şükela:  tümü | bugün
  • 1988 yılında dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi sahne sanatları bölümü - oyunculuk anasanat dalını kazandı. 1995 yılında aynı bölüme araştırma görevlisi olarak atandı. 1996 yılında “stanislavski ve meyerhold oyunculuk yöntemleri ve onların sentezcisi olarak vakhtangov” adlı çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1999 yılında aynı bölüme öğretim görevlisi olarak atandı. halen üniversitede oyunculuk dersleri vermektedir.

yönettiği oyunlar :
    “hayvan çiftliği” (george orwell – uyarlama ) gsf sahne sanatları deneme topluluğu
    “ağır roman” ( metin kaçan – uyarlama) gsf sahne sanatları deneme topluluğu
    “iii. richard” ( w. shakespeare ) gsf sahne sanatları deneme topluluğu
    “ağır roman” ( metin kaçan- uyarlama) sadri alışık tiyatrosu- istanbul (altın objektif- en iyi oyun ödülü) (altın oblektif- en iyi erkek oyuncu ödülü-nihat nikerel) (selim naşit lions tiyatro ödülleri – en iyi yardımcı erkek oyuncu - devrim saltoğlu ) (afife tiyatro ödülleri- en iyi prodüksiyon adaylığı) (afife tiyatro ödülleri- en iyi yardımcı kadın oyuncu -meral oğuz)
    “cadı kazanı” ( arthur miller ) gsf sahne sanatları deneme topluluğu
    “selvi boylum al yazmalım” ( cengiz aytmatov - uyarlama) sadri alışık tiyatrosu (altın objektif - en iyi oyun ödülü)
    “kafkas tebeşir dairesi” ( bertolt brecht ) gsf sahne sanatları deneme topluluğu ; erzurum devlet tiyatrosu
    “küheylan” (peter shaffer) izmir kültür merkezi oyuncuları
    “küçük adam ne oldu sana” (hans fallada - uyarlama) gsf sahne sanatları deneme topluluğu

*halen duru tiyatro ’da kaset isimli oyunu yönetmektedir.
  • ankara devlet tiyatrosu için hayvan çiftliği hazırlığında olan yönetmen.

yeni sezona saçma sapan politikalarla giren devlet tiyatrolarının içindeki bir kaç güzel kafadan birisidir. kafası da çok güzeldir. saç yoktur. fikir, zeka, reji '' bone '' olmadan zihninize dolar, azıcık huzursuz olursunuz, ancak selamda kendinize gelirsiniz.

'' yazar '' kıtlığından ve kalite noksanlığından dolayı '' yönetmen '' tiyatrosu halini almış türkiye tiyatrosu düzleminde, güzel işlere gebe güzel adamdır vesselam.

bundan bir kaç sene evvel trabzon devlet tiyatrosu için üçüncü richardın rejisini izlemiştim kendisinden. anlatamam uzun uzun keza bir kaç seferden fazla izledim yerinde. ünlü '' bir ata krallığım '' repliğini , çarmıha gerilmiş ve ölmek üzere olarak salonun tepesine asılmış bir richard'a söyletmekte, sanrı, sayıklama meselesini,biri asılı olmak kaydıyla, diğeri sahnedeki düzlemde kullanılan iki richard ile vermiş, muazzamlıklar muazzamıdır.

para meselesi, diziler, televizyon sektörünün bombokluğu içinde '' tiyatro '' sevdalıları olan bizim gibi insanlar için böyle adamlar oldukça mühimdir. sinema ile tiyatroyu yarıştırmaya çalışan , yani '' elma ile armutu toplamaya çalışan '' bir zihniyetin doğduğu coğrafyamızda, güzel adamlar iyidir.

merakla beklenmelidir.

adam akıllı iş yapan. ideali olan. ve en önemlisi tiyatroyu seven yönetmenler için bakınız : ayşe emel mesci,yücel erten,ışıl kasapoğlu,ilham yazar, ümit aydoğdu ve diğerleri.

edit : ümit hoca'nın soy isminde yaptığım talihsiz hatayı düzelttiğinden, selam ederim kendisine, teşekkürlerimle .. eyvallah , scottish play ..
  • erzurum devlet tiyatrosu'ndan kafkas tebeşir dairesi ve van devlet tiyatrosu'ndan çılgın dünya rejilerini izlediğim ve fazlasıyla beğendiğim genç rejisör.

hele o çılgın dünya neydi ya.. ölene kadar unutamam herhalde.

sanırım hala dokuz eylül üniversitesi tiyatro bölümü'nde hocalığa devam etmektedir.

çok değerli bir rejisördür. tanımam etmem ama türk tiyatrosuna çok güzel şeyler kazandıracağını umuyorum. ben kendisine çok inanıyorum.