şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'da dersanelerde öğretmenlik yapan çatlak felsefe öğretmenidir. geleneksel kafa yapısıyla felsefenin harmanlanmış halidir. onun öğrencisi olan herkesin hayatında kalıcı bir anısı vardır. anlattığı dersler seneler sonra akla gelip gülümsetebilir.

  mantık dersinde "iyi kişi yanlış bir şey yaparsa yanlış olur. mesela ali kırca pornosu" örneği ile aklımıza ise'nin "doğru ise yanlış eşittir yanlış" önermesini kazımıştır.
 • 21. yüzyilda insanlarin tanisma cümlesinin "ne tür bir delisiniz?" olmasi gerektigini söyleyen cok degerli eski hocam. az catlaktir o ayri. sarisin olmaya calisan bir kiza da "marilyn monroe'ya benziycem derken george washington'a benzemissin" demisti.

  "misir patlatinca tencerenin dibinde kalan patlamamis misir gibisin. niye patlamiyon yavrum sen?" diye haykirmisligi da vardir.
 • domdom kurşunu şarkısını çok seven, derslerinden kahkahalar eksik olmayan felsefe öğretmeni.
 • "ok hareket etmez, bok kıvrım kıvrım hareket eder" diye not tutturmuşluğu vardır. 8 sene olmuş kendisinden ders alalı, adını tam hatırladığım, kitabını, notlarını atmadığım tek hocamdır. odtü felsefe mezunudur.
 • mevcut felsefe hocamdır. öğrencilik hayatımda gördüğüm en sıra dışı adam olarak hafızamda, samimi mizacı ve konuşmalarıyla da kalbimde ayrı bir yer edinmiştir. kendisiyle son üç dersimizi de yaptıktan sonra yollarımızı ayıracağız.
  üniversite sınavına hazırlandığım son senemde içten kahkahaları ve sınır tanımaz esprileriyle stresimi bir nebze azaltmıştır.
  "bu saçlarımdaki beyazları görüyor musun, görüyorsan bana güveneceksin."sözleriyle içimize su serpmiştir. eğer üniversitede felsefeyle alakalı bir iş yaparsam kendi deyimiyle "bok rengi" kazağını bana vereceğini söylemişliği de vardır. kazağınız için çalışıyorum hocam.
 • aynı anda 9 dersanede derse girip 5 yayınevine soru yazdığı rivâyet edilen hocadır.

  derslerinde her an her şey mümkündür. yenimahalle semtinde bir grup arkadaşıyla white rose felsefe kulübü diye yeni bir ekol başlatıp gece yarılarına kadar ders yaptığı da gelen haberler arasındadır.

  yakından tanıyanlar için candır, ciğerdir.