şükela:  tümü | bugün
 • chp, sinop milletvekili.
 • 26. dönem sinop mitletvekili
 • chp sinop milletvekili ve tbmm başkanlık divanı üyesi kişidir. ünvanlarının da ötesinde siyaset sahnesinde nadir rastladığımız haksızlığa karşı parti ayırımı gözetmeksizin mücadele eden tabiatı ile öne çıkan barış karadeniz, dün kabul edilen önergeyle 600 küsur khk mağduru akademisyenin haklarını kazanmasına önayak olmuş ve vicdan sahibi olduğunu kanıtlamıştır.
  https://twitter.com/…status/994653438196830208?s=19

  haksız yere ihraç edilmiş, haklarında hiç bi güvenlik soruşturması olmayan, ne için âtıl olduklarını bile bilmeyen yüzlerce akademisyen, ailelerini de hesaba kattığımızda hatırı sayılır ölçüde kişinin mağduriyetinin kalkması için mücadele veren bu insanın adını muhtemel ki mağdurlar bile bilmeyecektir. bire bir yaptığı özel görüşmeler, yök başkanının gerekçesiz muhalefetiyle uğraşmak ve bizzat cumhurbaşkanıyla görüşmek de dahil olmak üzere kapısını tırmaladığı makam sahiplerinin çokluğu başka gönüllerde bıkkınlık yaratacak seviyedeyken yılmamış ve bu hak mücadelesini tek başına vermiştir.

  bunu, her hücreye çekirdeğine kadar nüfuz eden ve başka siyasîlerin koltuk kapmak amacı dışında hiç bi çabaya girmediği seçim atmosferinde yapmıştır üstelik.

  ve ayrıca her puanın altın değerinde olduğu bu dönemde iktidar partisinin karnesini yükseltme pahasına ve kendi partisinden destek almadan bunu yapmış olmasıyla nesli tükenmiş duygusuna kapıldığımız vicdan sahibi siyasetçi portresini flûluktan görünüre çıkarmıştır.

  sırf bunun için bile sıradan her yurttaşın minnet duyması gerekir.

  bu önergeyi akp için bizzat kaleme bile alan barış karadeniz'in bu çabasının duyulmayacak olması herkesin kendi için çalıştığı şu ortamda affedilecek şey değildir ve işbu entrynin yazılma sebebi de budur dostlar.

  yürü be barış karadeniz!

  edit: uzak yakın hiç bi akrabalığım yoktur.
 • öyp li genç akademisyenlere sahip çıkan sorun değil çözüm üreten milletin vekili, milletin evladı. keşke her vekil sen gibi olsa barış karadeniz. hakkını nasıl ödeyeceğiz?