• not: videodaki görüntüyü insan hakları açısından değerlendirdiğim entry sözlük tarafından silinmiştir.

tanım: (bkz: en kahraman rıdvan)
  • suçu ispatlanana kadar herkes masumdur. rütbeleri sökülene kadar da o senin üstündür. şahsı ve yaptıklarını geçersem(gerçekten darbeci de olabilir mahkeme karar verecektir ona) bir askerin üstüne böyle davranması kabul edilemez. ordunun şerefine ve saygınlığına lekedir. farz edin ki adam yanlışlıkla tutuklandı gerçekte suçlu değil belki... çok yazık çok.
    görüşünü tipini karakterini bilmem. adam hala tuğgeneral. askeri bu duruma düşürenler utansın

tanım: kavas bi binbaşıdır
  • lpg'li sahin.

tuğgeneralin tanklara halka sıka sıka gidin demişliğini nasıl donakalarak izlediysem, çapı göbeğinden ibaret, kurmay olamamış bu abinin terimvari aha kameralar beni çekiyor iki şekil yapayım şovunu gülümseyerek izledim.

biri söylesin kurmay olmak için askeri eğitimin hakkını vermiş, rasyonel düşünen biri olmak gerekiyor. duygularına teslim olup bağırıp çağırarak reklam yapmak değil. kısa yoldan kariyer istiyorsa darbecilere katılacaktı.
  • bu adama full yetki verecen ki sikilmedik kulak arkanızı bile bırakmasın. size müstehak.
  • stalin rusyasında, saddam ırağında örnekleri bolca görülebilecek subay tipidir.

yeterince bağırmazsanız, tutuklarken elleri kelepçeli adama tekme tokat dalmazsanız, donla basın önüne çıkarmazsanız belki de darbeye içten içe sempati duyuyor olabilirsiniz.

bakın atv ihbar numarası da verdi, çevrenizdeki fetocuları ihbar edin.

"ne, kimseyi ihbar etmemiş mi? demek o da fetocu."
    bunları duayacağınız günler fazla uzak değil.
  • o generali o konuma getiren kişi için "cumhurbaşkanımız" demiş kişi. hah işte biz de onu diyorduk kardeş, cumhurbaşkanın zamanında şerefli generalleri cemaatle kolkola uzaklaştırmasaydı bunlar yaşanmayacaktı. cumhurbaşkanın bu memleketin başbakanı olmadan önce kaçacak delik aradı bu hainler, kaçtı adam, siz ise 7/24 yalıyordunuz bu kaçmış adamı. stadyumlardan bağıra bağıra övgülerde bulundular, parsel parsel beleş araziler tahsis ettiler, emri talimatı var mı diye sanki peygambermiş gibi dünyanın öbür ucuna ayağına gidip ayakkabılarını çıkararak ziyaretler yaptılar. peygamberin evlenmiş ve eşleri olan biri olduğu islamiyette "olm adam evlenmiyor büyük adam" diye peygamber muamelesi gösterildi bu adama. öyle iki sloganla bunları unutturacağınızı düşünmeyin. bu generalleri o makamlara getiren sizsiniz! sizin oy verdiğiniz ustalarınız!! bir gram vicdanın varsa, sadece bir gram şerefin varsa ne istedilerse verenlerle birlikte topyekün cezalandırılmasını diliyor olman gerekir. var mı omurga??
  • 1) suçu ispatlanana kadar kimse suçlu değildir.
    2) "tutuklusun biliyorsun değil mi asker" diyor. hayır, sen bilmiyorsun. tutuklu değil, gözaltındalar. mahkemesi görülmeden tutuklama olmaz.
    3) göz altında da olsa, tutuklu da olsa, vatana ihanet etmiş de olsa bu sana kimseye vurma hakkını vermez. sen kimsin? kendini nasıl kanunlardan üstün görürsün? göz altındaki, baban yaşındaki eli kolu bağlı adama vurmak mı vatanseverlik? kamerayı görünce coştukça çoşmuş maşallah!!!
    4) bu ülke ergenekon yaşadı, balyoz yaşadı, o süreçte genel kurmay başkanı bile hapis yattı. o zaman da onlar vatan haini ilan ediliyordu . sonra ne oldu? suçsuz oldukları anlaşıldı ve serbest bırakıldılar. allah'tan bu vatanseverin eline düşmemişler!

buna alkış tutanlar unutmasın; bu kum fırtınasında bir gün o adalet size de lazım olabilir, yapmayın, etmeyin.

şunu açıkça belirteyim; ben o tuğgenerali savunmuyorum, o emri verdiyse en ağır cezayı alır, müebbet yatar inşallah. fakat cezasını sen ben değil, adil bir mahkemenin sonunda ve hukuk çerçevesinde hakim versin diyorum. yanlış mı söylüyorum?
  • darbeci köpeklere karşı yanındaki birkaç yiğitle canı uğruna savaşan kahraman değildir. şovmendir. oradakilerin de hepsi darbeci değildir.

biraz önce zırhlı birliklerdeki rütbeli arkadaşımla konuştum, bu şovmeni sormak yeni nasip oldu. şovmen barış dedebağı'nın o gün spor salonunda hakaret ettiği askerlerin çoğunun suçsuz olduğu anlaşılıp serbest bırakılmış ve hepsi de teker teker hakaret davası açmaya başlamış. çoğu muhtemelen şu an görevlerine devam ediyor. ama bizim şovmen istifa etti, şerefli ya hani.

ayrıca o gün kahramanlık yaptığı filan yok. sabah ortalık durulunca sivil kıyafetle gelmiş içeri almamışlar. polis gelince buna polis yeleği giydirip içeri sokmuş. kameralar önünde şovunu yaptı, askeriyede kalınca kendinden hesap sorulacağını anlayınca istifa etmek suretiyle kaçtı.

şimdi bu kahraman oldu, cenaze namazı bile kılınmayan 1996 doğumlu maraşlı garip osman vatan haini.

edit: imlâ
  • peşin edit: fethullah'ın ta amk! on beş yıldır diyoruz tayyip-feto elele ülkenin anasını ağlattılar diye. vaktiyle bize kulak tıkayanlar şimdi olayları eleştirene fetocu kendilerine ise demokrat diyor.

konuya gelirsek, polis yelekli bu tombik adamın kameraya oynadığı belli. aklısıra kadro sıkıntısı sebebiyle üçer dörder basamak yükseleceğini düşünüyor olabilir.
    ancak yaptığı davranış ve konuşma şekli bir işkencedir. kendisinin kimseyi, özellikle de gözaltındaki birini cezalandırma hakkı yoktur. hele ki görüntüler asla basına servis edilemez.
    kaç gündür bütün dünya bu rezillikleri izliyor, biz de demokrasi bayramı yapıyoruz.
  • darbe yapanın da yaptıranın da zemin hazırlayanın da işin içinde olan herkesi de nasıl biliyorsam öyle yapayım. belki bu mevzuda kahramanlıklar da yapmış en azından görevini yapmış faydalı olmuş bir askerdir öyleyse helal olsun da... elleri bağlı insanlara böylesine hakaret edip vurup işkence yapan, hele hele kameralara karşı böyle bağırıp çağırarak şov yapan birinin delikanlı bir insan olma ihtimaline ömrüm boyunca asla inanamayacağım. sesini her yükseltmesinden önceki hazırlığı, ezber sözleri, el kol ile süslediği şovu ve tüm hareketlerindeki oturmayan yakışmayan genel sahteliği bir ben mi fark ediyorum acaba diyeceğim ama; hayatın her alanında bunları izleyerek büyüyen bir nesil yoğunlukta olduğu için çok da şey yapmıyorum. 23 nisan'larda dahi en böğürden bağırıp ağlayanın şiirinin birinci seçildiği nesiliz neticede. rte'yi, fatih terim'i bilmem neyi de adam sayıyor aynı kişiler. çok şeyimde de olmuyor artık o yüzden. kendisinin de çeşitli beklentileri olabilir, atanır matanır, referandumla genelkurmay başkanı seçsek %65 alır, dua eder gibi allah allah nidalarıyla böğürden böğürden bağırsın koç. insanlık onurunun yüz ak'ı.

edit: çok oturan bir küfür vardı ilk cümlede ama, cinsiyetçi küfürü siler misiniz diye kibar bir mesaj geldi, öyle bakmamıştım bizim ayıbımız olsun sildim gitti.
hesabın var mı? giriş yap