şükela:  tümü | bugün
 • baris manco'nun olumunden sonra piyasaya surulen, ingilizce parcalardan olusan albumu.bu kasette garage tarzinda müthiş bir de şarkı var "ride on miranda" adında ki ikinci sınıf ingiliz gruplarının şarkılarından önce ezberlenmeli derim.
 • ilk olarak 1976 yilinda piyasaya cikmistir.

  a tarafi
  (bkz: little darling)
  (bkz: lonely man)
  (bkz: old pauling)
  (bkz: lucky load)
  (bkz: emerald garden)
  b tarafi
  (bkz: nick the chopper)
  (bkz: tell me old man)
  (bkz: blue morning angel)
  (bkz: lady of the seventh sky)
  (bkz: ride on miranda)
  (bkz: dragon fly)
 • baris manco nun kayitlarini belcika da yaptigi albumu.
 • murat meriç ile merve erol'un yapığı bir röpörtajda bakın bu albümle ilgili ne deniyor (bkz: uzun saçlı dev adam) kitabından alınmıştır.
  "barış manço , ciddi bir yurtdışı başarısı bekliyor muydu?
  bekliyordu! sandı ki demis roussos gibi falan olacak ama aksanı tutmadı. grup : tamam , müzik: muhteşem, ama söyleyiş tarzı olmadı. müzik çok sağlamdır , hata bulamazsın ama aksan yüzünden tutmadı albüm."
  yazık olmuş...
 • içerdiği ingilizce parçaların,özellikle ezgilerindeki kalitesi tartışılmaz olan barış manço albümü...eurovizyona katıldığımız saçma sapan ingilizce şarkıların yanında -everyway that i can'i tenzih ediyorum- hepsi birer sanat eseri kıvamındadır...ah keşke avrupa'dan yeteri kadar ilgi görseydi diye de iç geçirmeden duramıyor insan...
 • 2023 şarkısının sözlü versiyonunun bulunduğu * güzide bir ingilizce barış manço albümü. kayıtları dönemin en iyi cihazlarıyla yapılmıştır.
 • barış manço'nun müzikal vizyonunu en iyi şekilde yansıtan albümüdür. bana kalırsa türk ezgileri kullanılan şarkılar için örnek hatta ders niteliğindedir.
 • plağını (mümkünse belçika baskısı) yana yakıla aradığım...
 • belçika baskıları temiz paralara giden albümdür. beklendiği kadar tutmadığı için herhalde çok fazla baskı görmemiştir. ankara'da bir plakçıda felaket temiz bir kopyasını gördüm, tuttum ama alamadım, 700 kene mi ne istediler. elimde yavuz plak'tan çıkan türk baskısının iyi bir kopyası var, onunla yetiniyorum. ara ara ebay'de de bu albüm çıkmaktadır ama yine satıcılar temiz paralar istemektedirler.

  albümdeki şarkıların bazıları, manço'nun ingilizce sözler yazarak yeniden derlediği bilindik eserler üzerine kurulmuştur. nick the chopper, little darlin', dragon fly, blue morning angel ve ride on miranda bu albümde bestelenmiş yeni şarkılardır. hakettiği ilgiyi görse, barış manço için birçok kapıyı açabilecek bir albümdür ama ne yazık ki potansiyeli anlaşılamamıştır. bu albüm sonrasında, manço dümeni tamamen türkiye piyasasına kırmış ve en üstün albümü yeni bir gün'ü yapmıştır, bu albümü anlamayanlardan intikam alırcasına...
 • çok tuhaf bir tesadüf eseri belçika baskısından bir orjinaline sahip olduğum inanılmaz albümdür . itiraf etmeliyim ki elime geçtiği yıllarda birkaç şarkı dışında bu albümden habersizdim ve dinlediğimde kendimden geçtiğimi hatırlıyorum . böyle bir albüme o dönemde kötü,olmamış diyen insanları da dönemin müzik kalitesine bağlamaktayım , o yıllarda müzik harbi müzikmiş o dönemi yaşamış insanlar için eleştirel yönleri olabilir ama bu dönemin dandik müzik dünyasında bu albüme laf söz edemeyiz herhalde..

  orjinal baskıyı bulduğum tuhaf hikayeyide sizlerle paylaşayım . sene 2004 civarı* ayvalık semalarında bir arkadaşımız vesilesiyle bir yazlık kiralıyoruz , 3 haftaya yakın kalınacak müstakil ev bu. eve giriyoruz yerleş/bavul vs derken üst kata çıkılıyor oda nesi , üst katta koca koca dolaplar ağzına kadar plakla dolu ama öyle böyle değil acayip albümler var . sonra bir araştırıyoruz ki evin asıl sahibi yakın zamanda vefat etmiş çok eski bir trt sanatçısı çıkıyor , bizim evi kiraladığımız şahis ise bu adamın para dışında hiçbirşeyi umursamayan vefasız oğlu . adam yıllarca görüşmemiş bu oğluyla , ama ölünce ev buna kalıyor işte.. işin enteresanı evde o kadar güzel bir yaşanmışlık var ki arşivi sahiplenip içinden 1-2 şeyi yürütmek aklımızın ucundan geçmedi adamın hatırasına dokunmak istemedik . plakların yanında hala adamın özel pikap iğneleri , temizlik malzemeleri var belli ki plaklara gözü gibi bakmış tek tek tozunu alarak saklamış bu amca . tabi bizim burdan bişeyler çırpmayalım sabrımız bir süre sonra kırılmaya başladı hele ki bu albümü bulduğumuz gün evdeki curcuna inanılmazdı . yakınlarda bir internet cafeye gidip albümü araştırdığımızı , belçika baskısının çok değerli olduğunu görünce yüzümüzdeki mutluluğu unutamam . hemen bu uğursuz evlada telefon açtık çağırıp ricada bulunucaz ama adam telefonu açar açmaz bize ''para çekmeye gidiyorum yatırdınız demi parayı'' şeklinde bir nidada bulunuyor hiçbirşey umru değil . hocam dedik plaklar var , biz bunlara satmak istersen eğer talibiz ki bu plakların içinde ilhan irem 'in ilk 45liğinden tut hiç açılmamış saklanmış ambalajlı lp 'lere kadar ne ararsan var ; adam herhalde bu işin para ettiğinden bir haber olucak ki telefonda bize : ''alın götürün onları ne yaparsanız yapın ev böyle çer çöple dolu kardeşim fazladan yatak koyacaz koyamıyoruz'' diyor,inanın durum aynen böyle yaşandı yıllar geçti hala hatırlarım . o telefon konuşmasının üzerinden haftalar geçiyor artık tatili bitirirken oturup düşündük yapamadık beceremedik o plakları alıp bagaja doldurmayı , gönlüm el vermedi derler ya aynen öyle , içinden bu albümü aldık sadece kilitledik kapıyı çıktık ..şimdi düşünüyorum da üzerinden neredeyse 10 yıl geçmiş acaba ne oldu o plaklara , duruyorlar mı hala...