çeken bir manyagimsi izlenimi sariyor icinizi ısıtıyor agshagahsgagag.
    hele takipçileriyle kendini övme ve yüceltme seansları var ki agsfadagsa.
  • kendisini avrupa birliği turizm ve ekonomik kalkınma projeler sorumlusu/ar-ge birim şefi olarak tanıtan ama gerçekte böyle bir işi olmayan ve facebook sayfasından sabah akşam fotoğraf paylaşıp türk turizmi ile ile ilgili atıp tutan bir şahsiyet.yazdıkları ne kadar doğru gelse de gerçekte böyle bir işi olmadığını bilin hele bugün paylaştığı bir smokinli fotoğrafı var ki tam evlere şenlik bir photoshopla yapılmış. ferrari santorini adasına sponsor olmuş diye yazmış yabancı basında arattırdım hiç bununla ilgili bir kaynak çıkmadı. davetin yapıldığı otelin ismini aratıp instagram fotoğraflarında arattım böyle bir davet fotoğrafı bile çıkmadı yalan dolan üstüne 20bin takipçi yapıp güzel güzel eğleniyor adam.
  • facebook'ta gördüğüm en büyük kolpacı.
  • ben bu elemanı zamanında arkadaşlarımdan birinin paylaştığı saçma sapan simit hikayesi ile tanımıştım. o dönemler bundan bahseden arkadaşlara bu herifin böyle bir iş yapmadığına kalıbımı basarım dediğimde beni kıskanmakla itham etmişlerdi. adam fena kolpacı çıktı gibi, benim tahminlerimi bile aştı. kişisel facebook hesabından kendi lamborghini videom diye youtube'da otomobil videoları konusunda felaket popüler olan autotopnl kanalının videosunu yayınlamak nedir. yorumları da kapatmış, yapıştıracaktım videonun aslı diye facebook profiline.
  • ciddi ciddi 25bin e yakın takipçisi var facebookta hepsi de güya kendini diğerlerinden daha akıllı ve elit kesim olarak gören cenahtan. bu adamın yalanlarını görememek için akılsız olmak lazım. tüm yazdıkları yalandan ibaret.
  • kendisi palavracının önde bayrak sallayanıdır.

ayrıca birçoğu çalıntı, photoshoplu/montajlı olan fotoğraflar ve videolarla, yalan yanlış bilgilerle yapmadığı işleri yapmış gibi gösteren, kendisini olmadığı biri gibi pazarlamaya çalışan (bu şekilde facebook'ta 25 bin küsür takipçi edinmiş bir de, inanılır gibi değil) bu yalancı şahıs sözlükte hakkında yazılmış olan -foyasını ortaya çıkaran- entry'leri de sildiriyor şikayet edip "hakaret" gerekçesiyle.

(önemli not: anlaşılan bu sefer yazılanları sildirememiş olacak ki burada yalanlarını ortaya çıkardığım kolpa paylaşımlarının birçoğunu silmiş. totosu fena tutuştuysa demek ki :) o yüzden sildiği paylaşımlarının ekran görüntülerini koyuyorum)

neyse, problem değil. "hakaret" olarak geçen kısımları düzeltip ekleriz o yazıları yine buraya. (söz meclisten dışarı; yalancı, kolpacı birine "sahtekar" demek neden hakaret oluyor bu arada o da ayrı bir konu)

ama sen leoparın kuyruğunu tutmayacaktın barış efendi :)

o zaman yalanlarına şu paylaşım ile devam edelim. özetle yine küçük dağları yaratıyor, sözde yunan turizmini şahlandırıyor asdsgdgf (paylaşımını silmiş, ekran görüntüsü burada)

yalnız kardeş güney ege adaları iş konseyi toplantısı demişsin ama burası new york? evet arkadaşlar, fotoğraftaki sözde konuşma yaptığı kürsüdeki ve arkasındaki "the business council" yazısına ve logoya dikkatlice bakınız. logo the business council of new york state (new york eyaleti iş konseyi) adlı oluşumun logosu. resmi facebook sayfalarını buradan, web sitesini ise buradan görebilirsiniz.

güney ege adaları ne alaka new york ne alaka diye sormazlar mı adama? yani anlayacağanız fotoğrafı bir yerden bulmuş, kendi fotoğrafını montajlamış ve her zamanki gibi hikaye uydurmuş.

kendisi foto/video montaj konusunda epey ustadır(!) bu arada asdghjhsgf örnek 1, örnek 2, örnek 3, örnek 4

ekleme: şu paylaşımında da güya yine kürsüde konuşma yapıyor bizimki.

fotoğrafı çalmış ve kendi fotoğrafını montajlamış yine. fotoğrafın orijinalini buradan görebilirsiniz. yalnız cidden emek harcamış herif. anlaşılmasın diye fotoğrafı çevirmiş falan, takdir ettim adsgfhgj daha iyi kıyaslama yapmak için iki fotoğrafı yan yana buradan görebilirsiniz.

kendisinin bir başka photoshop şaheseri asdsdfj (bunu da silmiş, ekran görüntüsü bu)

fotoğrafın montaj olduğu bariz belli de hadi biz yine kanıtla destekleyelim iddiamızı :) şimdi, fotoğraftaki cruise gemisinin adı norwegian escape. bu yalancı fotoğrafı 28 kasım'da yüklemiş ve dediğine göre kışın sürekli geliyomuş bu cruiselar santorini'ye. tabi ki de yalan. fotoğraftaki geminin güzergahında kışı bırakın, yazın bile yunanistan yok! hatta geminin o tarihlerdeki rotasını şuradan görebilirsiniz.
  • (üst not: normalde bu -ve devamındaki 3- entry'im farklı zamanlarda yazılmış olup, muhtemelen ilgili şahsın şikayet etmesi neticesinde silinmiştir ekşi sözlük tarafından "şikayet edildi", "gg" ve "hakaret" gerekçesi ile. bu yüzden bazı kısımları düzenlendikten sonra entry'leri tekrar ekliyorum buraya.)

ciddi anlamda problemleri olan, megaloman, ilgi hastası ve palavracı bir kişilik. zaten bu adamı takip eden, birkaç paylaşımına denk gelen aklıselim kişiler bunu mutlaka farkeder de ben yazımın ilerleyen kısımlarında örneklerle ve kanıtlarla açıklayacağım attığı yalanları bilirkişi olarak. biraz uzun bir yazı olabilir, bu yüzden çayınızı kahvenizi yapın, kurulun rahat bir yere :)

öncelikle kendisini tanımadığımı belirteyim. dolayısıyla tam olarak ne iş yaptığına dair bir fikrim yok. yalnız anladığım bir şey varsa o da herif tam bir şizofren ve müthiş bir hayal aleminde yaşıyor. güya milyon dolarlık projeler yapıyor, cruise gemileri getirtiyor, tek başına yunan turizmini kalkındırıyor. evet, yapıyor yapmasına da yalnız ufak bir problem var; hayal dünyasında yapıyor hepsini :) kısacası yazdıklarının hepsi sallamasyon ve yalandan ibaret. işin kötü kısmı bu entry'i girdiğim tarih itibariyle adamın 23 bin küsür takipçisi var facebook'ta, 5 bin de arkadaşı vardır muhtemelen. yani dolaylı olarak 30 bine yakin insanı dahil ediyor bu yalana. hayır bir de bu kadar takipçi edinmeyi nasıl başarmış ve gözlerini boyamışşa adamın her dediğine inanıyorlar. kanaat önderi bellemişler resmen. turizm bakanı olsun falan diyen bile var lan. şaka gibi amk. bu da takipçilerinden gazı aldıkça meydanı boş bulup salladıkça sallıyor. (ben bu oyunu bozarım) takipçi profili de "facebook amcası/teyzesi" diye tabir edebileceğimiz ve bu herife yamanmaya çalışan kız kurusu tipler zaten genellikle. adamın paylaşımlarında şablon belli; kendisinin olduğu yerde işlerin -sözde- ne kadar mükemmel işlediğinden bahset, türkiye'deki turizme giydir (bu arada açıkça ya da üstü kapalı olarak kendini öv, -sözde- ne kadar büyük işler başardığından bahset), bir iki de politik mesaj ver, tamamdır. (bakın haklı olduğu konular olabilir, orası beni ilgilendirmiyor. benim işim özellikle yunanistan ve santorini hakkında attığı yalanlarla,yapmadığı işleri yapmış gibi göstermesiyle) sonra başlasın yorumlarda bu adamı yüceltme ve şakşaklama faslı. resmen rte gibi bir takipçi kitlesi edinmiş kendine lan. ayrıca sözde o kadar yoğunluktan(!) ve işten(!) fırsat bulup sabah akşam fotoğraf paylaşıyor, üstüne bir de her yorumu tek tek beğenip cevap yazıyor amk işsizi agfjsksk

biraz fazla uzattım. o zaman yavaş yavaş giriş yapalım. facebook profiline baktığımızda kendini avrupa birliği turizm ve ekonomik kalkınma projeler sorumlusu/ar-ge birim şefi, project manager vs. olarak tanıtıyor bu şahıs. ama ne hikmetse google'da arama yaptığımızda büyük sorumlulukları olan, milyon dolarlık anlaşmalara bizzat imza atan bu önemli şahsiyet hakkında ne yerli ne de yabancı kaynaklarda en ufak bir bilgiye ulaşamıyoruz (facebook profili, ekşi sözlükteki başlığı ve simitli sikimsonik yazısı dışında) kendisinin böyle bir işi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum o yüzden. tahminimce bir zamanlar cruise gemilerinde önemli bir yetkisi olmayan, sıradan bir çalışan olarak görev yapmış olabilir. "bir zamanlar" diyorum çünkü kendisinin şu an dediği gibi santorini'de bile olduğunu sanmıyorum. çünkü gördüğüm kadarıyla sözde güncel olarak yüklediği fotoğrafların çoğu ya eski bir zamana ait, ya santorini'de bile çekilmiş değil ya da sağdan soldan bulup kendi çekmiş gibi paylaştığı bariz belli olan fotoğraflar.

neyse, devam edelim. öncelikle adamın nasıl sorunlu bir tip ve megaloman olduğunu anlamanız için şu 1, 2, 3, 4, 5,6, 7paylaşımına bakmanızı ve okumanızı rica edeceğim. (bunlara benzer birçok gönderisi var da ben rast gele birkaç tanesini seçtim) herif resmen kendini yunanistan'ın turizm bakanı, santorini'nin sahibi falan sanıyor. sanki yunan turizmi bunun eline bakıyor, bu olmasa yunanistan komple batar. kafaya gel amına koyayım :) bakın arkadaşlar, yaptığı iş her ne olursa olsun (kesinlikle değil ama hadi dediği gibi avrupa birliği bilmem nesi olduğunu varsayalım hatta) adamın bu tavrı neye benziyor biliyor musunuz? mesela mercedes fabrikasında arabaların kapı kolunun vidasının montajından sorumlu isçinin kendini mercedes ceosu, baş tasarımcısı falan zannetmesine agsfhsjs

ay bunu da eklemeden yapamayacağım. herifteki egoya bakar mısınız? kendini einstein, steve jobs, bill gates, stephen hawking ile falan aynı kefeye koyuyor amk adasfsdgdf

evet, en önemli kısma geliyoruz şimdi. yazımın bundan sonraki kısmında bu şahsın yaptığı bazı paylaşımları ele alıp attığı yalanları açığa çıkaracağım.

• o zaman yakın bir tarihte paylaştığı şu gönderiyle başlayalım;

- öncelikle fotoğraf yazısında iddia ettiği gibi "metaxi mas restaurant"a kesinlikle ait değil. insanların gidip şarap test edebildiği "santo wines" adlı şarap imalathanesinde çekilmiş tamamen alakasız bir fotoğraf. google'da "santo wines" diye arama yaptığınızda garsonun elinde tuttuğu tepsilere benzer onlarca fotoğraf çıkar karşınıza. (misal) garsonun gömleğinde santo wines logosu nu da görebilirsiniz ayrıca. (not: bu arada metaxi mas gerek yemekleri gerekse atmosferi olsun güzel bir mekandır. yolunuz düşerse gitmenizi tavsiye ederim. giderseniz fotoğraftaki garson marios'a selam söyleyin. bulabilirseniz tabi kendisini orada asdsgfdh)

sonra yazısında şöyle demiş; "...marios asgari ücretten 400 euro fazla maaş alıyor yani 1700 euro." yani iddiasına göre yunanistan'da asgari ücret 1300 euro. yavaş geeelll :) yunanistan'da yasal olarak belirlenmiş olan asgari ücret uzun bir süredir 683.76 eurodur arkadaşlar. merak edenler için kaynak ama özellikle adalarda vs. maaş bandının 1000 euronun üzerinde olduğu doğrudur. ama nasıl, gelin biraz ondan bahsedeyim kısaca; santorini'de -özellikle restoranlarda vs.- çalışan kesimin neredeyse hepsi günde 12+ saat olmak üzere haftanın 7 günü çalışır. ya sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlarlar, gün içerisinde 2-3 saat molaları vardır ve gece yarılarına kadar çalışmaya devam ederler ya da öğlen saatlerinde işe başlayıp seri bir şekilde molasız yine gece yarılarına kadar çalışırlar. müthiş yoğun çalışma temposuna değinmiyorum bile. uzun lafın kısası bu adamın atıp tuttuğu gibi hiçbir şey güllük gülistanlık değildir, sezonluk çalışan işçilerin "hayatı yoktur" desek yeridir sezon boyunca. günde 8 saat çalışıp haftada bir gün tatili olan azınlık kesim de vardır muhakkak ama yazıda bahsettiği gibi 1700 euro + tips alması imkansızdır önemli bir pozisyonda çalışmadığı sürece.

• geçelim bir başka gönderisine

- "şimdi size bu akşam iş çıkışından itibaren çektiğim birkaç fotoğrafı göstermek istiyorum" diye başlayarak 5 tane fotoğraf yüklemiş ve "ilk fotoğraf fira bölgesinden, diğer fotoğraflar perissa, monolithos, pori ve baxedes gibi diğer küçük turistik bölgelere aittir." demiş. yalan. ilk fotoğraf fira'da değil, gün batımı ile meşhur oia'da çekilmiş bir fotoğraf arkadaşlar. diğer fotoğraflara gelince, bahsettiği bölgelere ait olmasını geçtim sırasıyla 3. ve 4. fotoğraf santorini'de bile çekilmiş değil! (fotoğraftaki niko's taverna mykonos'ta mesela) son fotoğraf ise fira'da yer alan adanın önemli gece kulüplerinden enigma'da çekilmiş bir fotoğraf. kendisi fotoğrafı muhtemelen bir yerden araklayıp yüklediği için bilmiyordur, ben yazayım da bilgisi olsun bari :)

• devam edelim. şöyle bir şey paylaşmış.

- vay efendim uyku tutmuyormuş, sabah erken kalkıp güneşin doğuşunu izleyen gençlerle geyik yapıyormuş falan. yalan. fotoğraf oia'da gün batımını bekleyen/izleyen insanların fotoğrafı arkadaşlar. evet, santorini mükemmel bir yer olabilir ama güneşin aynı noktadan doğup battığı kadar da değil asdfdgfdh yine benzer başka bir paylaşım. sözde insanlar sabahın 8 buçuğunda çarşı dükkanlarının açılmasını bekliyorlarmış. tahmin edileceği üzere yine oia'da gün batımını izleyen insanların fotoğrafı :)

gün batımını izleyen insanların fotoğraflarını "güneşin doğuşunu izleyen insanlar" olarak yutturmaya çalışıp uydurduğu başka bir hikaye daha

• şu paylaşımında ise fotoğraftaki geminin santorini - güney kıbrıs (limassol) arası sefer yapan 8 gemiden biri olduğunu yazmış.

- koca bir yalan. santorini'den güney kıbrıs'a direkt giden 1 tane bile gemi/feribot yoktur arkadaşlar. fotoğraftaki ise seajets firmasına ait, girit-santorini-ios-naxos-paros-mykonos güzergahında sefer yapan hızlı feribottur. marine traffic'ten feribotun anlık olarak nerede bulunduğunu görebilir, buradan da sefere ilk başladığı günle alakalı habere ulaşabilirsiniz. bu arkadaş feribottaki "limassol" yazısını görünce kesin kıbrıs'a gidiyor bu diye düşünüp müthiş hayal gücünü kullanarak uydurmuş hikayeyi hemen :) (şöyle de bir not düşeyim; burada feribot isimlerinde ada/yer adlari yazar genellikle. örneğin blue star naxos, blue star paros, blue star delos gibi. bahsi geçen gemi de güney kıbrıs bandıralı olduğu için limassol yazıyor büyük ihtimalle)

burada ise çok çalıştığından dem vurmuş ve sözde adanın kamari bölgesinde sahilde bira içerken fotoğraf koymuş.

- burası kesinlikle kamari (hatta santorini bile) değil. çünkü kamari'de (ya da santori'nin herhangi bir yerinde) ne kumun rengi böyledir ne de sahilde oturduğunuz zaman karşınızda böyle bir manzara vardır.

çılgın barış santorini'yi coşturuyor

- yürü beee kim tutar seni! asdsfdfhfj fotoğrafları 11 nisanda yüklemiş. bu tarihlerde adanın sahil kesimlerindeki (perissa, kamari) mekanların %90'ı kapalıdır halen. sezon mayısın ilk haftası gibi başlar gayri resmi olarak (çünkü büyük tur operatörlerinin charter seferleri mayısın başında başlar genellikle) 11 nisanda sahilde veya barlarda fotoğraftaki gibi bir yoğunluk olmasının mümkünatı yok. adanın en popüler beach clublarından biri olan jojo bile geçtiğimiz cuma veya cumartesi günü sezon açılışını yaptı, varın siz hesap edin :) dolayısıyla farklı bir zaman diliminde çekilmiş fotoğraflar. ayrıca bir üstte değindiğim gibi sahil fotoğrafı yine santorini'ye (kamari'ye) ait değil.

• gelelim bir başka mevzuya. şimdi bu arkadaş lamborghini gallardo'su olduğunu iddia ediyor. tıkla;1 2
    3 (bu paylaşımlarının hepsini silmiş. ekran görüntüleri için tıklayınız; 1, 2, 3)

- koca bir başka yalan. nasıl oluyorsa adam sürekli santorini fotoğrafları paylaşıyor ama lamborghinili fotoğraflarında fotoğrafların santorini'de çekildiğine dair herhangi bir emare göremiyoruz. oysa o güzelim sarı gallardo'ya arka fon oluşturacak ne güzel yerler var santorini'de. anladınız siz olayı, açıklamama gerek yok daha fazla :) ayrıca özellikle üstteki 2. fotoğrafta kendisinin photoshop konusunda ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz. bir de turlayacakmış, kim ne kadar para bırakıyor diye esnafın nabzını yoklayacakmış. sanki bana mahallenin muhtarı amk :)

ha bu arada kendisine sesleneyim buradan; bi tur ver ya da gezdir bari biraz da azcık havamız olsun amk asdsfdgh

favorilerimden biri

- yok efendim küçük angela'nın okulunu aksatmamak ve karnesinde bir tane bile zayıf görmemek şartıyla bal satmasına izin vermiş, hiçbir şekilde yer ve işgaliyet ücretiyle vergi almayacaklarmış asdsdfsdg yav sen kimsin amk?! belediye misin zabıta mısın sana n'oluyor allasen? :)

• hele bunun gibi sağdan soldan bulup efekti dayayarak sanki fotoğraf kendisine aitmiş gibi paylaştığı, üzerine hikayeler uydurduğu paylaşımlar var ki tam evlere şenlik. muazzam bir hayal dünyası gerçekten. yani şu fotoğrafın bir katalog/reklam çekiminden, bir instagram sayfasından vs. olduğu bariz belli amk. buyrun fotoğrafın orijinali

buradademiş ki santorini'de kalmaya gerek yokmuş. santorini'ye 10 dakikalık uzaklıktaki cevre adalarda çok daha ucuza kalınabilir ve her yarım saatte bir olan feribotlarla gelinebilirmiş santorini'ye günü birlik olarak 2 euro karşılığında.

- hahahassiktir amına koyayım. (not: buradaki "hahahassiktir" ilgili şahıs hedef alınarak yazılmamıştır) kadıköy - bostancı hattı mı lan bu? agshagja olm sakın bu yalancının yazdıklarına inanıp böyle bir şey yapmaya kalkışmayın yoksa kalırsınız ortada mal gibi bak. santorini'ye en yakın mesafedeki ada en az 1 saat uzaklıktadır ve gününe göre 1-2 sefer vardır anca günde. 2 euroya da bırakın bilet almayı bindiğiniz feribotta anca 2 tane su alırsınız.

evet, bu şahsın palavralarına maruz kalmaktan yoruldum arkadaşlar. o yüzden daha fazla devam edemeyeceğim. zaten entry'i yazmaya neredeyse 1 hafta önce başladım, vaktim olmadığından ara ara yazabiliyorum ve anca buraya kadar gelebildim. yoksa tek tek bütün paylaşımlarını incelesem bunlara benzer onlarca yalan, abartı bulabilirim.

görüldüğü üzere ciddi derecede sorunlu, hasta ve palavracı bir tip. umarım kendisini takip eden, dediklerine inanan birileri bu yazıya bir şekilde ulaşabilip okurlar da gerçekte nasıl biri olduğu konusunda az çok fikir edinebilirler.

saygılar.

----------

ekleme: fırsat buldukça devam edeyim bari kısa kısa.

şurada da sözde barcelona havalimanındaymış da ayağının tozuyla bir fotoğraf çekmiş.

- yalana bak hele. barcelona havalimanı diye koyduğu fotoğraf santorini havalimanında çekilmiş bir fotoğraf arkadaşlar. yorumlar da tam komedi. sözde rehbere "beni otele bırakın şöförle siz akşama kadar kafanıza göre takılın" demiş de bilmem ne de. hayal dünyasına bak amk.

burada ise dediğine göre 4 numaralı fotoğraf sözde santorini'nin perissa bölgesindeki limanmış. ve şöyle demiş:
    "4- perissa limanı: burası ise santorini adasının arka tarafında bulunan en ölü kör noktasıdır, nitekim tamamen bu bölgeyi canlandırmak amacıyla yapılmıştır.konumu havaalanına giden sahil yolu üzerinde olup bildiğiniz yol kenarıdır sevgili arkadaşlar.ayrıca en ucuz cruise limanı yöntemide yine budur,çünkü geminin yanaşacağı yere 10 tane eski traktör lastiği asarsınız olur size liman.eğer bir derinlik sorunu varsa belediyenin kepçe yardımıyla kolayca derinleştirebilirsiniz... hırvatistan'ın günde 5 cruise gemisi ağırladığı dubrovnik limanı da yine bu yöntemle yapılmıştır,gördüğünüz perissa limanının ise minimum günde 2 gemisi vardır,üstelik konumu bakımından en ölü bölge olmasına rağmen !..."

- tamamen alakasız bir fotoğraf. çünkü perissa'da liman yoktur ve hiçbir şekilde iddia ettiği gibi cruise gemisi falan yanaşmaz perissa'ya veya yakınına. ayrıca bu yalancı herifin dediği gibi ölü ve kör nokta falan da değildir perissa. onlarca hotel, restoran, cafe, bar vs. nin yer aldığı, adanın kamari ile birlikte en uzun sahil şeridine sahip bölgesidir. bakın ne kadar da ölü(!) ve kör(!) bir nokta :)

şöyle bir paylaşım yapmış.

yalancıyı "sevsinler". bahsettiği meyvelerin hiçbiri santorini'de yetişmez.

devam

vay efendim fotoğraftaki yer için yıllık 350 euro kira ödüyolarmış da bilmem ne de. yıllık 350 euro he mi? barış harikalar diyarında asdsfghg tahmin edileceği üzere koca bir başka yalan. fotoğrafın hotel, villa ya da restoran önünde çekildiği bariz belli amk. zira santorini'de kalacak yer, kiralık ev falan bulmak en büyük sorunlardan biri son yıllarda. bırakın yıllığı, aylık 350 euroya da anca köpek kulübesinden hallice bir göz oda bulursunuz.

• 27 haziranda şunu paylaşmış. yorumda da biri yunanistan'da okulların ne zaman kapandığını sormuş.

yalan. yunanistan'da (santorini de dahil olmak üzere) okullar haziranın 15'inde kapandı.

çılgın barış çıtayı baya yükseltmiş asdsfdghdfh

evet, yunanistan'ın turizm bakanından sonra şimdi de kendini ekonomi ve tarım bakanı sanıyor :) te allaam yaa. ya sen kimsin olm? asdsfdgj

• bir ara türkiye'de patates ve soğan fiyatları epey zamlanmış ve gündem olmuştu. bunun üzerine şu paylaşımı yapmış.

yok 20 kilogramlık patates çuvallarını 3 euroya alıyolarmış da. yok ebesinin amı afedersiniz. kendimiz almasak inanacağız amk :) 20 kiloluk patates çuvallarını minimum 15 eurodan aşağıya almanın im-ka-nı yok arkadaşlar. kaldı ki yunanistan'da patatesiyle meşhur yer naxos adasıdır, mikonos değil. emin değilim, belki mikonos'ta da yetişiyodur ama diğer yerlere ihraç edilecek kadar çok olmadığına eminim.

yine aynı post altında biri yunanistan'da benzin fiyatlarını sormuş

bizim barış efendi de durur mu, yabıştırmış hemen yalanı. diyor ki benzinin litresi 25 cent. öeeehhh. olm nerden alıyon o fiyata söyle de biz de alalım? ya da diğer bir deyişle yalancıyı "sevsinler" :) santorini'de an itibariyle 95 oktan benzinin fiyatı 1.80-1.90 euro arası arkadaşlar. 100 oktan ise 2+ euro civarı.

offf darlandım yine amına koyayım yeter :) yemin ediyorum bu adamın her yazdığına balıklama atlayıp inanan takipçileri sırf oksijen israfı. sike sürülecek akıl yok hiçbirinde. işin komik tarafı da kendilerini halkın çoğunluğundan üstün, akıllı, farkındalık sahibi olarak görmeleri. bir de mevcut düzenden, yönetimden, olaylardan falan dert yanıyorlar. sizin gibilere her şey müstehak amına koyayım. siz böyle her hıyarım var diyene elinizde tuzlukla koşarsanız, birebir tanımadığınız ne idüğü belirsiz böyle adamların her dediğine sorgulamadan inanıp prim verirseniz size semer vuran daha çoook olur ;)
  • işte şimdi çok pis faka bastın lol

bu yalancı şahıs yaptığı birçok paylaşımda lamborghini*'si olduğunu iddia ediyor. bugün de şu videoyu yüklemiş ve sözde -olmayan- lamborghinisi ile pazar gezmesine çıkmış, 340 yapmış falan.

yalancıyı sikmiyolar ya amk. videoyu çalmış. videonun orijinali burada. 4 eylül 2016'da youtube'a yüklenmiş. tabi bu düzenbaz videoyu bir güzel kesip biçmiş (fona da inandırıcı olsun diye onur akın'dan seviyorum seni şarkısını montajlamış amk adsfdsgf) kendiymiş gibi yutturmaya çalışıyor.

edit: tahmin ettiğim gibi videoyu kaldırmış. bu yüzden ss almıştım her ihtimale karşı. (screenshot orijinal videoda dakika 1:05'e denk geliyor) https://i.postimg.cc/rzymgrdf/lamborghini340.jpg

edit 2: önceki videolarına bakılırsa ilk icraati değilmiş :) buyrun sözde porsche carrera gts 4 turbo ile 300 km yapmış, direksiyon titriyormuş, hayal kırıklığına uğramış bizimki asdsdfh videoyu tabi ki de araklamış yine. orijinalini buradan izleyebilirsiniz. (dakika 5:01'den itibaren) herif bir de üşenmemiş, sırf bu videoya montajlamak için şarkı söylemiş, konuşmuş falan.

o değil de ben bu adama ayar oluyodum palavralarından dolayı ama acımaya başladım lan. herif cidden hasta. akıl sağlığı yerinde olan bir insan böyle şeyler yapmaz yani. yok mu bir tanıyanı edeni, seveni falan acaba. psikolojik yardım alması lazım amk.
  • evet, gün geçmiyor ki bu şahıs yalanlarına bir yenisini daha eklemesin. buyrunuz

perissa'da böyle bir hediyelik eşya dükkanı kesinlikle yok. kim bilir nerden bulmuştur bu videoyu da santorini, perissa diye kandırıyor insanları. devamında da palavralarını eksik etmemiş tabi ki. yok sosyal medyada paylaşmak amacıyla kısa bir güvenlik kamerası kaydı talep etmiş de bilmem ne de.

sonracığıma santorini, mykonos ve girit'te 12 ay boyunca turizm varmış, hiçbir hotel kapanmıyormuş, hiçbir personel işten çıkmıyormuş falan. koca bir yalan :) bahsettiği yerlerde "sezon" dışında hotellerin, restoranların, barların vs. %80-90'ı kapalıdır.

tekrar belirtmekte fayda var; gitmediği yerleri gitmiş, yapmadığı işleri yapmış gibi göstermeye çalışan, yalan dolanla facebook'ta binlerce takipçi edinmiş bu şahsın hiçbir dediğine inanmayın.
  • ara ara buraya yazmaya devam edeceğim ki insanlar bu şahsın nasıl bir yalancı olduğunu öğrensinler. bugün şunu paylaşmış. bir fotoğraf yüklemiş ve açıklamada da her zamanki gibi palavralarını eksik etmemiş.

bu fotoğraf ise tam olarak aynı noktadan, yalnızca 2 saat sonra çekildi.

iki fotoğraf arasındaki 7 farkı bulunuz :)

ne hikmetse blue sky adlı restoran 2 saat içinde tabelalarını falan sökmüş, herşeyi toparlamış ve dükkanı kapatmış(!) komple asdsafdfg velhasıl kimbilir ne zaman çekilmiş olan bir fotoğrafı (ki kendisinin bile çektiği meçhul) sanki bugün çekilmiş gibi göstererek insanları kandırmaya çalışıyor yine.

ha bu arada bu paylaşımında dediği gibi delikanlı ve adamsa yorumları herkese açık yapsın o zaman. yer mi? :)