• uzun saçları, eşsiz sesi, sıradığı parçaları ile beynimizde silinmez bir yer eden şarkıcımız.
  kullandığı arabasının plakasi 34 bm 777 idi.
 • ne ola yar ola, yeni bir gun dogdu merhaba-elveda olum, gelinlik kizlarin dansi, cacik gibi cok guzel eserleri vardir. eski parcalarini severek dinlerim. cogu turk sarkici gibi sonradan muzik kalitesini dusurmustur.
 • elbet buradaki bu kadar elestirmenden ( olumlu veya olumsuz) en az bir kisi daha cikar benimle oturup
  daglar daglar
  soyleyecek sonra da hic politika konusmadan, viagra muhabbetine girmeden
  kol dugmelerini hatirlayip mirildanacak ve o bazilarina geyik gelen ( yes offense )
  gulpembeyi "adam yapmis yaa" diye nitelendirecek.
 • son yillarinda ayi, senden ote benden ziyade gibi gerzek bestelere imza atmis, "bu is benden gecmis oturayim oturdugum yerde, ya da ne oturuyorum? gezeyim tozayim" diyememis bir insan. cok iyi eserleri de vardi, kotu eserleri de... bu baglamda "bende artik is kalmadi, beste yapamiyorum, neden album cikarip rezil kepaze olayim?" diyebilecek olgunluga sahip ray charlesi saygiyla aniyorum.
 • allah'ın kendisine verdiği kabiliyeti, sesi, boş işlerde tüketmek yerine yine allah yolunda kullanmış olan nadir sanatçılardan. şimdiki zibidilere benzemez. aşkla meşkle kafayı bozmamıştır. sağlığınızın kıymetini bilin der, helal para kazanın der, yoksulları doyurun der, intihar etmeyin der, sürekli ölümü hatırlatır. lahmacun da yeriz, hamburger de yeriz, o halde ne diye bölünüp parçalanıyoruz der. bir şarkıyla okuma yazma bilmeyenlere alfabeyi belletiverir. tabi sadece sözler değil besteler de müthiş bence. allah karşılığını verir umarım.

  http://www.youtube.com/watch?v=og7bm91q7he
 • son yillarda yeniden yukselen ulkucu harekete tepki gosterenlerin hedef olarak sectigi kisi.. onu karalayanlarin sayisinin mhp nin oy oraniyla beraber arttigini gormek zor degil. bu zihniyetin diger ucundaki insanlar da "nazim hikmet kotu sair cunku komunist" diyenlerdir.

  turkiye gibi özen düşmanı bir ulkede, yıllar boyu ayni kalite ve doygunlukta albumler cikarmistir.
  basarisiz oldugu albumler de, yapimcilarin az para odemek istedikleri icin kurtalan ekspressiz cikarmasini istedikleri albumlerdir.
 • siyasi görüşlerini müziğiyle (eserleriyle) insanlara empoze etmeye çalışmayan sevgi insanı. hayatı sevdiren etkenlerden biriydi.
 • 20 ye yakin dilde derdini anlatabilen 8 dilde kare bulmaca cozebilecek yetenege sahip bir sanatci
  ps: bizzat kendisi soylemistir.
 • gezgin, müzik dehası. türkiye'de kimsede yokken o yurtdışından getirdiği sintisayzırlarla harikalar yaratmıştır. 2023, 2024, 2025 ve son yolculuk en sevdiğim, eslerine, baslarının her tınısına kadar ezbere bildiğim eserleridir. bebekken provalarında davulun yanında uyumama (annem anlatıyo) ve zerzevat, hayvanat bahçesi şarkılarına geçmeden önceki bütün eserlerini sevmeme siyasi kişiliğinin bir engeli olmadı. kaldı ki zaten politik düşünceleri gerçekten bu yönde miydi onu da ilk defa burda okudum. ne de olsa evrensel bir insandı o.
  siyaset ve müzik... ikisi ayrı şeyler sanıyorum.
 • 7'den 77'ye ile yıllarca ekranlarda kalabilmesinin adam olacak çocuk gibi yetişkinleri aslında hiç çekmemesi gereken bir olayın nasıl olupda orta yaş tarafından bile zevkle izlendiğini düşünürken kahvealtı adlı olay ile adam olacak çocuğu tersine çevirip 70 yaşındaki insanlarla sohbeteni soluksuz izlerken sorumun anlamını bulp ohaaaa dediğim insan. ilk gezginimiz. haberciyi izlerken bazen ihanet hissederim içimde çocukluktan kalma. çocukluğumda hayatta tanışmayı en çok istediğim insanlardan biriyken birgün modadaki evinde yüzlerce ülkeden derleyip topladığı ve salonun ortasına koyduğu seramik kolleksiyonunu devirmeme az kalmışken o sırada bana bakışındaki azarla karışık olsa da çok önemli değildi parıltısını, ezan okunduğu sırada susuşunu, meşhur piyanosuna gösterdiği özeni ve tabii ki ona yapılan ihaneti asla unutmayacağım özlediğim su gibi bir insan.
hesabın var mı? giriş yap