şükela:  tümü | bugün
 • kara köpekler havlarken filminin fragmanını seyrederken, önce cem karaca'nın böyle şarkısı vardı da ben nasıl bilemedim diye bi an düşündürdü. akabinde çok sevdiğim cem karaca'yı, andıran ama kendine has tavrıyla bu benzerliği taklitle bayağılaştırmamış kendini aşma yolunu seçmiş olduğunu düşündüğüm çok muazzam bir sese sahip ve nev-i şahsına münhasır sesiyle, yağtığı işlerin bu saatten sonra takipçisi olacağım davudi sesli adam. bir yandan bunları düşünür, bir yandan da davudi'yi dinlerken, yan odadaki annem cem karaca mı dinliyorsun? diyerek yanıma geldi. ya biz ailecek cem karaca'yı çok özlemişiz ya da harbiden andıryor sesi.
  ayrıca mutlaka(bkz: davudi)
 • mayspeys sayfasini vermemizin boynumuzun borcu oldugu sanatci kardesimiz.

  http://www.myspace.com/barisdiri
 • edip cansever' in "gözleri" isimli şiirini besteleyen kadim ve ebedi dostum. başarılı bir besteci olmasının yanı sıra, bana "yüzüklerin efendisi" üçlemesini ilk tavsiye eden ilk kişidir kendisi.
 • (bkz: canavarlar sofrasi) filminin muzigini yapmistir.
 • canavarlar sofrasi'nin muzigiyle montpellier film festivali'nde en iyi film muzigi bestecisi odulu almistir.
 • canavarlar sofrası'nın müziğiyle 23. ankara uluslararası film festivali'nde de en iyi müzik ödülünü almıştır.
  ödül mödül almasa da biz onu biliyoruz ama böyle daha bir havalı oluyor, gözlerimiz doluyor.
 • sanirim kusursuzlar filmi muziklerinin bestecisi. filmi izlemedim ama dun bir tweetle kendisinden haberim oldu. filmdeki plaj sahneleri icin best seller adli bir sarki bestelemis, hikayesi biraz komik, biraz ilginc o yuzden paylasmadan edemeyecegim: baris diri - best seller sarkiya gelince biraz daha ozense vallahi de billahi de 2014 yazina damga vurur, ilk dinledigim andan itibaren beynimde otomatik replayde! yapisti cikmiyor, gitmiyor, ben kendisinden tirstim, o da tirssin kendinden. yaz asklariiiiiyazdaakaliiiirbebegiiiiiiimhsgdfghdfghsdfghdsgfd

  -------- link ucarsa diye copy/paste-------

  meryem'le oturuyoruz, klasik bir akşam. 21 gibi telefon çaldı (acı acı değil!). ramin arıyor:

  r: abi naber?
  b: iyidir abi, klasik duruyoz meryem'le. siz naptınız, kurgu nası gidiyo?
  r: iyi abi, beraber bakalım bi ara haberleşip. ya şu plaj sahnesine bi müzik koyduyduk ya referans...
  b: eeee
  r: ya o şarkının telifi falan çok uçuk olcak, napsak?
  b: e abi yaparız en güzelinden, hatta iyi de olur başka başka tarzlar (bizi dinleyen meryem o an kağıt kalem alıp bir şeyler yazmaya başlar...).
  r: eeee tamam abi sen bi şeyler yapabilirsen süper olur, bi bakarız nedir ne değildir
  b: tamamdır, bizim vardı zaten meryem'le fikirlerimiz, onun üzerinden bi gideyim ben. bakalım çıkan işe göre değerlendiririz tekrar (sonra olay günlük konuşmalar çerçevesinde ilerler...)

  ben telefonu kapatıyorum (yaklaşık 5 dakikalık bir konuşma diyebiliriz), meryem elindeki not kağıdını uzatıyor... zar zor okumaya çalışıyorum:

  "yaz aşkları yazda kalır bebeğim
  günahları yaz da kitap olsun
  bu geceyi en başa koy güzelim
  hikayemiz best seller olsun!"

  ohhaaa diyerek dönüyorum meryem'e, içindeki aysel gürel'e hem hayranlıkla hem de korkuyla bakıyorum.
  -"e böyle bir şey olur plajda çalan şarkılar" diyor.
  -"ya mükemmel, nakarat budur daha ne olsun!"

  ardından nakarat harici bölümleri yazıp besteliyorum. güzel dostum gülşen karanlık'ın back vokalleriyle kaydını yapıyoruz. öyle üzerinde deli gibi uğraşmadan, bol detoneli, dandik popçu tadında...

  böyle bir şey çıktı ortaya, belki de en rahat yaptığım beste.

  bundan tırsmalı mıyım?

  ------------------------------------------------
 • mutlu ol yeter'de tekrar sesini duyurmuştur... keşke müzik yapmak değil de, şarkı söylemek konusunda bu kadar tembellik etmese de daha çok duysak o davudi sesi.
 • (bkz: müzisyen)

  kendisinin (bkz: davudi) isimli bir şarkısı mevcuttur. bir kere başlandığında dinlenmeye otuzdan aşağısı kesmemektedir. sözleri ise şöyledir. demlendim durdum dünya içinde,ah serkeş oldum dünyalar peşinde.çok adem gördüm insan şeklinde,çok şekle girdim alem-i ekberde..her aşktan içtim, her aşktan yandım,yanmak güzeldir ey dost sönmekten kaçtım..cananı gördüm canana sordum canan sevmektir ey dost alem-i beşeri..